Şimdi Ara

Birşeyler yapmak isteyip yapamamak(erteleme hastalığı) (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
6
Favori
9.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • cosplay işiyle uğraşıyor derken tam olarak neler yapıyor arkadaşın o şeyler benimde ilgimi çekiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: adnansetek

quote:

Orijinalden alinti: Körfezli89

quote:

Orijinalden alinti: adnansetek

quote:

quote:

Orijinalden alinti: adnansetek

quote:

Atalet Hastaligi.
    Bunun için kitap da vardi, ama ise yariyor mu hala okumadim.

kisisel gelisim kitaplarina uzak duruyorum ben

Sizin tercihiniz hocam, ama neden oldugunu merak ediyorum, açiklar misiniz?

zamaninda okuyordum da baktim çogu bos hikayeler anlatiyor. Bilemdigim birsey yok. Mesela korku sorunum var adam gelmis ''korkularin üstüne gidin'' diye öneri sunmus. Hadi ben akil edemeyecek miyim bunu? Bunun gibi benim yapmam gerektigini bildigim seyler bana söyleyip duruyorlar.

Hele bu bilinçalti kuantum tarzi goygoy kitaplari varki evlerde irak. Tabii sana iyi gelebilir kitaplar, bakis açisi.

Evet hocam, kisiden kisiye farklilik gösterir, bana çok faydasi oldu kitaplarin.

hayatta başarılar o zaman

Tesekkurler hocam, sizede basarilar :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de artik diyet yapacagim diye karar aliyorum daha cok acikip daha cok yiyorum
    Gunde 8 saat uyurken 6 saat uyuyacagim diyorum 12 saat uyuyorum
    Bu kitabi bir ayda bitiricem diyorum kac yildir bir kitaba baslamadim
    Ne dersem daha beter oluyor
    Artik bir karar almayacagim
    Ama bu da bir karar..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-EC828C70B

Ben de artik diyet yapacagim diye karar aliyorum daha cok acikip daha cok yiyorum
    Ama bu da bir karar..
    quote:

Orijinalden alinti: haydar_haydar_

Ben de artik diyet yapacagim diye karar aliyorum daha cok acikip daha cok yiyorum
    Ama bu da bir karar..

• bu bendede var ertelemek yapmyyaca?ym demek aslynda bunu kabullendim gerçekten yapmak istiyorsan yaparsyn bu kadar kasma
  • quote:

Orijinalden alıntı: delgado.11

cosplay işiyle uğraşıyor derken tam olarak neler yapıyor arkadaşın o şeyler benimde ilgimi çekiyor

İnternetten etkinlik takip ediyor arada yarışma etkinlik filan oluyor böyle anime kıyafeti ile gidiyor takip ettiği birkaç facebook grubu var

• -Amaaan, daha 10 gün var. 1 hafta kala çalışmaya başlarım.
    -Yarın çalışırım,
    -Okulda çalışırım,
    -Sınavdan hemen önce çalışırım.
    (20 alır)
    -Olsun finalde hallederim. Zaten %30'u alınıyor bu notun. Finalden 100 alırsam bu iş tamam. (finalden de 20 alır)

Bkz : Ben.
  • Simdi soyle bir durum var. Neyse sonra yazarim
  • Çok insanda vardır. Böyle bir ülkede normal. Ne kadar çalışsan da emeğinin karşılığını alamıyacaksın çünkü.
  • Aynı şeyler bendede var.Birde Geçen ay bilgisayar bozuldu.Resmen Sıkıntıdan ölüyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim kafamın çok geç bastığı bir şey varsa o da bu işlerin gaza gelmeyle , istek gelmesini beklemekle olmadığıdır. Önünde sadece 2 seçenek vardır. Yaparsın ya da yapmazsın. Bu da sana ve yapacağın fedakarlıklara kalmış.
  • %90 ınızın, belki de daha fazlanızın sanal ortam yüzünden bu hale geldiğinizi tahmin ediyorum, doğru mudur ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende de erteleme alışkanlığı var. Hep erteleyerek genelde son ana bırakıyorum. Hiçbir şeyi düzenli olarak devam ettiremiyorum.
  • SORUNU HALLEDERSEN BANADA SÖYLERMİSİN :) AYNI SORUN BENDEDE VAR
  • Konuyu bayandır görüyorum ama birazdan okurum birazdan okurum diye erteledim. Sanırım bende de var........

