Şimdi Ara

Biraz Öneriye İhtiyacım Var (Galiba Nexus 5 Sizce Nasıl?)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1600tl civarı bir bütcem var ve beni uzun yıllar sorunsuz götürebilecek bir akıllı telefon arıyorum. İşletim sistemi olarak İos istemiyorum (nedenini bilmiyorum ama istemiyorum işte ) Lg g3 temmuz 1 de satışa çıkacak anlaşılan yabancı ülkelerde ön siparişi öyle gözüküyor 16gb modeli kaç tl den gelir kesin bir bilgide yok onun dışında lumia 930 hoşuma gitmişti oda 1800-1900tl civarında olacağı söyleniyor ve ne zaman satışa çıkıp ne zaman türkiye ye geleceği belli değil. Kullanım amacım klasik sosyal uygulamalar dışında çoğunlukla internette gezmek ve wifi üzerinden video izlemek olacak. Orta düzeyde müzik, resim çekimi (hiç video kaydı için kullanıcağımı sanmıyorum açıkcası) ve sesli görüşme. İşletim sistemi ios istemediğime göre android veya windows phone olacak. Maksimum 2 hafta içinde alınacak. Önerilerinizi bekliyorum kafam çok karışık.

Edit:
    İstanbul Bilişimde Nexus 5 in 32gb modelinin 1330tl gibi bir fiyata sahip olduğunu görünce bu telefon aklıma yattı sanki. Daha önce 16gblık versiyonunun yetmeyeceğini düşündüğüm için pek bakmamıştım. Bu sitenin güvenli olduğunu biliyorum ama garanti konusunda bir sıkıntı varmı? Beyaz modelinde şöyle bir ifade bulunuyor: ''Bu ürün LG Türkiye Yetkili Servisleri Tarafından 2 Yıl Garantilidir. LG Resmi Distribütorü olan Netcell ve Brightstar tarafından ithal edilmektedir.'' ama siyah modelinde hiç bir şey yazmıyor farklı olacağını zannetmiyorum ama bilgili biri cevaplarsa sevinirim. Sizce bu telefon iyi bir kararmı? Tek çekincem şarj konusu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Helezon07 -- 18 Haziran 2014; 22:53:24 >

• Lumia 930 özellikleri çok iyi ama pahalı gelirse 1020 ye bak bence androidde ise g3 1800 tl falan olabilir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önerin için teşekkürler 1020 2000tl civarı malesef o kadar bütcem yok ve o kadar fotoğraf meraklısı değilim 930 un ise çıkış tarihi belli değil ve yüksek fiyattan geleceği tahmin ediliyor (bütceme göre) benimde asıl merak ettiğim fiyat 16gb g3
  • Helezon07 H kullanıcısına yanıt
    İnternetten almak istersen 1020 1500-1600 tl ye var

• Bir kaç hafta önce kredi kartlarımın hepsini kapattım ama bi şekilde halledilir kart bu seçenek bi kenarda dursun başka bir tavsiyeniz varmı? Örneğin Nexus 5 nasıl yakın fiyata G2 olduğunu düşünürsek f/p bakımından gerimi kalıyor acaba? (sorularımla sizi sıkıyorsam kusura bakmayın cevaplamazsanız anlayışla karşılarım )
  • quote:

Orijinalden alıntı: Helezon07

Bir kaç hafta önce kredi kartlarımın hepsini kapattım ama bi şekilde halledilir kart bu seçenek bi kenarda dursun başka bir tavsiyeniz varmı? Örneğin Nexus 5 nasıl yakın fiyata G2 olduğunu düşünürsek f/p bakımından gerimi kalıyor acaba? (sorularımla sizi sıkıyorsam kusura bakmayın cevaplamazsanız anlayışla karşılarım )

Nexus 5 f/p de lg g2 den daha iyi diyebiliyorum çünkü nexus 5 saf android kullanıyor :) bi sorun olur her zaman cevap veririm

