Şimdi Ara

Bireysel Emeklilik Sistemi Ve Emeklilik Yatırım Fonları (73. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
5.644
Cevap
276
Favori
344.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    3 yılımı doldurdum. Bu durumda en az 7 yıl garanti bekleyeceğim. Bankanın bana vereciği 10 yıllık %15 lik BES 10 yılın yanında çerez parası gibi olacak. Bu yüzden getiriyi fonlar üzerinden sağlamlaştırıp BES'i unutuyorum. Fondaki karlar ile BES'in 10 yıllık sonra vereceği %15'i geçebileceğimi düşünüyorum. Bu yüzden akıllı fonlara yatırım yapmak dağılımı iyi bir şekilde ayarlamam gerekmektedir.

Fonumdaki yaptığım araştırmalarda 2015-2017 arası altın fonu %49 artmış. En fazla getiri getiren fon bu.

Asıl merak ettiğim ise: Hesaplarda ki fonlarda günlük olarak işlem yapılıyor. Bir fon her zaman kar getirmediğine göre kar/zarar olarak ilerliyor. Bu duruma göre mi 2015-2017 arası altın fonu %49 olarak artış göstermiş oluyor.
  • Konudaki uzmanlardan bilgi almak isterim.Şöyleki 2010 dan beri eşimi Anadolu hayat bese dahil ettim.Halen 200 tl aylık ödüyorum. Yaş 38. 15 bin civarı toplam tutar gözüküyor.Fon dağılımı şu şekilde
     Bireysel Emeklilik Sistemi Ve Emeklilik Yatırım Fonları
    Düşüncem en az 10 yılı tamamlamak.Bu süre zarfında nasıl bir fon önerirsiniz.Çok çok olmamak kaydıyla risk alabilirim.
    Ayrıca 10 sene sonunda ödemeye devam etmek mi mantıklı olur yoksa kesip beklemek mi?

• Qklavye Q kullanıcısına yanıt
    yüzde 30 kamu dış borç 1,yüzde 30 kamu dış borç 2 ,yüzde 40 altına dayalı al 10 yıl sonra bana teşekkür et
  • Merhabalar. Herkese bol kazanc dilerim. Ben yeni memur olmak icin gun sayiyorum. Daha once bes im yok. Simdi ise basladigimda otomatik olarak bes yapilacagi soylendi. Bunu zaten biliyordum. Fakat vakifbank dan gelen calisanlar, otomatik bes in olumsuz oldugunu, memurluga baslamadan once bes yapmamin daha mantikli olacagini soylediler. Zaten kayit almak icin gelmislerdi. Biraz dusunecegim dedim ve yaptirmadim. Sizlere de danismak istiyorum. Otomatik bes mi baslasin yoksa kendim ise baslamadan once bes actirayim mi. Arti olrak birde banka da altin hesabi acmayi dusunuyorum. Ufaktan gram altin olarak oraya da ufak bi birikim atamayi dusunuyorum. Ama ozellikle kafama takilan sey bes icin otomatik katilim mi yoksa kendim ise baslamadan once yaptirmam mi.
  • batarist B kullanıcısına yanıt
    Otomatik katılım hocam milletin ne dediğine bakmayın aylık cigara parası kadar yatırın bende memur oldugumdan beri yatırıyorum cigara parası niyetine sonuç bu temiz cigerlerde yanıma kar kaldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssmm -- 4 Aralık 2017; 0:51:18 >
  • ssmm kullanıcısına yanıt
    Cok tesekkur ederim hocam. Katki paylarinizin getirileri yuzde olarak cok iyi gorunuyor. Genelde hangi fonlar da degerlendirdiniz. Bu fonlar konusunda da cok arastiriyorum. Siz nsl yaptiniz basindan beri
  • Sana basit bir soru Türkiyede 10 yıl sonra altin şu anki fiyattanmi olacak yoksa iki kati mi yada döviz ona göre senin ilk mesajindan önce fonlarimi yazmıştım zaten ve milletin dediğine asla kulak asma herkes akıl verir ancak para kimse vermez o yüzden ufakta olsa birikim yap
    Hocam
    %10 para piyasası
    %25 Hisse senedi
    %25 Kamu dış borçlanma
    %40 Altın

Fon dağılımım nasıl sizce

• quote:

Orijinalden alıntı: GoSHawk.

Hocam
    %10 para piyasası
    %25 Hisse senedi
    %25 Kamu dış borçlanma
    %40 Altın

Fon dağılımım nasıl sizce

Hocam şu an hisse fonu riskli görüyorum muhtemel düşüşlerinde altin ve diger fonunuzun getirilerini negatife çevirme potansiyeli yüksek

Altın şu an ons değeri üzerinden baskıda 1900 dolardan 1200 dolar seviyelerine geriledi ve uzun zamandir bu seviyelerde taban yapti, muhtemel bir global krizde kısa surede 1500-1600 ons seviyesine gelme potansiyeli çok yüksek. Öyle bir fiyatlanmada altın - tl değeri bayağı yükselecek. Yaklaşan global kriz ne var diye sorarsanız ben bunu bitcoin olarak görüyorum bir gecede cok sey değişecek gibi tabi bunlar yatırım tavsiyesi degil kişisel görüşümdür.

