Şimdi Ara

Bisiklet Hakkında Sohbet - Soru/Cevap - Salcano XRS 030 - NG650 - İnceleme - SS (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.422
Cevap
14
Favori
88.845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kaiser şoze

quote:

Orijinalden alıntı: geluzmanım

teşekkürler kaiser. Istanbuldaim ben ve açıkçası bekar evi olunca pek komşu edinme fırsatım olmadi :-) bu eminönündeki bisikletçilerde uygun mudur fırsatçılık yapip bizi kazıklamasinlar sonra

istanbulu hiç bilmiyorum .

forumdaki istanbullu arkadaşlar yazar sanırım detaylıca.

Decathlon'a bir bak. Sonra Sirkeci'deki bisikletçiler çarşısına bir bak. Fiyat karşılaştırması yap. Ben buralardan alışveriş yapıyorum. İnternetten alışveriş yapacağım zaman sahibinden üzerinden ilan sahibiyle tel ile irtibat kurup alıyorum. Ayakkabılarımı, heybeyi, formamı vs internetten 2.el aldım. Pazarlık etmeye çalış. Sirkeci'deki dükkan sahiplerinin çoğu tokturlar . Sen almazsan alacak bir sürü kişi var mantığına sahiptirler o yüzden biraz üstüne ekleyip satıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: xxSpecter

Şubeden bisikleti gittim aldım. Yetkili servis çok uzakta kendim mi kuruyum yoksa servise mi götürüyüm?

Kendin kurarsan ikinci ücretsiz bakım kuponunu kullanamazsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: edarguner

quote:

Orijinalden alıntı: noktape

quote:

Arkadaslar 3 gundur her aksam yarim saat suruyorum.Cok keyifli gercekten ozellikle kondisyonumu arttirmam lazim biraz.Bana guzel bir sele tavsiyesinde bulunabilirmisiniz? Ayrica internetten fren pabucu vs icin tavsiye edeceginiz bir yer varmi? Bisikletciye gittigimizde yoluncak tavuk gibi goruyorlar

Şu linke bir bakın. Bu papuçu kullanan bir tanıdığım iyi demişti.

Sele işini ben jelli sele kılıfı ve pedli tayt alarak çözdüm. Her ne kadar bunlar olsa da belli süre sonra tekrar ağrımaya başlıyor. Alışınca daha az ağrıyor ama sonuçta yine de ağrıyor

Teşekkür ederim Yardım için.

Sanırım arka balatalar erimiş, fren epey yumuşadı. İyi birşey alayım.

Ayrıca arkaya bagaj demiri almam lazım, ama nereye baksam 40-50 den aşağıya değil alüminyum olanlar.

Sele,Bagaj,Fren Pabucu,Kilit derken zaten bisiklet geldi 500'e ,

Acaba herşeyi tam olan City mi alsaydam 500-600'e demeden edemiyorum :D

Bir fotoğrafçı düşün. Yanında bir sürü ekipmanı var. Tripot ayaklığı, çantası, sd kartları, lensleri vs. Nasıl sadece fotoğraf makinası almakla fotoğrafçı olunmuyorsa sadece bisikleti almakla da bisikletçi olunmuyor. Kaskı, çantası, bagajı vs bunlar da bizim ekipmanlarımız. Zevk almak istiyorsak biraz cepten para çıkması lazım

• Bisikletim bugün geldi. Lastikler 28' kadro 19'. Servis bayağı uzak. Kutu da çok büyük. Sanırım kendim monte edicem.

Ne gerekir montaj için? Alyan takımı, anahtar takımı, tornavida...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fairtail

benim bisiklet dün geldi içinden kurulum bakım kuponları ve garanti belgesi çıktı arkadaşla beraber 2 tane almıştık bugün kurulumlarını yaptırdık ilgili bir servisti kargodanda bugün fazladan 1 adet garanti belgesi ve kurulum bakım kuponu geldi fazladan oldu buda bende bisikletçiye verdim sağolsun çok ilgiliydi ilgisine karşılık verdim kuponlarla garanti belgesini bisiklete gelince boyum 1.80 seleyi dipten bir karışa yakın yukarı getirdiğim zaman ayaklarımı trafikte dur kalklarda yere rahat rahat basabiliyorum boyuma uygun diyebilirim selesi hariç güzel bisiklet selesi biraz sert tabi zamanla alışılabilir ama jelli sele daha rahat tabi 9 sene aradan sonra bisiklete bindim düz yolda iş yerinden eve 10 km lik mesafeyi 35 dakikada geldim tabi trafik ışıkları süreyi etkiliyor

Hayırlı olsun.

Jelli sele ya da pedli tayt tavsiye ederim.

