Şimdi Ara

Bisikletle 60km tek seferde yapılır mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Haftasonu bisiklet alacağım İzmit merkezden cayırovoya 60km sürebilir miyim
    Ne dersiniz antrenman yok bisiklete bilmeyeni yıllar oldu
    Spor olarak boksa gidiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Boksa gidiyosaniz bacaklar ham değildir yapılır yani imkansiz değil

• Önce 1-2 saatlik kısa tur sürüş yapın Bisiklet viteslere alışın derim,örnek saatte 15 km 1 saat gidin gelin

Sonra bu tempo (15km) artırıp 20-25km çıkın 2 saat olmadan gidersiniz..1 saat sürüp mola verip su içecek ile devam edersiniz

• Yol düz ayaksa ucundan kenarından sporda varsa sizin için biraz yorucu olur ancak yapılır. Bir sene aradan sonra bisiklete bindiğimde 70km yol yapmışlığım var
  • Biraz zor,çünkü Körfezden sonra yol dar ve sürekli kamyonlar var.Ayrıca Gebze taraflarında baya bi yokuş olması lazımdı.O yüzden yeni başlayan biri için önermem.
  • neden yapılmasın ki ben antalyadan manavgata gidip geri gelmiştim 5 saat falan sürmüştü
  • Eski İstanbul yolunu kullanın çok da keyifli olur. Güneş kremi kullanmanızı öneririm. Vakit sorununuz yoksa yapılır.

• Bel ağrı sıkıntınız yoksa yapılır niye yapılmasın 20km arayla ara verirsiniz

• Ben uzun zamandır evden dışarı çıkmayan şişman biri olarak dört arkadaş 40km yol yaptık arkaşımın biri uzmandı bize doğru vites devir ayarını yaptırdı benim gezip dolaşan arkadaşlar rota bitiminde eve kaçtılar ben bir 4 km daha dolaştım.
  • tüm gece çalışıp 23 saat hiç uyumadan adalara gittim. totalde 63 km yol yapmışım :) oluyor yani :)
  • Boks ile düzenli uğraşıyor iseniz zaten antremanlısınızdır sorun olmaz. Ekipmanlarınızı eksiksiz ediniz (Kask,eldiven gibi) İlk kullanışınızda sele mutlaka rahatsızlık verecektir. Kendinizi yormadan dinlenerek sürünüz. Yola çıkmadan önce sele ve gidon ayarlarını yapınin.Fren,vites lastikler vb. kontrol ettirin. Mutlaka boyunuza uygun bisiklet edinin.
  • Dilovasindan cayirovaya gelene kadar imanin gevrer.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Düz yol ise çok sorun olmaz.bisikletten indikten sonra dizlerinin bağı çözülmüş gibi hissedersin sadece :) ben bugün 50 km yaptım, Didim'den Akbük'e gidip geldim ama yol çok engebeli olduğu için yorucu oluyor, düz yol olsa 100 km bile gidilir.bisiklette önemli tabi yol bisikleti ise hiç sorun olmaz bende dağ bisikleti var kalın teker olduğu için daha fazla yoruyor.

• Ben 250 tl lik salcano ile yapardım ortalama 80 km günde

• kondisyonun olursa çok rahat yaparsın.Ben 1 gün içinde dinlene dinlene 85 km yaptığımı biliyorum.Ayrıca kondisyonum artınca 2 günde 102 km yapmıştım
  • Yapamazsın!

Sadece kondisyonu bırak belin ağrıyacak, sele ağrı yapacak uzun zamandır binmemişsin hiç o yola girme.
  • Yoldaş Witcher haxar'a (üstteki yorum) katılıyorum. Bu iş dayanıklılığınızdan çok seleyle ilgili, bisikletten indiğinizde bir süre yüzüstü yatmak isteyebilirsiniz. Ayrıca beliniz devamlı eğik duracağı için çok ağrı çekebilirsiniz.

• Bisiklet icin ayrilmis ozel ulasim amacli yollar yoksa onermem.

Ha yok illa yapcam dersen yorulana kadar gidersin belli bir mesafe 30km gibi

Otobusle geri donebilirsin yorulursan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-19232E7C9 -- 25 Mayıs 2017; 21:23:15 >
  • Bence yapamaz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.