• Bir görüş, bir tavsiyede bulunun koca forumda yardım edicek kimse yok mu abi?
  • İstanbulbilişim'den alma sakın. Garanti berbat, paralel ithalat telefon. Bir sorun çıkarsa düzgün yapmadıkları gibi tonla para alırlar. Eğer ses, kamera, batarya senin için önemliyse G2 almalısın fakat uzun yıllar götürsün demişsin. 1.5 yıllık Nexus 4 şuan birçok telefondan çok daha hızlı ve stabil çalışıyor. Nexuslar saf android olduğundan seni en azından 2-3 sene memnun eder. Şuan 2000 TL'lik Note 3'ün yüksek ayarlarda oynatamadığı Asphalt 8'i Nexus 5 bu ayarlarda takılmadan rahatça oynatıyor sen düşün. Ben de yakın zamanda Nexus almayı düşünüyorum. Tavsiye ederim

Edit: G2 fanboyları eksilemiş hemen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TresHaute -- 19 Haziran 2014; 18:37:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TheRad67

Hepsiburada.com

1100 tl son 4 gün
    http://www.hepsiburada.com/liste/lg-nexus-5/productDetails.aspx?productId=telceplgnxus5&categoryId=371946

Türkiyede istanbul bilişim haricinde 32gb ı yok anlaşılan onunda ne olduğunu öğrendim Sağol alırsam burdan alıcam heralde kalan paraylada güzel bir kulaklık, kılıf ve evde video izlemek için ucuz bir tablet alınabilir böylece şarj sorunuda kalmaz 16gb da böylece yeter Herkeze teşekkürler büyük ihtimal nexus 5 alıcam bi gözüm g2 de olsana uzun süre götürmesi gerek bu telefonun beni...

Edit: Kdv dahil 1300tl oluyormuş. Garanti kartı kapatalı 2 hafta oluyor onada 100tl bonusu var bir yerden garanti kartı bulucaz artık :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Helezon07 -- 19 Haziran 2014; 16:20:16 >

• O paraya G2 daha cazip telefondur..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kesinlikle uzun ömür istiyorsan nexus almalısın acmadığı oyun yok tasarımı da şık full stabil fiyatıda uygun müthiş bir telefon

• quote:

Hepsiburada.com

1100 tl son 4 gün
    http://www.hepsiburada.com/liste/lg-nexus-5/productDetails.aspx?productId=telceplgnxus5&categoryId=371946

sen fiyata nasıl bakıyorsun fiyatı kdv dahil 1300 .

• stevejones kullanıcısına yanıt
    Valla bende başta g2 ye niyetlendim ama kamerada ani fps düşüşü aşırı 40 yılda bi video çekecek olurum onuda düzgün çekmezse kafayı yerim ve uzun süre kullanacağım için vaz geçtim açıkcası... Nexus 5 de tek sıkıntım şarj sabah 7 den gece 2 ye kadar falan dayanası lazım tabi aralıksız kullanmıcam telefonu. Sabah biraz müzik- internet öğleden sonrada aynı akşamları video izlicem falan yeter heralde diğer zamanlar genelde kullanılmıcak.
  • oquzuqur kullanıcısına yanıt
    Dikkatli bak ortaya 1100 +KDV

• G2 yada nexus 5 arasında karar ver o zaman , ben olsam g2 alırdım , ama bence g3 ü bekle acelen yoksa , eylüle doğru fiyatıda ucuzlar biraz hem.
  • nexus 5 içinn bu kadar niyetliyseniz başka telefon bakmayın. androidin göz bebeklerinden biridir kendisi...
  • G3 temmuz 1 de çıkıcak yanlış bilmiyorsam yüksek fiyattan gireceğini düşündüğüm için beklemek istemedim. G3 gelince G2 nin fiyatı düşer doğru ama uzun vadede nexus 5 e göre sorun yaratacağı düşündüğüm için malesef vaz geçtim. Nexus 5 için niyetli değilim hatta androidden tam anlamıyla umudumu kesmiştim samsung telefonları gördükden sonra wp8 düşünüyordum 930 mesela oda yüksek fiyattan gelecek gibi ve ne zaman geleceğide belli değil. Açıkcası diğer wp8 telefonları beğenmedim. Mecburen nexus 5 kalıyor geriye...
  • Helezon07 H kullanıcısına yanıt
    Mecburen diyerek istemeye istemeye almayın hocam ben lumia kullanıyorum ve androidde en beğendim cihaz nexus5tir. 4 için de bunu düşünüyordum her telefon eskir bu eskimez diye.

• quote:

Dikkatli bak ortaya 1100 +KDV

onu niye yazıyorlar bilmiyorum ama gerçek fiyatı onun bi altında yazan 1299

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.