Şimdi Ara

Birleşik Arap Emirlikleri PSN (Oyunlar Türkçe dil ve 2. Bölge) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
14
Favori
7.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    O tuş sorunu muhabbetini ilk kim çıkardı bilmiyorum, X ve O tuşunun yeri mi değişik vs. bişeyler diyorlar da bana hiç denk gelmedi, çok oyun aldım Endonezya dan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Football Always

quote:

Orijinalden alıntı: Mergen57

Genelde Türkçe oyunlar exclusive oyunlar oluyor ve bu oyunlar Türkiyeye 180 liralardan çıkış fiyatı alıyor eğer 69 dolar değil de 59 dolardan çıkışı olursa alınabilir. Türkçe olmayan oyunlar da ise us psn 59 dolarlık çıkış fiyatı ile daha avantajlı. Bakalım yakın zamanda ilk Türkçe oyunun fiyatı ne kadar olacak.

ingilizce oyunlarda da artık millet Endonezya psn e döndü, US gideri yok eskisi kadar artık

Hocam, geçen gün USA Playstation Store dan $60'a Project CARS aldım, 160TL tuttu. Kardeşlik yaptığım içinde $30'a (80TL'ye) geldi. Aynı ürün TR Playstation Store da 209TL' ye satılıyor.

Evet, USA Playstation Store da artık, dolar çıldırmadan önceki göze hoş gelen fiyatları göremiyoruz artık ama her halükarda TR Playstation Store'a göre daha ucuz fiyata alıyoruz. USA Playstation Store'un dolar 3TL olana kadar yolu var ama emin olun Türkiye de dolar 3TL olursa, TR Playstation Store da da fiyatlar 300TL ye yaklaşır.

Şuan en ucuz Playstation Store, tartışmasız Endonezya Playstation Store

Yıllardır, USA PSN x TR PSN şeklinde kalıcı kardeşlik yapıyor olmasaydım. Kardeşlikle aldığım oyunlarda da kesinlikle Endonezya PSN'e yönelirdim. Şuan sadece, kardeşlikle almadığım, Türkçe dile ihtiyaç duymadığım, online bölge kilidini umursamadığım oyunlarda Endonezya PSN'e yönelebilirim.

Şuan ki Türkiye şartlarında, Endonezya Playstation Store rüya gibi. Tıpkı dolar çıldırmadan önceki USA Playstation Store gibi. Hey gidi günler hey

Allah dan USA da Black Friday ve bazı kampanyalar oluyor da, bir şekilde çok ucuza alabiliyoruz.

Bu arada, Project CARS da bölge kilidi kesinlikle yok, 2 haftadır TR ve Avrupa PSN lerden alan arkadaşlarımla online yarışıyoruz.

• Kredi kartları geçmiyor ama UAE Paypal hesabı açıp TR kartınızı tanıtarak alışveriş yapabilirsiniz. Ben PES 2015 çıktığında öyle almıştım ama Türkçe dil yoktu, İngilizce ve Arapça vardı. Sonradan TR Psn deki Pes le bölge kodlarının farklı olduğunu gördüm. Ama exc. oyunların kodları aynı, yani onlarda TR dil büyük ihtimalle var.
  • Ellerine sağlık hocam iyi konu açmışsın. Türkçe dil destekli oyunlara karşılaştırma yaparak bakarız artık.
  • Assassin's Creed Unity'de en ucuzu bae
  • Yararlı konu eline sağlık hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eso da bölge klidi varmış tr psnde pahalı olduğuna göre burası olur herhalde

• Burada fiyatlar daha yüksek değil mi? Kur olmuş 2,8 street fighter 90 tl ye geliyor sanki. Tr Psn 74 birde enpara olunca. Tr Psn çok daha makul.