Hocam bitcoinin takibindeyim. Orada belli bir yatırım var zaten. BES benim gözümde oyuncak bitconinin yanında. BTC ile ilgileniyor musunuz.
  • quote:

Hocam bitcoinin takibindeyim. Orada belli bir yatırım var zaten. BES benim gözümde oyuncak bitconinin yanında. BTC ile ilgileniyor musunuz.

Dünyada her yüzyılda bir büyük buhran düzeyinde küresel krizler meydana gelir varlıklar el değiştirir yeni zenginler gelir eski zenginler sefalet içine düşer. Bu en son birinci dünya savaşından sonra vuku buldu ve etkileri gerçekten cok ağır oldu. Böylesi krizler öncesi bazı emtialarin korkunç derecede degerlendigi ve değerini bir gecede kaybettiği görülmüştür. Büyük

buhranda wall street hisseleri, Hollandada lale soğanlarınin degerlendigi gibi. Bu dönemin buhran yaratacak ve küresel güçte etki bırakacak yegane enstrümanı bitcoindir. Tıpkı lale soğanı, hisse senedi gibi insanlara olmayan değerler satılıyor. Bu konuda çok uzun yazmak istemiyorum bunlar benim kişisel görüşüm ve yatırım tavsiyesi değildir.

Sanki sanki sizi biraz fazla korkutmuşlar. Böyle birşey olması mümkün değil hocam, Tüm şirketler büyük firmalar btc ye geçiyor. Başlarındaki elemanlar sizin bizim ön göremediğimiz olayları ön görüyor.
  • Arkadaşlar nn hayat emeklilikte besim var. Yeni başladım. 3 ay oluyor. Her ay yönetim gideri adı altında 12,5 TL kesiliyor. Denilene göre onu banka kendi fonunda değerlendiriyor. Besten ayrılacağınız zaman tekrar iade ediyormuş. Ama tabi katkısı olmadan. Sizde de böyle bi durum yaşayan var mı
  • ibrahimgs88 İ kullanıcısına yanıt
    hocam bu kesintiyi nereden fark ettiniz.
  • GoSHawk. kullanıcısına yanıt
    Nn hayat emeklilik sitesinde, kendi hesabıma giriş yaptığımda orada 25 TLlik kesinti gösteriyor. Ödeme 251 TL. Kesinti tutarı 25 TL. Yatırıma aktarılan 225 TL. Aradığımda 2 aylık kesinti olmuş. Normalde 12.5 TL kesinti oluyor dediler
  • quote:

Sanki sanki sizi biraz fazla korkutmuşlar. Böyle birşey olması mümkün değil hocam, Tüm şirketler büyük firmalar btc ye geçiyor. Başlarındaki elemanlar sizin bizim ön göremediğimiz olayları ön görüyor.

Hocam finansal piyasalarda mümkün olmayan hiçbir şey yoktur ve size bu konuyla ilgili bir tuyo vereyim. Ünlü ekonomistler derki bir yatırım tavsiyesi pazarda domates satan adam tarafından dahi dillendirilmeye başlanmışsa vakit tamamdır derler. Neyin vakti bu satmanın :) Bt 0.0003 dolarken kimin haberi vardi? 100 dolarken kimin? 10000 dolarken kimin? Sorunun cevabı kendi kendine çıkıyor degilmi! yatırım tavsiyesi değildir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimgs88

Arkadaşlar nn hayat emeklilikte besim var. Yeni başladım. 3 ay oluyor. Her ay yönetim gideri adı altında 12,5 TL kesiliyor. Denilene göre onu banka kendi fonunda değerlendiriyor. Besten ayrılacağınız zaman tekrar iade ediyormuş. Ama tabi katkısı olmadan. Sizde de böyle bi durum yaşayan var mı

Giriş aidatı kesiliyordur sozlesmede görebilirsiniz
    Tüyonuz mantıklı hocam,
    Ben ise böyle düşünüyorum. Bunlar fiyatı aniden yükseltiyorlar. Pazarda domates satanın bile haberi olup yatırım yapmak istiyor. Pazardaki adam bile alınca, bu bitcoini artık kim yönetiyorsa Ellerindeki onbinlerce bitcoinleri en yüksekten satıyorlar. Onlar değerlerine değer katarken Pazardaki adam ani düşüşü görünce büyük zararla korkudan çıkıyor. Bu işlerin şeytan işi olduğunu düşünüyor. Ama sabreden bugün olmazsa yarın kazanır.
    Sonuç: Pazardaki adam hüsrana uğrar. Ağzında purosu ile köşesinde oturan göbekli amcalar servetine servet katar.
  • vakıf bes için ben değişiklik yapamıyorum. ne zaman arasam hala aynı terane yok bir sene geçmesi lazım yok faizsiz fon seçmişsiniz de vs vs. üstelik anket doldurdum özellikle agresif puanlama çıksın diye ama hala seçim yapamıyorum. siz nasıl seçim yapabildiniz otomatik değil de kendiniz önceden mi katıldınız
  • efekan_02 kullanıcısına yanıt
    Benim bes otomatik değil. Önceden katıldım.
    Ama otomatik besi olan tanıdıklarımda var onlarda rahatlıkla değiştirebiliyor. İnternet sitesinden.
  • 
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.