Teşekkürler pedli tayt kullanabileceğimi sanmıyorum ama jelli sele alacağım jelli sele tavsiyeleri alabilirim birde iyi bir kilit ve km saati de almayı düşünüyorum jelli sele kilit ve km saati tavsiyeleri alabilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Eldiven önerisi olan var mı?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaslar 3 gundur her aksam yarim saat suruyorum.Cok keyifli gercekten ozellikle kondisyonumu arttirmam lazim biraz.Bana guzel bir sele tavsiyesinde bulunabilirmisiniz? Ayrica internetten fren pabucu vs icin tavsiye edeceginiz bir yer varmi? Bisikletciye gittigimizde yoluncak tavuk gibi goruyorlar

Şu linke bir bakın. Bu papuçu kullanan bir tanıdığım iyi demişti.

Sele işini ben jelli sele kılıfı ve pedli tayt alarak çözdüm. Her ne kadar bunlar olsa da belli süre sonra tekrar ağrımaya başlıyor. Alışınca daha az ağrıyor ama sonuçta yine de ağrıyor

Teşekkür ederim Yardım için.

Sanırım arka balatalar erimiş, fren epey yumuşadı. İyi birşey alayım.

Ayrıca arkaya bagaj demiri almam lazım, ama nereye baksam 40-50 den aşağıya değil alüminyum olanlar.

Sele,Bagaj,Fren Pabucu,Kilit derken zaten bisiklet geldi 500'e ,

Acaba herşeyi tam olan City mi alsaydam 500-600'e demeden edemiyorum :D

Bir fotoğrafçı düşün. Yanında bir sürü ekipmanı var. Tripot ayaklığı, çantası, sd kartları, lensleri vs. Nasıl sadece fotoğraf makinası almakla fotoğrafçı olunmuyorsa sadece bisikleti almakla da bisikletçi olunmuyor. Kaskı, çantası, bagajı vs bunlar da bizim ekipmanlarımız. Zevk almak istiyorsak biraz cepten para çıkması lazım

Aynen dediginiz gibi.Herseyi hazirda tutacam.yakinda kendim sokup takarim herseyi.

Bu aksam yine geldim bisikletin yanina on lastik inmis.ya patlamis yada cocuklar indirmis pompa yok tabi.benzincide uzak.yarin bir pompa alacam bakalim ne olmus.

Tozlanmista epey disarda,temizlik te yaparim sonra sitenin kapali otoparkina koyarim bundan sonra.

• Bugün 50 km civarı İstanbul turu attım bisikletle. Rahatsız eden tek yönü frenin çok gıcırtı yapmasıydı. Zile basmama gerek kalmıyordu, o derece.
    Bunun sebebi nedir? Zamanla geçer mi? Yoksa frene yanlış mı basıyorum? Cidden.
  • quote:

Eldiven önerisi olan var mı?

Ben de eldiven ve kask alacağım. İlk sayfadaki gibi delikleri bol hava alan bir kask arıyorum tavsiyesi olan varsa ve söylerse memnun olurum

• Arkadaşlar servis uzak montaji kendim yapicam mecbur.elimde sadece İngiliz anahtarı mevcut. sanirim alyanda gerekecek ayrıca arka aktarici jantin tellerine dayanmis vaziyette bana kurulum için gereken neler bilgisi olan varmi?

• quote:

quote:

quote:

benim bisiklet dün geldi içinden kurulum bakım kuponları ve garanti belgesi çıktı arkadaşla beraber 2 tane almıştık bugün kurulumlarını yaptırdık ilgili bir servisti kargodanda bugün fazladan 1 adet garanti belgesi ve kurulum bakım kuponu geldi fazladan oldu buda bende bisikletçiye verdim sağolsun çok ilgiliydi ilgisine karşılık verdim kuponlarla garanti belgesini bisiklete gelince boyum 1.80 seleyi dipten bir karışa yakın yukarı getirdiğim zaman ayaklarımı trafikte dur kalklarda yere rahat rahat basabiliyorum boyuma uygun diyebilirim selesi hariç güzel bisiklet selesi biraz sert tabi zamanla alışılabilir ama jelli sele daha rahat tabi 9 sene aradan sonra bisiklete bindim düz yolda iş yerinden eve 10 km lik mesafeyi 35 dakikada geldim tabi trafik ışıkları süreyi etkiliyor

Hayırlı olsun.

Teşekkürler pedli tayt kullanabileceğimi sanmıyorum ama jelli sele alacağım jelli sele tavsiyeleri alabilirim birde iyi bir kilit ve km saati de almayı düşünüyorum jelli sele kilit ve km saati tavsiyeleri alabilirim

Pedli taytı görüntüden sebep kullanmak istemiyorsanız pedli şortlar var onları tavsiye edebilirim. Bu linkteki gibi.

Kilit olarak bir şey söyleyemeyeceğim. Elinize aldığınızda size güven veren bir şey olsun yeter

Km saatlerinde iyi bir şey istiyorsanız Sigma'nın şu modeli şuan için indirimde güzel bir alettir çokda uygun bir fiyatı var. Marka olarak Sigma ve Cateye markasını öneririm.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hayırlı olsun.

