Şimdi Ara

@Biraz insaf biraz vicdan lütfen@

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 13 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 23
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 6
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 25 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 4
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • eagle66 (6 mesaj) tahsin053 (4 mesaj) Turqie (2 mesaj) SuMMerLoVe (2 mesaj) ekobravo (2 mesaj)
  • @
Konunun Etiketleri
Şehir #Ankara
0 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1288 Mesaj
    Referanslar: 23

Katılım Zamanı
    16 Mart 2005

Durum
    Forumda değil

Konu Sahibine Özel
    Sevgili Arkadaşlarım;
    Lütfen malınızı satarken eksiğini gediğini söyleyiniz. Sorulmuyor diye saklamayın veya kandırırım diye
    düşünmeyin. Olan birşeyi saklamak da kandırmak, dolandırmaktır. Göz ardı etmeyin, vicdanınızın sesini
    dinleyin.
    Peygamberimiz bir gün pazarda dolanırken buğday satan birisine raslamış. çuvala elini daldırmış. Bakmış alt tarafı ıslak.
    Neden ıslak diye sormuş. "Gece yağmur yağmış Ya Resulallah" diye cevap vermiş satıcı.
    Peygamber efendimiz "Bizi aldatan bizden değildir" demiş yürümüş.
    Vicdanlarınıza duyurulur.

Not: mümkünse forum yöneticileri bunu üst başlık yapsınlar. veya sadece yazıyı alıp başka başlık altına koysunlar.
    Sistem Notu : Bu ilan her türlü yoruma açıktır.

|
    |
  • Yarbay
    2856 Mesaj
    Referanslar: 41

Katılım Zamanı
    04 Ekim 2004

Durum
    Forumda değil

hayırdır biladerim...

kim naptı sana...

forumda uste alınsın belkı alınmasına ama kımın naptıgınıda bılsek daha ıyı olur gıbı...

yoksa durup dururken bu sekılde ınsan-ı ders nıtelıgınde bı cok konu acılabılır...
    |
    |
  • Yüzbaşı
    565 Mesaj
    Referanslar: 10

Katılım Zamanı
    28 Nisan 2007

Durum
    Forumda değil

1 Not
    Arkadaşım çok doğru söylemişşin... bu forumda nadir de olsa goruyoruz...
    +1
    |
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    güzel bi düsünce katılmamak elde değil ancak kişilikleri gereği aldatmaca dolandırmaca gibi davranışları sevenlerimizde var forumda bunların icimizden arındırılması lazım sözlerde yetersiz kalıyor bu anlamda.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    591 Mesaj
    Referanslar: 3

Katılım Zamanı
    12 Ocak 2005

Durum
    Forumda değil

Ürünü satarken tam bilgilendirmeden satış yapmak(Mesela tamir görmüş bir malı bunu belirtmeden satmak) dolandırıcılıkla eş değerdedir.Tam olarak ne sattığınızı ve ne durumda olduğunu ifade etmek,ürünü zarar görmeyecek şekilde(Size nasıl gelmesini istiyorsanız öyle) paketlemek tamamen satışı yapanın sorumluluğundadır.Eğer ürünü sattıktan sonra vicdanınız sizi rahatsız ediyorsa muhakkak bir yanlış yapmışsınız demektir.Lütfen dikkat edelim Eagle66 çok güzel bir noktaya değinmiş,eline sağlık.
    |
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    vallaha hocam cok dogrusun

eksigini gedigini soylemeden mal satmak yalancilik dolandiricilik gibidir

bir farki yok
    |
    |
  • Binbaşı
    1078 Mesaj
    Referanslar: 79

Katılım Zamanı
    28 Kasım 2006

Durum
    Forumda değil

quote:

Orjinalden alıntı: eagle66

Sevgili Arkadaşlarım;
    Lütfen malınızı satarken eksiğini gediğini söyleyiniz. Sorulmuyor diye saklamayın veya kandırırım diye
    düşünmeyin. Olan birşeyi saklamak da kandırmak, dolandırmaktır. Göz ardı etmeyin, vicdanınızın sesini
    dinleyin.
    Peygamberimiz bir gün pazarda dolanırken buğday satan birisine raslamış. çuvala elini daldırmış. Bakmış alt tarafı ıslak.
    Neden ıslak diye sormuş. "Gece yağmur yağmış Ya Resulallah" diye cevap vermiş satıcı.
    Peygamber efendimiz "Bizi aldatan bizden değildir" demiş yürümüş.
    Vicdanlarınıza duyurulur.

Not: mümkünse forum yöneticileri bunu üst başlık yapsınlar. veya sadece yazıyı alıp başka başlık altına koysunlar.
    Sistem Notu : Bu ilan her türlü yoruma açıktır.

