Şimdi Ara

[BİTTİ] Amazon Türkiye Şahane İndirim Günleri | 9-11 Kasım (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.009
Cevap
81
Favori
217.325
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
174 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yahu indirim başlamadı mı ? Ekran kartı ile işlemci alacaktım, Amazon indirimini bekledim. Saçma sapan şeyler indirime girmiş. Elektronik namına bir şey göremedim doğru düzgün.

Yoksa asıl indirim başlamadı mı ? Şahane indirim dedikleri buysa vay halimize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi le passager -- 9 Kasım 2020; 13:1:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim indirim beklediğim ürüne 350 tl zam geldi.  

• Dolarda düştü niye bu fiyatlar inmezki dolar yükselince hemen fiyatı yükseltirler gelde sövme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Koks34 -- 9 Kasım 2020; 13:4:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Koks34

Dolarda düştü niye bu fiyatlar inmezki dolar yükselince hemen fiyatı yükseltirler gelde sövme

dolar 8.17 ye inip geri 8.30 a çıktı

İstikrar yok

• şahane olamayan indirimlerdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: galaxyg

dolar 8.17 ye inip geri 8.30 a çıktı

İstikrar yok

Alıntıları Göster

Şuan 8.12

• Dolar düşüyor yapın elektronikte güzel bi indirim..

• Cımbızla çekilip yorumlanmış gönderinizle ilgili düzeltmeler yapayım.

Belirttiğim gibi hem müşteri hem satıcı olduğum için iki taraflı görebiliyorum.

11.11 dönemi komisyon indirimi olmaması + ekstra komisyon ve özellikle 1 hafta önce fiyat kilitlemesi yapılması platform için dezavantajdır. Satıcılar zarar etmemek için fiyat yükseltti. Bu fiyat kilitlemesi 30 Ekim’de yapılacaktı. Döviz yükselişi nedeniyle ertelendi. Aynı Malı 1 gün sonra kaça alacağınız belli değil.

Platform + ve - özelliklerini yorumlamıyorum. Ben hala siparişlerimi n11 üzerinden veriyorum. Yani sadık bir n11 müşterisiyim aslında. Dolayısıyla “iyi niyet sorgulaması” yapmanız çok saçma. Burada mahkeme yapmıyoruz, düşünce ve bilgi paylaşımı yapıyoruz.

Algoritma değişimiyle ilgili detaya girdim. Alt sıralarda olan satıcılara tabi ki şans verilir, verilmek zorunda. Veriliyordu da. Örneğin “defter” kelimesinde hem sürekli satış yapan satıcıların ürünleri hem de reklam alan ürünler görünüyordu. Ama bu sistem tamamen reklam alan ürünlere döndü. İlk sayfadaki ürünlerin tamamı sadece reklam alan satıcılara verilince hayal edin ne olur. Müşteri yorumsuz veya 1 yıldızlı onlarca ürünü görür. Bu durumda başka platformlara bakarsınız. Bu hem müşteri için hem satıcı için handikaptır. Öyle de oldu zaten.

HB ve Trendyolda komisyonlar daha düşük demedim, kampanya dönemi komisyonları düşürebiliyorlar dedim. Çarpıtmanın lüzumu yok. Normal zamanda n11’de %10, trenyolda %16, Hepsiburada’da %18 öderken kampanya zamanı n11’de %17, trendyolda %8, HB’de %5 öderseniz tabi ki n11 fiyatı yüksek kalır. Bu basit matematik hesabını anlamanızı ve ithamınızla ilgili de düzeltme yapmanızı bekliyorum.

Satıcıların kendi Web sitelerine yaptıkları eğilim, şu andaki gözlemim. Gördüğüm duyduğum çoğu satıcı Web sitelerine yatırım yapmaya başladı bile. Bize sosyal medya üzerinden ulaşan müşterilerimizin pazaryerleriyle ilgili söyledikleri genelde “oradan almak istemiyorum, sizin Web sitenizden almak istiyorum” oluyor.

Son olarak; bir satıcı olarak hangi platform bana daha çok kazandırıyorsa orayla çalışırım. Hiçbiriyle ortaklığımız yok sonuçta. Fakat sadık bir n11 müşterisi ve n11’e ağırlık vermiş bir satıcı olarak bilgimi, düşüncelerimi ve gözlemlerimi paylaştım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Koks34

Şuan 8.12

Alıntıları Göster

bi inip bi çıkıyor

dolar kuru 2 hafta sabit olsun ki indirim yapabilsinler

erdoğan çıkıp istifayı kabul etmiyorum damadım o benim derse akşamına 8.60 olucak

kim indrim yapar böyle ortamda  

• galaxyg kullanıcısına yanıt

8.6 az en az 9 olur öyle bir durumda.

• quote:

Orijinalden alıntı: galaxyg

bi inip bi çıkıyor

dolar kuru 2 hafta sabit olsun ki indirim yapabilsinler

erdoğan çıkıp istifayı kabul etmiyorum damadım o benim derse akşamına 8.60 olucak

kim indrim yapar böyle ortamda  

Alıntıları Göster
    Stoktaki ürünlerin parası önceki kura göre ödendi zaten kurun artıp azalması etkilemez satış fiyatını. sonraki satışları etkiler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Dolar 8.10 ürünler yüzde 15 yukarda kimi kandırıyosunuz kimi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • nicksizayı kullanıcısına yanıt
    dayının yüksek fiyatlı stoğu bizi ilgilendirmez, düşükden alan yeni satıcılar siteler devreye girecek düşük satacak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • nicksizayı kullanıcısına yanıt

Kurumsal şirketleri tercih ederiz sonra esnaf normal fiyattan da satamaz.

Ben gerçi amazon harici almıyorum ama esnaf çakalı kendi ediyor kendi buluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TulparHAN -- 9 Kasım 2020; 14:10:23 >
  • canocan_07 kullanıcısına yanıt

Firmaların kendi sitelerine yatırım yapmaları olumlu. Birkaç kez, alacağım ürünün adını google'a yazıp 3. 4. sayfalarda bulduğum sitelerden çok daha uyguna aldığım olmuştu. Akakce, cimri gibi siteler bu siteleri güzel yakalasalar pazar yerlerine çok daha az uğrarım.

• Mustafa_Hoca M kullanıcısına yanıt

Yazmaktan aciz insansı gelmiş klavye başında vatan kurtarıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi withindarkness -- 9 Kasım 2020; 16:23:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslanoto

dayının yüksek fiyatlı stoğu bizi ilgilendirmez, düşükden alan yeni satıcılar siteler devreye girecek düşük satacak
    Ben zaten yüksek dolar için konuştum. Bugünkü düşüş için değil. 7'den aldıysa 8 olduysa dolar, zam yapmaması gerekiyor satıcının.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.