Pedli taytı görüntüden sebep kullanmak istemiyorsanız pedli şortlar var onları tavsiye edebilirim. Bu linkteki gibi.

Kilit olarak bir şey söyleyemeyeceğim. Elinize aldığınızda size güven veren bir şey olsun yeter

Km saatlerinde iyi bir şey istiyorsanız Sigma'nın şu modeli şuan için indirimde güzel bir alettir çokda uygun bir fiyatı var. Marka olarak Sigma ve Cateye markasını öneririm.

Şu nasıl?

http://www.buyincoins.com/item/9180.html

• quote:

Eldiven önerisi olan var mı?

Elinize uyan jelli bir eldiven alın. Hemen hemen hepsi aynı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MissedCall

Bugün 50 km civarı İstanbul turu attım bisikletle. Rahatsız eden tek yönü frenin çok gıcırtı yapmasıydı. Zile basmama gerek kalmıyordu, o derece.

Disk frense eğer balataların camlaşmıştır. İnce zımpara ile biraz zımparaladıktan sonra geçer. Ama genelde disk frenler ses çıkarır.

V-frense yine papuçlarını kontrol et belki arasına taş sıkışmıştır. Baktın bir şey yok aynı şekil onu da ince zımpara ile zımparala. Dış yüzeyleri sertleşip taşlaşabiliyor. Sonra jantı temizle. Tiner kullanmamaya çalış. Yağ izi bırakır. Kolonyağı ile daha rahat yaparsın. Baktın hala devam ediyor papuçlarını değiştir.

• quote:

Orijinalden alıntı: aemless

Arkadaşlar servis uzak montaji kendim yapicam mecbur.elimde sadece İngiliz anahtarı mevcut. sanirim alyanda gerekecek ayrıca arka aktarici jantin tellerine dayanmis vaziyette bana kurulum için gereken neler bilgisi olan varmi?

Alyan anahtar şart. Sadece vites için değil fren kolları, vites kolları, gidon, sele vs için de kullanacaksın. Çoğu takılı geliyor kutuda. Senin yapman gereken ön tekeri ve pedalları takmak. Gidon iki şekilde gelir ya gevşetilmiş bisiklete paralel şekilde ya da tamamen çıkmış sadece vites fren kabloları tutar şekilde serbes halde gelir. Gidonuda ayarlayıp takarsın. Sele genelde çıkmış ve kurunun içine atılmış şekilde gelir. Bunları taktıktan sonra fren ve vites ayarı kalıyor.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hayırlı olsun.

Şu nasıl?

http://www.buyincoins.com/item/9180.html

Baktım özellik olarak iyi. Görüntüsü sanal bebekler gibi dursada kadans, sıcaklık ölçer ve kalori tüketimi gibi özellikleri var. Aklınıza yattıysa alabilirsiniz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MissedCall

Bugün 50 km civarı İstanbul turu attım bisikletle. Rahatsız eden tek yönü frenin çok gıcırtı yapmasıydı. Zile basmama gerek kalmıyordu, o derece.

Disk frense eğer balataların camlaşmıştır. İnce zımpara ile biraz zımparaladıktan sonra geçer. Ama genelde disk frenler ses çıkarır.

V-frense yine papuçlarını kontrol et belki arasına taş sıkışmıştır. Baktın bir şey yok aynı şekil onu da ince zımpara ile zımparala. Dış yüzeyleri sertleşip taşlaşabiliyor. Sonra jantı temizle. Tiner kullanmamaya çalış. Yağ izi bırakır. Kolonyağı ile daha rahat yaparsın. Baktın hala devam ediyor papuçlarını değiştir.

Üstat, benim bisiklet de daha yeni. İlk bindiğimde fark etmedim ama ikinci binişimde vardı gıcırtı. Tam basınca sorun olmuyor. Hafif basınca epey yüksek bir sesle gıcırdıyor. Dediklerinizi yapayım ben bakalım.

• Yetkili servis'i aradım adamın bana küfür etmediği kaldı. Bizden niye almadın, kaça aldın, niye aldın... Haftasonları kurulum yapmıyorlarmış, pazartesi gel dedi. İlla bana kurduracaklar. Pazartesiye kadar nasıl bekleyecem yav.
  • Bugün bir pompa aldım, Yama aldım, sadece dış lastiği sökmek için ayırıcı eksik.

Kendi tamirimi kendim yapacam artık

@noktape Hocam nasıl gelişme varmı bende ?
  • quote:

Yetkili servis'i aradım adamın bana küfür etmediği kaldı. Bizden niye almadın, kaça aldın, niye aldın... Haftasonları kurulum yapmıyorlarmış, pazartesi gel dedi. İlla bana kurduracaklar. Pazartesiye kadar nasıl bekleyecem yav.

Sanırım kurulum çok zor değil, birçok parça monteli gelmişti. lastik ve frenler sadece monte edildi.

Akord ve Vites ayarları zor gibi , onlarıda internetten araştırıp yapabilirsin sanırım .
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.