Şimdi Ara

Bisiklet taşıma aparatı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
4
Favori
33.966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zamanında Eymir gölüne girmek istediğimizde güvenlikçi problem çıkarıyordu. Odtu rektörüde dalga geçer gibi halka açık bir yer orası gibi birşeyler söylüyordu. şimdi problemsiz girilebiliyor mu acaba. Ben izmirde yaşıyorum ama 25 yıl ankarada yaşadım ailem orada ankaraya geldiğimde gitmek isterim eymire
  • Ben 2013 Golf 7 aracım için Thule 9103 aldım (280 TLye) . Ama olmadı. Çünkü 9115 kodlu kancaları ayrıca almam gerekiyormuş. Fitting guide da bu tam yazmıyor. Aldığım yerde (decathlon) arabam var yanında 9115 yazıyor ama ben bundan 9115i ayrıca almam gerektiğini anlayamadım (öyle bir ibare yer almıyor), içinden 9115 de çıkacak onu takacağım zannettim. Neyse decathlonla konuştum geri alırız dediler. Gittim decathlona iadeye 80 TL verip 9115i de alıp çıktım. Oldu mu maliyet 360 TL.

Ne yaparsam yapayım gene olmuyor. Bagaj kapağının altına oturmuyor. 360 TLm boşa mı gitti ne ?
  • bizim arkadaşda megane var. arkada taşıma aparatı ve araç üzerinde port bagaj almış. arka taşıma aparatına 3 bisiklet alıyor. bir bisikleti de lastiklerini söküp bagaja (port bagaja değil, aracın kendi bagajına) atıyor. böylece 4 bisiklet alıyor. valizleri-çantaları da üstteki port bagaja atıyor. bu şekilde istanbuldan marmaris bisiklet turuna bile gittiler 4 kişi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: acikkollu

Bisiklet taşıma aparatı kullanan arkadaşlar trafikte herhangi bir sorun yaşadılar mı acaba? Ceza vs.? Bu ürünleri ruhsata işletmek gerekiyor mu acaba?

Birkaç kez rutin çevirmeye girip çıktım sorun olmadı, olmaz diyemem burası Türkiye, keyfiyetler ülkesi. Tam olarak bununla ilgili bir madde yok fakat trafiği riske sokacak şekilde taşıma yapmak yasak. Bu ürünler TUV belgeli ürünler, emniyet olarak bir sıkıntı yaratmazlar siz bir hata yapmadıkça ve kontrolleri gerçekleştirdiğiniz sürece ama bunu karşı taraf ne kadar anlar, karşınızdakine bağlı.
  • x-rayted kullanıcısına yanıt
    peki sedan bir araca uyar mı ?
    Ayrıca bir bisikletçiye gidip yardım alabilirsiniz belki sizin bizim bilmediğimiz birşey vardır
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekicimertim

Ayrıca bir bisikletçiye gidip yardım alabilirsiniz belki sizin bizim bilmediğimiz birşey vardır

Bu 9103 ve 9104 daha çok HB, SW ve MPVler için. Sedana uyacağını tahmin etmiyorum.Şu adreste aracınıza uyan Thule modelini bulabilirsiniz. Siz bulamıyorsanız mesaj atın (tam model yıl vs ) bir de ben bakabilirim isterseniz. Bu 9103 Thule yetkili satıcılarda 500 TLnin üstünde 9115 de 110-120 TL. Decathlonda daha ucuz bulunca aldım ben. Yoksa almazdım.
    http://www.thule.com/fitguide/default.aspx?language=en&market=tr

zaten ben onu yanlış monte etmişim. Youtube da montaj videoları var. Youtube açılınca farkettim. Tekrardan düzgün monte ettim. İki ana alüminyum parçayı birbirine tutturan siyah plastik kilit mekanizması açılabiliyor ve gevşiyor. Bunu niye böyle yapmışlar anlamadım. Takarken veya sökerken o kilidi açmıyorsun ki .. Saklama için mi acaba ?
    Şimdi herşey tam uygun kancaları üste takınca alttan da bagaj kapağı altına girmeli. Burada 2-3 cm uzun kalıyor. Montaj videosuna göre onları döndürüp boyu ayarlamak lazım ama bende değişmiyor boyları Bu hafta tekrar deneyeceğim artık. Bir de 3 bisiklet (toplam 45 kg) taşınabiliyor. Ama benim oğlanların birinin bisikleti 24 jant birininki de 20 jant bunlar da oturmayacak herhalde..