• güzel konu.
  • Şuanki dolar kuruyla ajantajı yok

• Bizim kartlar geçerli değilse, enpara kampanyası bittiğinde türkçe oyunlar için tercih edilecektir, unutmayalım, geçerliyse zaten şimdiden türkçe oyunların alınacağı ilk yer olur.
  • Fifada buraya yöneleceğiz o zaman :)
  • Güzel konu ama şunuda unutmayın bu bölgede satılan oyunların bazılarında sansür vardır.

En yakın örneği The Witcher 3 yani ucuza alayım derken bol sansürlü bir oyunlada karşılaşma olasılığınız çok yüksek.

Bu yüzden us psn devam etmek, üstüne türkçe gelen oyunlarıda bir şekilde kutulu almak şimdilik daha mantıklı.
  • PSN kart ile çok avantajlı durmuyor, jour-card sitesinden 20$ (Satışı 27$) + 50$ (Satışı 61$) yaparak Fifa16'yı alabiliriz ama bunun için toplamda 88$ ödeme yapmamız gerekiyor. Bugünkü kur ile (88$*2,72TRY/$) 240 TL yapıyor. Bence her ay enpara dan psn e 50 TL göndererek almak daha mantıklı geliyor 25 TL iade ile birlikte yarı fiyatına alınmış olur ki ben öyle yapıyorum TR Store a her ay 50 TL gönderiyorum. Oyun çıkana kadar 260 TL hesapta olur ve bana 130 TL ye gelmiş olacaktır.
  • arapların storeundan alışveriş yapacağıma makineyi camdan aşağı atarım daha iyi
  • Fifa 16 alacak olan varsa secondary hakkina 60 liraya talibim. Oyun 160 liraya geliyor

• Until dawn bu Psn de türkçe mi? Ayrıca enpara geçiyor mu? Son olarak Psn card ı Psn hesabı üzerinden alamıyormuyuz? Bütün Psn lerde dışarıdan mı almak zorundayız? Enpara kampanyası için soruyorum?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilk defa Uae psn'den "Uncharted™: The Nathan Drake Collection" almayı düşünüyorum, oyun Türkçe dil ve dublaj ile çıkacak normalde fakat bu uae psnden alındıgında Türkçe dil ve dublaj seçeneği olacak mı ?

uae gift kart dışında başka bir satın alma seceneğimiz var mı ? yoksa 50 dolara 61 dolar vermek mantıklı değil.

@Wilter

birader 60 a 40 olayından haberin yok herhalde ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Winter Is Coming -- 24 Ağustos 2015; 20:50:28 >
  • Winter Is Coming kullanıcısına yanıt
    Hocam satıcının kendi kararı. standart 60-40 olabilir ama 50-50 yapanlar da var 70-30, 55-45 falan da.
    Zaten Fifa 16 almaktan vazgeçtim

Aynı zamanda sorunuz için;
    Gift card dışında alışveriş yapılmıyor diye biliyorum, TR cardlar geçmiyor.
    Onun Yerine TR'den alabilirsiniz.
    Oyunu ben de almayı düşünüyorum. Eğer bir hakkını satacaksanız sec hakkına talip olabilirim.
    Enparanız varsa çok datlı olur, Olmaması problem değil.
    Eğer düşünürseniz PM atın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wilter

Hocam satıcının kendi kararı. standart 60-40 olabilir ama 50-50 yapanlar da var 70-30, 55-45 falan da.
    Zaten Fifa 16 almaktan vazgeçtim

Aynı zamanda sorunuz için;
    Gift card dışında alışveriş yapılmıyor diye biliyorum, TR cardlar geçmiyor.
    Onun Yerine TR'den alabilirsiniz.
    Oyunu ben de almayı düşünüyorum. Eğer bir hakkını satacaksanız sec hakkına talip olabilirim.
    Enparanız varsa çok datlı olur, Olmaması problem değil.
    Eğer düşünürseniz PM atın.

hocam ilgili oyun için bir arkadaşla görüşüyoruz, olumsuz bir durumda size dönüş yaparım.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.