Kardes Sen neyin vicdanından Bahsediyorsun 20 TLYE cocuk öldüren var.Sabah kanalları Açda İzle heryer seda sayan özgür baba canım cibelek yandan salla elini uzat mendilini ver programları ile dolu bak izle oraları neler var.Böylelerinde Vicdan Ne arar.Ayrıca Medyamızıda bu Konuda Kınıyorum yapım Ahlakı kalmamıs tv izleyemez olduk

Bazılarının gözlerine Perde Kalplerine Mühür Vurulmustur Kulakları İse sağırdır Ne kadar anlatırsan anlat netice Değişmez.Alıs verisde Dikkatli Olmanı Tavsiye ederim
    |
    |

• Binbaşı
    1288 Mesaj

Katılım Zamanı
    16 Mart 2005

Durum
    Forumda değil

Konu Sahibine Özel
    E canım yandı ki bu mesajı yazmak zorunda kaldım. bir deil iki deil hangi birini yaziim. mesela garantili diye anakart aldım faturalı. problem çıkınca garantiye götürdüm ya kardeş bu daha önce geldi garanti dışı kaldı... neden anakart yollarında kullanıcı hatası var. hani nerde. aha burda tamir edilip kapatılmış üzeri. höö! nasil görememişim. tüh kulakların çınlasın m... kardeş.
    Kimsenin adını yazıp açıklamak tartışma yaratmak istemiyorum. Kimse kabahatını kabullenmek istemiyor. İnsan nefsi işte. Bir de insan değerlendirilirken sevap günah tartılarak değerlendirilmeli. Bu tür arkadaşlar da kendilerini toparlasınlar. Bu gün bana yarın onlara.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    354 Mesaj
    Katılım Zamanı
    21 Mayıs 2005

Durum
    Forumda değil

Kardeşim sana katılmamak mümkün değil benimde başıma çok geldi ama bize yakışmaz böyle yapmak güzel bir konuya değinmişsin...
    |
    |
  • Yüzbaşı
    650 Mesaj
    Referanslar: 2

Katılım Zamanı
    05 Mayıs 2006

Durum
    Forumda değil

Somut olarak olayı neden yazmıyorsunuz? Bu yazdıklarınız bu şekilde bir şey ifade etmiyor. Anlatın ne olduğunu biz de bilelim.
    |
    |
  • Binbaşı
    1288 Mesaj

Katılım Zamanı
    16 Mart 2005

Durum
    Forumda değil

Konu Sahibine Özel
    vitality, konumuz donanım forum 2. el...
    oralara gidersen daha neler çıkar.
    |
    |
  • Yarbay
    2856 Mesaj
    Referanslar: 41

Katılım Zamanı
    04 Ekim 2004

Durum
    Forumda değil

ıyı ya ıste... sen bunların ısımlerını enazından ımzana bır yere UZAK DURULMASI GEREKENLER adı altında ekle ki...

dediğin BUGÜN BANA YARIN BAŞKALARINA durumu söz konusu olmasın...
    |
    |
  • Yüzbaşı
    604 Mesaj
    Referanslar: 14

Katılım Zamanı
    04 Ocak 2007

Durum
    Forumda değil

quote:

Orjinalden alıntı: _vitaly_cl
    Kardes Sen neyin vicdanından Bahsediyorsun 20 TLYE cocuk öldüren var.Sabah kanalları Açda İzle heryer seda sayan özgür baba canım cibelek yandan salla elini uzat mendilini ver programları ile dolu bak izle oraları neler var.Böylelerinde Vicdan Ne arar.Ayrıca Medyamızıda bu Konuda Kınıyorum yapım Ahlakı kalmamıs tv izleyemez olduk

Bazılarının gözlerine Perde Kalplerine Mühür Vurulmustur Kulakları İse sağırdır Ne kadar anlatırsan anlat netice Değişmez.Alıs verisde Dikkatli Olmanı Tavsiye ederim

|
    |

• Binbaşı
    1288 Mesaj

Katılım Zamanı
    16 Mart 2005

Durum
    Forumda değil

Konu Sahibine Özel
    quote:

Orjinalden alıntı: ekobravo

Somut olarak olayı neden yazmıyorsunuz? Bu yazdıklarınız bu şekilde bir şey ifade etmiyor. Anlatın ne olduğunu biz de bilelim.

Gayet somut. insan olarak hepimizde olabilecek eksiklerinden birini vurguluyorum.
    Yarası olan gocunsun ve yarasına merhem çalsın. Yoksa kansere dönebilir
    |
    |
  • Çavuş
    47 Mesaj
    Referanslar: 14

Katılım Zamanı
    13 Kasım 2004

Durum
    Forumda değil

Sen suçlunun adını saklıyorsan, bundan sonra işleyeceği suçlara da ortaksın demektir. Kim ne yaptıysa açıklarsın forumda, herkes öğrenir, milletin başı yanmaz.
    Yok adı bende kalsın, yok rezil olmasın kafasıyla giderseniz daha çok kişinin canı yanar.
    |
    |
  • Binbaşı
    1078 Mesaj
    Referanslar: 79

Katılım Zamanı
    28 Kasım 2006

Durum
    Forumda değil

quote:

vitality, konumuz donanım forum 2. el...
    oralara gidersen daha neler çıkar.