• Up

• Arkadaşlar tüm yorumları okudum ve benim 1-2 sene önceki halimden bahsetmişsiniz.Her şeyi erteliyordum uzun vadeli düşünemiyordum.Ama bunu çok rahat bir şekilde yendim.Nasıl mı ?

Bazı arkadaşlar zaten söylemiş ama gerçekten o şeyi istemekten geçiyor.Onun için uğraştığın her saniyenin sana birşeyler katacağının bilincinde olmalısın.Ben bunu fitnessa odaklanarak başardım.Gerçekten istediğim ölçüler,bir vücut var.Bu çok uzun sürücek belki de yaklaşık 7-8 sene.Çevremdeki insanlar bunu duyunca kesinlikle dayanamayacaksın,kim o kadar bekler,kim öle kim kala,bir kere şunu yemekten birşey olmaz tarzı şeyler diyorlar.Bir kere yiyince birşeyi etkilemeyeceğini bende biliyorum ama bu tamamen psikolojik.Ben o kadar çok hedefe kitlenmişim ki hiçbir saniyeyi olumsuz anlamda geçirmek istemiyorum.Diyelim antrenmana gitme isteğim yok yorgunum.Ama kendimi zorlayarak gidiyorum bu antrenmanın 7-8 seneyi düşününce belki de gözle görülür hiçbir önemi yok ama olay devamlılık,uzun vadeli düşünme.Ben böyle yapa yapa 5-6 aydır hiçbir şeyi aksatmıyorum ve hala aynı motivasyon aynı hevesteyim ve hala bunu çok istiyorum.Umarım anlatabilmişimdir.

• Durumun atalet hocam araştır.Mümim sekmanın ataleti yenmek kitabını oku.

• Yarın 2 tane sınavım var ve ben daha çalışmadım bile. Her şeyi erteliyorum çok kötü bir hastalık bu. Çalışsam yaparım nerden mi biliyorum ? Fiziği hiç takmazdım ortalamam 5'ti fakat tüm dönemin konularını 2 günde çalışarak 61 aldım. 1 soru da çalışmadığım konu ile alakalıydı. Ya uzun döneme hiç motive olamıyorum intihar etmek, ölmek istiyorum. Lanet olsun böyle hastalığa. Mal gibi yaşıyorum yaş 16 üşengecin tekiyim

• Hocam aynısı bende de var. Ama benim ki si daha ileri sanırsam. Bir heves geliyor gidiyorum sormadan danışmadan bir yerlere kayıt oluyorum sonra tonla para ödüyorum. Geçen sene dandik bir İngilizce kursuna kayıt oldum sonra hevesim geçti. Sonra 300 tl verip grafik tablet aldım şu an elime almıyorum. Geçen yüzmeye yazıldım üç kere gittim bir daha önünden geçmedim. Bir hafta önce Korece öğrenmek için az kalsın 100 liralık kitap sipariş ediyordum kartım reddedildi sonra hevesim geçti. Fransızcaya başladım. Yine heves kalmadı. Her şey anlık gelişiyor ve bir kaç gün ve saat içinde heves kalmıyor. Anksiyete ve okb tedavisi görüyorum doktorum bu kadar para haracamamın ve maymun iştahlı olmamın sebebini beynimdeki bir merkezin bozukluğuna bağladı. İlaç verdi kullanıyorum. Şu an da o kadar kötü değilim ama hala bir yerlere saldırma isteği var.

En son Kocaeli deki Komek yemek kursuna yazıldım bir gün gittim vazgeçtim. Sonra geçen dönem tutturdum ben okulu bırakacam. Aşçı olacam diye neredeyse kaydımı sildirecektim Allahtan babam bir güzel silkeledi kendime geldim. Ani kararlar almamaya çalış.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.