Şimdi Ara

Silinsin. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
372
Cevap
1
Favori
14.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
151 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ImPerspektif

Nereye yapıyorlar bu projeyi? Sayın Cumhurbaşkanının üstüne bastırarak yapacağız demesinin tek sebebi ülke insanının ekonomi dışında başka şeylerle meşgul olmasını istemesi.

İstanbul'u rahatlatacak diye bir bahane sunmuşlar. İstanbul'u rahatlatmanın tek imkanı, İstanbul dışındaki diğer illere yatırım yapmak. Tarıma yatırım yap mesela. İstihdam yarat bu alanda. Adam iş bulma umudu ile Anadolu'dan kalkıp gelmesin. Oralarda kalsın bu iş imkanları ile hayatını sürdürsün. Tarımdan ihracat yap hem ülke kazansın, hem insanın. Bari temel gıdayı ucuza yiyelim ölür müyüz? Hayvancılığa yatırım yap. Fabrikalar kur. O fabrika en az 200 kişiye istihdam sağlasın. Oradan onlarca aile doysun. O aile eğitim ve iş umudu ile göçmesin büyük şehre.

Teknolojiye yatırım yap. Mesela tıp alanında gelişim sağlayalım. Tıbbi cihazlar üretelim, o üretimde istihdam sağlayacak parlak beyinlerin yurt dışında eğitim almasını sağlayalım. Sonra dönsünler ülkesine bu alanda gelişim sağlasınlar. Hem ülke insanı sağlık alanında çağ atlasın, hem ihracat yapalım, hem ülke kalkınsın.

Bunlar zor işler değil. Doğru yapılanma ile 5 10 sene içerisinde olacak işler. Hatta daha hızlı.

Ama kafa varsa yoksa rant rant rant. Siyasal İslam 20 yıldır bu ülkede ne çivi çakmış? Bana gösterin bir proje milletin hayrına ve ülkenin hayrına?

En doğru yorum... Ülkenin kaderi, cahilliği raha kaldırmaktan geçiyor. Bu da sadece eğitim, üretim ve bilimle yapılabilir. Kalan her şey günü kurtarma çabası...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: eteksen

Kapatırsın boğazı, temizleyeceğim ya da benim için tehlikeli diye. Geçişler öbür taraftan. Olur sana panama.

Alıntıları Göster

Hocam ikidir saçmalıyorsunuz yazmayım diyorum ama olmuyor. Kendinizi rezil etmemek adına bilginizin olmadığı konularda fikir beyan etmeyin. Kendinizi küçük düşürmeyin. Kapatırsın boğazı diye bir şey yok. Doğal su yolu orası. Bir de mahalle kahvesinden ülke yönetilmez demişsiniz... 🤦🏻‍♂️

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lee-on! -- 8 Nisan 2021; 18:16:22 >

• bence cok faydali,cok güzel olacak.hele bi acilsin bakalim neler yayinlayacaklar. kadin programlari cok olmasin birde turksat 4a dan mi yayin yapacaklar merakla bekliyorum

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ImPerspektif I kullanıcısına yanıt
    Kime ne anlatıyorsunuz siz hocam ? Bunu yapacak insanlar ya öldürüldü ya da sürüldü, kalanlarda rant peşinde. Keşke dediklerinizi yapabilsek.
  • Aquess kullanıcısına yanıt
    Cevap verebilecek olsa copy paste yapmazdı:)
  • eteksen kullanıcısına yanıt

Kapatamazsın.

Doğal su yolunu kafana gore kapatırsan haydut devlet olursun, Iran'dan farkın kalmaz uluslararası duzeyde.

• pspsexer kullanıcısına yanıt

Kanal Istanbul'un ülkeye, vatana, millete bir faydasını sormuşlar, sizin cevabınız "AKP kazanacak".

Hah işte biz de tam olarak bundan bahsediyoruz zaten, Kanal Istanbul millete hizmet değil, belli bir zümreye rant sağlama projesi. Tabi "AKP kazanacak". Kim "kazanacakti" baska?

• Dış güçleri kıskançlıktan çatlatacak, başka bir sebebe gerek var mı (!)  

