Şimdi Ara

Bitcoin'in değeri yeniden 10.000$'ın üstüne çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Geçtiğimiz yılı aralık ayında 20.000$ değerini de geride bırakarak yıl sonu tahminlerinin hepsini aşan Bitcoin, 2018'e iyi başlamamıştı. Ocak ayının ilk haftasından itibaren düşüşe geçen kripto paranın değeri bu ayın başında 10.000$'ın da altına düşmüştü. Geçtiğimiz hafta ise Bitcoin'in değerinin 5992$'a kadar gerilemesi ve son üç ayın en düşük seviyesine ulaşmasıyla birlikte "Bitcoin'in sonunun geldiği" yönünde söylentiler ortaya çıkmıştı. Son günlerde değerinde önemli artışların yaşandığı Bitcoin, birkaç gün içinde değerini yüzde 70 civarında artırarak yeniden 10.000$ sınırını aşmayı başardı. 

Daha önce de benzer düşüşler yaşanmıştı 

Tabi aralık ayında Bitcoin'in değerinde meydana gelen ani artış sonrasında bir ay içinde yüzde 60 civarında değer düşüşü yaşanması yatırımcıları endişelendirse de Bitcoin'in tarihine bakıldığında geçtiğimiz yıllarda da Bitcoin'in yılın ilk aylarında düşüş grafiği çizdiği görülüyor. Popüler kripto para birimi 2011 ve 2014 yıllarında yüzde 90'a varan değer kaybı yaşarken 2013 yılında ise değerinde yüzde 70'lik bir düşüş meydana gelmişti. Bitcoin'in yasal statüsünün tartışılır hale gelmesi ve Bitcoin'in yasaklanacağı yönündeki haberlerin, değer düşüşüne; değer düşüşünün ise yatırımcıları Bitcoin'den çekilmeye ittiği düşünülüyor. 

Öte yandan son dönemde gelen haberler ise Bitcoin adına oldukça olumlu. Özellikle geçtiğimiz hafta ABD Senatosu'ndaki görüşmede ABD'li yetkililerin Bitcoin'e sıcak bakıyor oluşu, Bitcoin hakkındaki endişeleri bir nebze gidermiş durumda. Ayrıca Güney Kore'nin de "Bitcoin'in yasaklanmayacağı yönünde" kesin açıklama yapması ile kripto paraya olan güvenin tazelendiği düşünülüyor. 

• Bitinede coininedeee.... Bu adamlar için özel donanım yapsınlar. Zaten vatana millete bir faydaları yok boşu boşuna enerji tüketip son kullanıcı ürünlerini karaborsaya sokuyorlar.

• Bilgisayar piyasasını öldürdüler .......

Başlıycam bitine coinine.

• Bitcoine para yatıranlar artılasın geleceği görebilen kaç kişi var merak ettim.

• İnternetin kesildiği gün tüm varlığınızı yitirmek istiyorsanız BTC alabilirsiniz. Tek gerçek var dünyada o da Altın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi dalga geçme sırası madencilerde sanırım.

2 3 aya tekrar battı muhabbetleri döner piyasaya bir denge gelene kadar bu böyle devam eder herhalde.

80'ler deki Amerika da herkesin borsaya girmesi ve müthiş paralar kazanması öyleki markette çalışan 15 yaşında ki çocuğun bile borsa tavsiyesi verdiği günlere benzetiyorum nedense bu sanal para muhabbetini.

Daha sonra ne mi oldu? Kara pazartesi olayı yaşandı ve müthiş çöküşün ardından müdahaleler ile borsa dengelendi.

Gene 2000'ler deki .com balonunun patlaması da buna benzer bir durum aslında ondada büyük düşüşten sonra piyasa dengelendi ve teknoloji bazlı şirketlerde bir dengelenme oldu yatırımcılar daha dikkat etmeye başladılar yatırım yaparken.

Herhalde Bitcoin için de böyle bir dengeleme gerekiyor gibi.

• 6 bin dolara düşmüştü şimdi 10 bin dolar :D O zamandan bu zamana 14 bin TL arttı. Bitcoin daha çok kişiyi zengin eder. Nereye kadar kimse bilmiyor ama.

• Kisisel goruslerimi aktariyim.

