Şimdi Ara

Bireysel Emeklilikten 10 Yıldan Önce Ayrılanlardan Kesilen %15 Kesintinin Ödenmesi (66. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.096
Cevap
59
Favori
352.378
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pprodigyy

Kargo ile yapmistim.Eylul basiydi sanirim basvuru zamani.

quote:

( 8 Ekim 2012 ) ne zaman ödeme olacak belli mi arkadaşlar.2 ay oldu dilekçeyi yolluyalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: smbdy

quote:

Orijinalden alıntı: Cramer

6 ay*375 = 2200 lira yatırdım ve cıktım avivasadan 1500 lira geri alabildim. yönetim gideri diye kesilmiş.

nasıl geri alabilirim?

yönetim gideri geri alınamıyor.sözleşmede yazıyor ve de üstelik ilk katılımızda sizi telefonla arayıp ilk 5 yıldan önce ayrılmanız halinde 500tl yön.gid. kesileceğini söyleyip "onaylıyormusunuz" diye soruyorlar..

Yanlis bilgiyi duzelteyim. Ygk diye 500 tl kesilmez. giris aidati kesilir erken cikislarda buda brut asgari ucretin yarısıdır. Evet yine geri alma sansiniz yok ama konu yanlis bilinmesin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: osmanyasar

quote:

quote:

( 8 Ekim 2012 ) ne zaman ödeme olacak belli mi arkadaşlar.2 ay oldu dilekçeyi yolluyalı.

Hocam zaten daha erken başvuramazdı. Başvurular o dönemde başladı..
  • Vergi dairesini arayıp ne zaman ödeyeceksiniz diye sorduğumda, bizlik bir durum yok, bize ödeme emri geldiğinde ödeyeceğiz diyorlar. Galiba bizim bu paralar ancak yerel seçimler öncesi ödenir.
  • Merhaba,

Ben de Allianz Sigorta'dan evraklarımı istedim, sadece poliçe bilgilerinin de yer aldığı bir dilekçe göndermişler. Bu dilekçeyi doldurup göndermem yeterli midir yoksa illa ki ekine poliçeyi de koymam gerekiyor mu?
  • Wolfrien evet direk o dilekçeyi Büyük Mükelleflere vermen yetiyor. Ben götürdüğümde başka bir şey istemediler.
  • quote:

Ödeme oldu bana:) Büyük mükellefler değil başka bir v.d ödedi.Finansbank ödemesi bu.İngbank ödemesi henüz yok.

Hocam hayırlı olsun.Ben de sizin gibi Ağuston sonu Eylül başı gibi kargoyla gönderdim evraklarımı.Aynı şirketten 2 ayrı alacağım var.Şuan baktım hiç bir hareket yok.Sizin diğer ödeme ile ilgili bir gelişme olursa paylaşırsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gentoure

Wolfrien evet direk o dilekçeyi Büyük Mükelleflere vermen yetiyor. Ben götürdüğümde başka bir şey istemediler.

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmanyasar

quote:

quote:

yollayan Ataköy V.D

Finansbank

Şayet bu V.D yollayan olduysa bu aralar ödemesi gelmiş olmalı.

İngBank emekliliğim Büyük Mükelleflere ve orası hala ödemedi.

• bütün dilekçeler büyük mükelleflere yollanmadı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: anil

bütün dilekçeler büyük mükelleflere yollanmadı mı?

Finansbank'ı Ataköye yollamıştım ben.İng yi Büyük Mükellefler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vs-fb

quote:

Orijinalden alıntı: SinanAtesh

Arkadaşlar merhaba, ben AvivaSA emeklilikte çalışıyorum. Aklınıza takılan bir konu olursa sorabilirsiniz, yardımcı olurum.

Sinan bey, Merhabalar.
    Ben 2005 yılında sisteme girdim.Su an çıkış yapmayı düşünüyorum.Acaba 2013 e girdikten sonra mi çıkış yapmalıyım , yoksa 2013 ten oncemi.Yeni yasa bir farklılık yaratiyormu?(bunu gelecekte tekrar sisteme girebilirim, bu maksatla soruyorum.)
    Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Pm ile konuyu aktardim.