Bir babanın oğlu ölüyor ve babasına vasiyet ediyor baba ben mezara tek basıma giremem ilk gün yanımda biri olsun diyor.Neyse babası bunun vasiyetini yerine getirmek için herkeze soruyor oğlum mezarda sadece bir gün kal sana tüm servetimi veririm ama kimse kabul etmiyor.En sonunda Bir Çoban geliyor ve kabul ediyor.Çoban Oğlu ile bir gün Gömülüyor ertesi gün mezarı tekrar acıyorlar.Çobanın sacları bembeyas kesilmiş
    ağlıyor.Baba söz verdiği gibi Tüm servetini çobana veriyor ama çoban kabul etmiyor.Yok yok Ben kabirde Bir hırkanın Hesabını bir günde veremedim senin servetinin hesabını nasıl vereceğim !!!!

Bu anlatmamın nedeni Herkezsin bir hesaba cekileceğini unutmaması.Ben dolandırıcılık yapmıyorum diyorsanız kendinizi aldatıyorsunuzdur.Terazide Hile.Bilerek Kusurlu mal satanların Vay halina.Bunun Hesabını veremezsiniz.Ancak satarken Ürünün Kusurlarını belirtin Alacağınız para biraz eksik olsun ama vicdanınız rahat olsun.

Kimse beni yanlıs anlamasın amacım kendimi farklı göstermek deil sırf bu dediklerim için benden alısveris yapacak olan varsa sakın gelmesin amacım bu deil.
    |
    |

• Binbaşı
    1288 Mesaj

Katılım Zamanı
    16 Mart 2005

Durum
    Forumda değil

Konu Sahibine Özel
    Valla iyi düşünmek lazım. Biliyorsunuz bir insan mühürlendimi zor ondan sonrası. Hani derler ya adın çıkacağına canın çıksın. Ben kendileriyle konuşuyorum zaten bunları. bu da genel bir uyarı olsun diye yazdım. bide ulaşamadıklarım var tabi. Ve umarım isim açıklamamamı lehlerinde kullanmasınlar. Ve alıcılar da her bir detayı sorsun bundan sonra alım yaparken. Biraz da kendime ders çıkardım.
    Kardeşin hata yapsa ondan uzakmı duracaksın. Yoksa hatasını tamiremi yöneleceksin. Orhan Baba ne demiş: Hatasız kul olmaz/hatamla sev beni
    quote:

Orjinalden alıntı: Turqie

ıyı ya ıste... sen bunların ısımlerını enazından ımzana bır yere UZAK DURULMASI GEREKENLER adı altında ekle ki...

dediğin BUGÜN BANA YARIN BAŞKALARINA durumu söz konusu olmasın...

|
    |

• Onbaşı
    32 Mesaj
    Katılım Zamanı
    25 Eylül 2007

Durum
    Forumda değil

Çok doğru söylüyorsun kardeşim. ALLAH herkeze akıl fikir ihsan eylesin. Amin...
    |
    |
  • Yarbay
    8106 Mesaj
    Katılım Zamanı
    16 Nisan 2003

Durum
    Forumda değil

6 Not
    bu forumda hala bozuk mal gonderip parasini pesin alip , forumda hala topic acan ve urun satan insanlar var

bu yuzden herkeseten malzeme almayan visor
    |
    |
  • Teğmen
    114 Mesaj
    Katılım Zamanı
    25 Ocak 2007

Durum
    Forumda değil

ben mal alıp satarken firama haricinde ayrıyeten garanti verir yada isterim mesela şimdi bir pda alıcam lakin garanti dışı kalmışmı teknik servise göstericem satan arkadaş bana paranoyakmısın ne gereği var dedi baaak dediğim çıktı senin durumun örnek o arkadaşa senin sayfayı okutacam bu arada 66 yozgatın 66 sımı öyleyse hemşoyuz
    quote:

E canım yandı ki bu mesajı yazmak zorunda kaldım. bir deil iki deil hangi birini yaziim. mesela garantili diye anakart aldım faturalı. problem çıkınca garantiye götürdüm ya kardeş bu daha önce geldi garanti dışı kaldı... neden anakart yollarında kullanıcı hatası var. hani nerde. aha burda tamir edilip kapatılmış üzeri. höö! nasil görememişim. tüh kulakların çınlasın m... kardeş.
    Kimsenin adını yazıp açıklamak tartışma yaratmak istemiyorum. Kimse kabahatını kabullenmek istemiyor. İnsan nefsi işte. Bir de insan değerlendirilirken sevap günah tartılarak değerlendirilmeli. Bu tür arkadaşlar da kendilerini toparlasınlar. Bu gün bana yarın onlara.
    |
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Instagram takipçi satın al
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
Cancer Clinical Trials
Ko Cuce
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.