ILk basta okudugumda cok olumlu dusunmustum cripto paralar hakkinda.Teknolojileri guzel paralar var iclerinde.Miningle ugrasmayi 4-5 ay dusunmustum sonra kartlarin fiyatlari ucunca oyle kaldi.

Kripto paralarin en buyuk sorunu 3-5 tane saglam balina birlesip coinleri ayni anda satiyorlar ve o para cilgin bir dususe geciyor.Sonra millet korkup satmaya basliyor.Zaten 500 milyar $ yazdigina falan bakmayin.Donen para 20-30milyar $ ancadir.3-5 saglam balinada da var zaten 4-5 milyar $. Istedikleri gibi manipule ediyorlar.10.000den satip 5000den tekrar geri aliyorlar.%20 %50 kar yapiyorlar bir anda.Olan garibana , kisa yoldan zengin olmaya calisan arkadaslara oluyor.

Miningde bir muamma zaten.Suan 13-14 ayda parasini ancak cikartiyor.Ekran kartlarinizda mining yaparsiniz garanti disi kaliyor.Mining icin uretilen ozel kartlar sadece 3 ay garantiye sahip.Zaten piyasada bulunmuyorlar kesinlikle.Sizi 13-14 ay kole ediyorlar makinanin basinda.Bisi yanmazsa , birileri makinalara el koymazsa , eger bozulmadan calisirsa , eterniumun fiyati dusmezse o zamana cikartirsiniz parasini)Bir ara kendini 4-5 ayda amorti ediyordu ve millet saldirdi kartlara.Ama suanki durum bayagi kotu.

Benim maddi durumum olmasina ragmen uzak duruyorum.Sahsi gorusumdur.Balon asla demiyorum ama uzun sureli yatirim yapmiycaksaniz bence uzak durun.

• İlluminati,illuminati deyip duruyorlar.Hah işte! İlluminati gerçekten varsa,bu bitcoin onların icadıdır kesin...Çok gizemli bir olay.

• Ekran karti olsun islemci olsun firmalar lafa grlince oyuncular icin yaptik diyorlar ama madem sen oyuncular icin yaptin o zmn mining yapilmaya calisildiginda ekran kartini engelle veya islemciyi onlarinda isine geliyor.

Isine gelince sunucular su ekran kartini kullanilacak diye sart kosmayi biliyor ama.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gelu

Kisisel goruslerimi aktariyim.

ILk basta okudugumda cok olumlu dusunmustum cripto paralar hakkinda.Teknolojileri guzel paralar var iclerinde.Miningle ugrasmayi 4-5 ay dusunmustum sonra kartlarin fiyatlari ucunca oyle kaldi.

Kripto paralarin en buyuk sorunu 3-5 tane saglam balina birlesip coinleri ayni anda satiyorlar ve o para cilgin bir dususe geciyor.Sonra millet korkup satmaya basliyor.Zaten 500 milyar $ yazdigina falan bakmayin.Donen para 20-30milyar $ ancadir.3-5 saglam balinada da var zaten 4-5 milyar $. Istedikleri gibi manipule ediyorlar.10.000den satip 5000den tekrar geri aliyorlar.%20 %50 kar yapiyorlar bir anda.Olan garibana , kisa yoldan zengin olmaya calisan arkadaslara oluyor.

Miningde bir muamma zaten.Suan 13-14 ayda parasini ancak cikartiyor.Ekran kartlarinizda mining yaparsiniz garanti disi kaliyor.Mining icin uretilen ozel kartlar sadece 3 ay garantiye sahip.Zaten piyasada bulunmuyorlar kesinlikle.Sizi 13-14 ay kole ediyorlar makinanin basinda.Bisi yanmazsa , birileri makinalara el koymazsa , eger bozulmadan calisirsa , eterniumun fiyati dusmezse o zamana cikartirsiniz parasini)Bir ara kendini 4-5 ayda amorti ediyordu ve millet saldirdi kartlara.Ama suanki durum bayagi kotu.

Benim maddi durumum olmasina ragmen uzak duruyorum.Sahsi gorusumdur.Balon asla demiyorum ama uzun sureli yatirim yapmiycaksaniz bence uzak durun.

"Ekran kartlarinizda mining yaparsiniz garanti disi kaliyor."