• quote:

Orijinalden alıntı: x-rayted

quote:

Bu 9103 ve 9104 daha çok HB, SW ve MPVler için. Sedana uyacağını tahmin etmiyorum.Şu adreste aracınıza uyan Thule modelini bulabilirsiniz. Siz bulamıyorsanız mesaj atın (tam model yıl vs ) bir de ben bakabilirim isterseniz. Bu 9103 Thule yetkili satıcılarda 500 TLnin üstünde 9115 de 110-120 TL. Decathlonda daha ucuz bulunca aldım ben. Yoksa almazdım.

zaten ben onu yanlış monte etmişim. Youtube da montaj videoları var. Youtube açılınca farkettim. Tekrardan düzgün monte ettim. İki ana alüminyum parçayı birbirine tutturan siyah plastik kilit mekanizması açılabiliyor ve gevşiyor. Bunu niye böyle yapmışlar anlamadım. Takarken veya sökerken o kilidi açmıyorsun ki .. Saklama için mi acaba ?
    Şimdi herşey tam uygun kancaları üste takınca alttan da bagaj kapağı altına girmeli. Burada 2-3 cm uzun kalıyor. Montaj videosuna göre onları döndürüp boyu ayarlamak lazım ama bende değişmiyor boyları Bu hafta tekrar deneyeceğim artık. Bir de 3 bisiklet (toplam 45 kg) taşınabiliyor. Ama benim oğlanların birinin bisikleti 24 jant birininki de 20 jant bunlar da oturmayacak herhalde..

Bende sizin gibi biraz decathlon magduru oldum. Alirken thule clipon ve mont blanc reartrail hatc hanging modeli birde ceki demirine takilan bir model kalmisti. Elemanlar da pek yardimci olmadi. Ceki demiri olmadigindan ve mont blanc hatc hanging kullanma kilavuzunda 05-09 yili 5 kapili polo ya uyar yazdigindan onu aldim.

Neyse klavuz anlatiyor zaten iste ustundeki ayari f8 e alttaki kismi ise 6ci seviyeye getirmem gerektigi yaziyor.

Deneme amacli monte ettim bence saglam da tutuyor ancak arac hn oldugu icin yukun bir kismi arka camin kenarina biniyor ama oyle tasarlamislar.

Esas problem su: mont blanc in kendi sitesinde arac sectiriyor ve sectigimde bu urun aracinizla uyumsuz diyor. arka camin ustundeki ruzgarlik kismini isaretlemisler. Bende emin olamadim email attim klavuzda uyumlu sitenizde uyumsuz yazio hangisi dogru diye.

Henuz bir cevap yok. Umarim thule almadigima pisman olmam. Bisikletci arkadaslarda en iyisi tavanda tasimak demisti ancak ona da tavanda ray yada bir aparat olmasi gerekiyor sanirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: turkel2001

quote:

Orijinalden alıntı: x-rayted

quote:

Bende sizin gibi biraz decathlon magduru oldum. Alirken thule clipon ve mont blanc reartrail hatc hanging modeli birde ceki demirine takilan bir model kalmisti. Elemanlar da pek yardimci olmadi. Ceki demiri olmadigindan ve mont blanc hatc hanging kullanma kilavuzunda 05-09 yili 5 kapili polo ya uyar yazdigindan onu aldim.

Neyse klavuz anlatiyor zaten iste ustundeki ayari f8 e alttaki kismi ise 6ci seviyeye getirmem gerektigi yaziyor.

Deneme amacli monte ettim bence saglam da tutuyor ancak arac hn oldugu icin yukun bir kismi arka camin kenarina biniyor ama oyle tasarlamislar.

Esas problem su: mont blanc in kendi sitesinde arac sectiriyor ve sectigimde bu urun aracinizla uyumsuz diyor. arka camin ustundeki ruzgarlik kismini isaretlemisler. Bende emin olamadim email attim klavuzda uyumlu sitenizde uyumsuz yazio hangisi dogru diye.

Henuz bir cevap yok. Umarim thule almadigima pisman olmam. Bisikletci arkadaslarda en iyisi tavanda tasimak demisti ancak ona da tavanda ray yada bir aparat olmasi gerekiyor sanirim

3 şekilde tavana bağlanabiliyor aracınıza göre.

1. Araç yönündeki raylara dik barlar +bisiklet taşıma aparatı
    2. Tavanda bulunan montaj deliklerine bağlanan barlar +bisiklet taşıma aparatı
    3. tavan yanlarından aracın kapı boşluğuna bağlanan barlar + bisiklet taşıma aparatı

• cevap icin teşekkür gurkan,
    bu elimdekini geri verebilirsem o modelleri tercih edicem.

Bu arada bana cevap geldi firnadan ve sonuc olumsuz
    ---
    Bonjour,

I check with our Technical Department and they cancelled compatibility Bike Carrier Hatch H/Polo 5 doors because of bumper made of plastic (bad support).

At the moment we have no solution with bike carrier on Polo 5doors 2007.

We remain at your disposal for further request,

Best regards
    ----

Ancak beni tatmin etmedi cevap cunku zaten alt kisimda kancalari metal bagaj kapagina takmamizi soyluyor klavuzda, arabanin altindaki plastik tampon kismina degil.

ancak bagaj kapagi ustundeki kenar ruzgarligini (spoiler) yeri bumper diye anladiysa o kisimda hakli cunku o kisim plastik, yapiskan ve 3 civata ile tutturulmus yani kanca icin saglam bir zemin degil.