• Çekmece gölünün tam dibinde panaromik göl pardon kanal ist. manzaralı arsamuz var. Bknz tarla değil imarı var. Satalım dedik adamlar polo parası teklif ediyor. Bana bile faydası yok adam akıllı. Babam ev alırız diyordu artık evin 3 te 1 imi alabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Kapatırsın boğazı, temizleyeceğim ya da benim için tehlikeli diye. Geçişler öbür taraftan. Olur sana panama.

Alıntıları Göster

maalesef işte öyle olmuyor. Neyse cevap yazıp uzatmaya gerek yok. Kapasite belli

• quote:

Gözün kapalı, kulağın kapalı. Kim ne atlansın ki yararlarını sana.

Her yapılana gözü kapalı yanlıştır, zararlıdır, peşkeşdir demekle olmuyor bu işler.

Kahve köşesinden ülke yönetilmiyor.

Her yapılanı gözü kapalı savunup, "biz yapıyorsak doğrudur, mükemmeldir, süperdir" deyip hep başkalarına laf atanlara da kimse bir şey anlatılmaz. Fanatizm ile de ülke yönetilmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi captain_turkiye -- 8 Nisan 2021; 19:14:48 >
  • Atm'den maaş almak

• Karadeniz'e ABD donanması rahat gidebilecek

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ßenle100les

Karadeniz'e ABD donanması rahat gidebilecek

Boğazdan rahat geçemiyor mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: İl teber

Boğazdan rahat geçemiyor mu ?

Alıntıları Göster

Montrö Sözleşmesi'ne göre Karadeniz'e kıyısı olmayan ülkelerin savaş gemileri Karadeniz'de 21 günden fazla kalamaz ve 8000 tonu geçemez.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Montr%C3%B6_Bo%C4%9Fazlar_S%C3%B6zle%C5%9Fmesi#Sava%C5%9F_Gemilerinin_T%C3%A2bi_Olaca%C4%9F%C4%B1_Yapt%C4%B1r%C4%B1mlar_ve_Ge%C3%A7i%C5%9F_Rejimi

• quote:

Orijinalden alıntı: MRTFR

Montrö Sözleşmesi'ne göre Karadeniz'e kıyısı olmayan ülkelerin savaş gemileri Karadeniz'de 21 günden fazla kalamaz ve 8000 tonu geçemez.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Montr%C3%B6_Bo%C4%9Fazlar_S%C3%B6zle%C5%9Fmesi#Sava%C5%9F_Gemilerinin_T%C3%A2bi_Olaca%C4%9F%C4%B1_Yapt%C4%B1r%C4%B1mlar_ve_Ge%C3%A7i%C5%9F_Rejimi

Alıntıları Göster

EE ? Kanal İstanbul ile alakası ?

• Ben büyük ortadoğu projesinin eş başkanıyım diye bağırıyordu, o proje kimin projesi ise kanal istabul da onun projesidir.

• İl teber İ kullanıcısına yanıt

Gerçekten cevabı bilmiyormusun? Yada mantık mı kuramıyorsun? Tarafsız yazmaya çalışıyorum. Siyasi olarak yazıyorum sanma. Kanal istanbul ile bu kısıtlamalar ve süreler olmayacak. Tarafsızlığın ortadan kalkma ihtimali var! Ha bu hükümet yeni güncel montro antlaşmasında daha sıkı kısıtlamalara getiririm diyorsa bilemem. Ama bunu her devlete kabul ettirebilirmisin? Tartışma konusu. Aslındabu projeyi destekleyenlerinde karşı çıkanlarında kendince haklı tarafları ve çekinceleri var. Olması da normal değilmidir?

Ben bu projeye karşı çıkmamdaki sebep tamamen ekolojik sistemin altüst olacağını düşündüğüm içindir.

• Senin konun başka. Bizim konumuz o değil sen şimdi başka mecralara girdin.

Burada ortada ki soru çok basit.

Kanal İstanbul ile ABD donanması Karadeniz'e nasıl rahat giriyormuş Montrö Sözleşmesi ortadayken.

Bunu açıklayacak birini arıyorum bu forumda.

Üstüne alınma trolllerde yazabilir.

@Ducatine

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.