Nerede yazıyor :D :D full sallamasyon , ayrıca dikkat edin yüksek çözünürlükte , özellikle 4k oyun oynarsanız, ekran kartları hem garanti dışı kalıyor hemde üretici firma daha size ekran kartı satmıyor.

Azıcık okuyun, yaşlar genç, hadi bakalım daha uzun yıllar var...

• Bu kargaşa ortamında bir hesap tam 900 milyon dolarlık bitcoin toplamış. Kafası çalışan devletler aynı altın gibi bitcoin de stokluyor, geri kalanlar ponzi saadet zinciri yea diyor. İnternetin kesildiği gün bütün paranız kaybolacak diyor bir de bu saatten sonra internet ancak kıyamet koparsa kesilir o zaman para kimsenin umurunda olmaz zaten.

Bitcoin'in değeri yeniden 10.000$'ın üstüne çıktı

• quote:

Orijinalden alıntı: zero fear

İnternetin kesildiği gün tüm varlığınızı yitirmek istiyorsanız BTC alabilirsiniz. Tek gerçek var dünyada o da Altın.

1) insanlar tüm varlığını BTC'ye yatırmıyor.
    2) o zaman neden tüm varlığını altına yatırmıyorsun?
    3) internetin kesilme ihtimali NASA'nın bir kuyruklu yıldızdan devasa ölçüde altın çıkarıp altın piyasasını düşürme ihtimaliyle aynı.
  • yo algoritmacı borsacı naber battıydı bittiydi gittiydi hani coinler bi konu vardı senin bitcoin 6000e düştüğünde havaya sıkıp durduğun, saatlerce ateş ettin sağa sola sen mi çok biliyomuşsun ben mi ahauahauah

edit : konu hala yaşıyor ahauahauahauh https://forum.donanimhaber.com/crypto-mining-balonu-patliyor-balon-fiyatli-ekran-kartlarini-almayin--131222802-10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rogue Agent -- 16 Şubat 2018; 12:40:4 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guhong01

quote:

İnternetin kesildiği gün tüm varlığınızı yitirmek istiyorsanız BTC alabilirsiniz. Tek gerçek var dünyada o da Altın.

3) internetin kesilme ihtimali NASA'nın bir kuyruklu yıldızdan devasa ölçüde altın çıkarıp altın piyasasını düşürme ihtimaliyle aynı.

İnternetin kesilme ihtimaline verdiğin örnek inanılmaz gülünç yalnız atlantik de ki ana hatlar zarar görse kimseyle iletişim kuramazsın. Teknik bilgin yoksa konuşma bari sistem nasıl çalışıyor onu bile bilmiyorsun.

Altın varlığım olmadığını nerden biliyorsun?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Guhong01

quote:

İnternetin kesilme ihtimaline verdiğin örnek inanılmaz gülünç yalnız atlantik de ki ana hatlar zarar görse kimseyle iletişim kuramazsın. Teknik bilgin yoksa konuşma bari sistem nasıl çalışıyor onu bile bilmiyorsun.

Altın varlığım olmadığını nerden biliyorsun?

doğrudur hocam, sen de belli ki kripto paralarla ilgilenmiyorsun ya da sahip değilsin, ama yorum yapıyorsun bay teknik bilgisi olan

• quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Bilgisayar piyasasını öldürdüler .......

Zamanında bitcoine yatırım yapmayıp para kazananları görünce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F8946C419 -- 16 Şubat 2018; 15:7:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Catology

quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Bilgisayar piyasasını öldürdüler .......

Zamanında bitcoine yatırım yapmayıp para kazananları görünce

Kedi kardeş zamanında 1 dolar bile etmiyorken kendim de kazabilirdim veya hazırda satın alabilirdim ama yapmadım. Sanal işleri sevmem zaten şuanda elimde olsaydı imha edecektim de diyanet fetva verdi haram dedi. Voleyi vurmak istiyorsan altın ve dolarla oyna. Zamanında doların ekmeğini çok yedik.

Sanal parayla ve sanal asistanlarla işim olmaz

• quote:

internetin kesildiği gün bugünkü insanlar bitkisel hayata girer.altının da bugünkü değeri de sadece iletken özelliğinden dolayı işlemcilerde falan kullanılmasındandır.
  • gönlümün efendisi.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.