• quote:

quote:

bende sadece büyük mükelleflere gönderiliyor diye biliyordum.bankaya göre istediğin vergi dairesine verin deselerde şimdiye kadar herkes alırdı parasını.biz büyük mükellefleri daha çok bekleriz.bu arada 31 agustosta elden teslim etmiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oturan2000

quote:

quote:

bende sadece büyük mükelleflere gönderiliyor diye biliyordum.bankaya göre istediğin vergi dairesine verin deselerde şimdiye kadar herkes alırdı parasını.biz büyük mükellefleri daha çok bekleriz.bu arada 31 agustosta elden teslim etmiştim.

Finansbank ödemesini Ataköy'e yapmış ondan dolayı bana gelen dilekçe örneğinde Ataköy'e yollamam istendi o yüzden.

• bilgi sahibi biri cevap verebilirmi 10 yılı doldurmanın avantajı ne 9 yıl oldu 1 yıl kaldı 10 yıl dolunca parayı cekmeyı düşünüyorum

cevap için şimdiden tşkler saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: 7740

bilgi sahibi biri cevap verebilirmi 10 yılı doldurmanın avantajı ne 9 yıl oldu 1 yıl kaldı 10 yıl dolunca parayı cekmeyı düşünüyorum

Yeni sisteme göre şu bilgileri buldum,

Bireysel emeklilik sisteminden çıkarken yapılacak stopaj kesintisi ana para üzerinden değil, sadece ''getiri'' üzerinden yapılacak. Buna göre, stopaj kesintisi, 10 yıldan az süreyle katkı payı ödeyerek ayrılanlar için getiri üzerinden yüzde 15, 10 yıl süreyle katkı payı ödemiş olmakla birlikte emeklilik hakkı kazanmadan ayrılanlar için getiri üzerinden yüzde 10, emeklilik hakkı kazananlar ile bu sistemden vefat, maluliyet veya tasfiye gibi zorunlu nedenlerle ayrılanlar için de getiri üzerinden yüzde 5 olarak tespit edildi.

Karar, 29 Ağustos 2012 tarihinden geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi.

(AA)

• quote:

bilgi sahibi biri cevap verebilirmi 10 yılı doldurmanın avantajı ne 9 yıl oldu 1 yıl kaldı 10 yıl dolunca parayı cekmeyı düşünüyorum

Kesintiniz su anda % 15. 10 yili tamamlarsaniz % 10a duser. Tek avantaj bu. Tabi onumuzdeki yil gelicek devlet katkisinda da avantajiniz olacak. Yasaya gore sistemde 6-10yil arasi sureyi gecenlere +2 yil verilecek. 1 yil daha oderseniz devlet katkisini haketme süresini de gecmis olursunuz. Oradanda 1 yillik devlet katkisini alabilirsiniz.

• quote:

quote:

Kesintiniz su anda % 15. 10 yili tamamlarsaniz % 10a duser. Tek avantaj bu. Tabi onumuzdeki yil gelicek devlet katkisinda da avantajiniz olacak. Yasaya gore sistemde 6-10yil arasi sureyi gecenlere +2 yil verilecek. 1 yil daha oderseniz devlet katkisini haketme süresini de gecmis olursunuz. Oradanda 1 yillik devlet katkisini alabilirsiniz.

kesinti getiri üzerinden mi olacak. Yoksa anapara üzerinden mi? bilginiz var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: shadow3804

quote:

quote:

kesinti getiri üzerinden mi olacak. Yoksa anapara üzerinden mi? bilginiz var mı?

Artık anaparadan kesinti diye bir şey yok. Getiri üstünden kesilecek.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: shadow3804

quote:

quote:

Artık anaparadan kesinti diye bir şey yok. Getiri üstünden kesilecek.

teşekkür ederim cevap için. Artık yazdığınıza göre bundan sonrası için böyle olacak değil mi? Belirli tarihe kadar değil yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadow3804 -- 22 Kasım 2012; 19:55:30 >

• 
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.