• https://www.decathlon.com.tr/9104-clipon-3-adet-bisiklet-kapasiteli-tayc-id_8176981.html

bugün bu ürünü sipariş verdim umarım sorun yaşatmaz hb arabalarda bunu kullanan varmı
  • Bu meretler nedense çok pahalı. Ben daha uygun bir ürünü tercih ettim:

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/bisiklet-tasiyici-3-bisiklet-kapasiteli-158840375

Ürün resimdekinin aynısı değil ama tıpkısının aynısının benzeri:) resimdeki ürün şu

f/p olarak gayet uygun buldum ürünü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mturgaye -- 22 Nisan 2015; 9:53:37 >

• bnb rack swift touring kullanan oldu mu? öneriyor musunuz?
  • Fiat Doblo Premio aracıma thule proride 591 araç üstü taşıyıcı aldım. Doblo'nun bagaj kapağı düz olduğu için arka tarafa takılan taşıyıcılardan tam emin olamadım dün montajını yaptım bence çok iyi oldu sağlam duruyor henüz yolda denemedim ama yakında deneyeceğim inşallah resimleri ekledim bu konuda ben de çok araştırdım merak eden arkadaşlara umarım bir faydası olur..
     Bisiklet taşıma aparatı Bisiklet taşıma aparatı Bisiklet taşıma aparatı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ykoc -- 12 Temmuz 2015; 13:10:09 >

• Hyundai İx35 için bagaj tarafına takmak için aparat önerebilir misiniz?

• Merhaba arkadaslar. Güzel bir konu olmuş. Ellenize sağlık.
    Bende 2012 Ford Fiesta aracıma almak istiyorum. Kullanıcısına göre değişiyor fakat genellikle uzun süre kullanılmayan evde yer kaplayan bir aparat. Elden çıkarmak isteyen varsa iyi durumda kullanabileceğim fiyatı uygun bir tane almak istiyorum.
    ilgilenen olursa PM atarsa sevinirim.
    iyi forumlar.

@ooee
    @alicilik
    @3259
    @envoytr
    @acikollu
    @x-rayted
    @seyma1972
    @mturgaye
    @bozo luluk
    @onur net
    @kocaturk84
    @gbriel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi folkeyno -- 3 Nisan 2016; 10:46:33 >

• merhaba;

3 yıldır SARİS BONES RS kullanıyorum, hem audi a3 sportback'te hem a3 sedanda kullandım uzun yola da çıktım, hem hatchback hem sedan araca hiç zarar vermedi, biraz pahalı ama uzun yol için düşünüyorsanız sağlam bir şey olması gerekiyor diye düşünüyorum, takmak 5 dakika bile sürmüyordur, anahtarla kilitleniyor aracı parkederseniz üzerinden alamazlar ama zaten çıkartıp bagaja atıp geri takmak çok kısa sürüyor 3 bisiklet kapasiteli, kendim iki bisiklet için kullanıyorum resmi kendim çektim.

pek fazla satan yer bulamadım:https://www.velespit.com/products/saris-bones-rs-bisiklet-tasiyici?variant=1275379907 buradaki biraz tuzlu

. Bisiklet taşıma aparatı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkrapsodi -- 23 Mayıs 2017; 9:49:48 >

• Merhabalar Arkadaşlar. Bagaj arkası taşıma aparatlarından bir tane aldım. oldukça güzel bir ürün 3 bisiklet taşıma kapasiteli. Fakat kafama şöyle birşey takılıyor. Bu sene uzun yol yapacağım ve yolda durak vermeyi planlıyorum. Bisikletlerin güvenliği ile ilgili endişelerim var. Ne yapabiliriz bu konuda? Sizler nasıl çözüm buldunuz veya ne önerirsiniz. 2 bisiklet taşıyacağım...
  • Araç arkasına bağlanan aparatlar yasalara uygun mu? Daha önce polisten uyarı, ceza vs alan var mı?
  • Onurchik kullanıcısına yanıt

2017model Opel Astra ya bu aparat eklenir mi ? Veya Reno Megan 2018 modele bu aparat eklenebilir mi ? Araçların orjinal aksesuarları mı ? Fiyat nedir ? Bilgisi olanlar yazabilir. Teşekkürler. Aracın tepesindeki aparatlar bana güven vermiyor . Bagaj kapağından iplerle bağlananlar da bana güven vermiyor. En güven veren model bu. 2 bisiklet taşımak için gerekli.

• 01001101 kullanıcısına yanıt

Acaba fiyat ne ödediler o zamanlar ? Bizim Opel Astra 2017 veya Reno Megan 2018 model araç alma durumumuz var. Arkaya bisiklet taşıma aparatı istiyorum. Ve bunlar güvenli mi ? Fikri, bilgisi, tecrübesi olanlar cevap yazabilir. Teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.