Şimdi Ara

Bir Traş Bıçağını Kaç Defa Kullanıyorsunuz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30
Cevap
0
Favori
46.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sorum sakal traşında kullandığınız bıçaklar için,hangi bıçağı kaç defa kullanıyorsunuz ?

tabi çok farklı bıçaklar var,
    -tek bıçaklı kullan at permatik,derby vs
    - aletlere takılan yaprak jilet(permasharp,derby,rapira vb)
    -2 /3 bıçaklı kullan at bıçakları blue2,blue3 samuray 2 vb,
    -ve değişen kartuşlu mach3 fusion ve muadili wilkinson vb

not:dalga geçecekler yazmasın lütfen

hangi bıçağı kullandığınızı ve kaç adet traştan sonra değiştirdiğinizi yazarmısınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sifujack -- 5 Kasım 2010; 0:10:31 >

• blue2/3 kullanıyodum.sakalı kesmemeye başlayınca atıyodum ama bu aralar kirli sakal bırakıyorum uzayınca berbere düzelttiriyorum
  • Mach3 haftada bir kez sakal traşı olarak 5 ay kullandığımı bilirim. Dalga değil ciddi :d 6li paket almıştım daha 3.ye geçemedim :)
  • wilkinson sword kullanıyorum. ayda bir degiştiriyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALONSO_06

blue2/3 kullanıyodum.sakalı kesmemeye başlayınca atıyodum ama bu aralar kirli sakal bırakıyorum uzayınca berbere düzelttiriyorum

mesela kaç adet traştan sonra kesmez oluyordu hatırlıyormusunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quintana!

wilkinson sword kullanıyorum. ayda bir degiştiriyorum

ayda kaç defa traş oluyorsunuz,birde wilkinsonun pek çok bıçağı var hangisini kullanıyorsunuz
  • gillette nin su mavi turuncu olani fusion di galuba.. 6-7kere kullaniyorum bi basligini... bazen 8oluyo.. o civarlarda yani..
  • m3 ile 2 sefer oluyorum. sakallarım sık çabuk köreliyor tahriş etmemek için sinekten yağ çıkarmak gibi kasmıyorum.
  •  Bir Traş Bıçağını Kaç Defa Kullanıyorsunuz

avatardanda gördüğünüz üzere şekillli bir sakala sahibim, dolayısıyla 3 bıcaklılarla şekil vermek imkansız olduğundan perma sharp kullanıyorum, 1 kere kullanırım atarım
  • rapira ve yıllar önce alıp korumalarını kestiğim wilkinson sword traş bıçağı. ayda 2 kere traş olduğumdan ve jilet ucuz olduğundan her traşta değiştiriyorum ayrıca mach3ü 5i çeşit marka kullandım hatta gittim traş makinası aldım ama şu klasik jiletin yerini, hassaslığını bişey tutmuyor neymiş tahriş ediyomuş. ya benim yüzüm kösele yada milletinki soğan zarı! ama o bu değil allahtan iş yerinde sakala bıyığa karışmıyorlar yoksa çekemem her sabah
  • Hayatımda hiç jiletle tıraş olmadım. Alın bi makina rahat edin.
  • haftada bir traş oluyorum 3 hafta falan kullanmışımdır permatiği en fazla
  • aha benim konum bende gillette fusion var arkasında da 5 tane yedek ucu vardı. ben bunları kendimi bildim bileli kullanıyorum rahat 2-3 sene vardır. hiç kesememe durumu olmadı zaten sakallarım öyle sert değil ama değiştirdim bazılarını, bugün en sonuncuyu kullanıyodum çok acıttı keserken, jiletten midir köpük mü azdı niye bilemedim, beğendiğe gittim yeni uç almaya bi baktım 4lüsü 31tl, oha dedim vazgeçtim.
    haftada 1 falan tıraş olurum bazen ayda 1 bi yerden sonra uzaması duruyor benim sakalların 2 haftalıkla 4 haftalık arasında hiç fark yok gibime geliyor bırakıom ben de öle

• açtım ama yazmamıştım birşey,bende yazayım

rapira jileti toplamda 5-6 defa ,permasharp jileti 9-10 defa kullanıyorum,bu yüksek sayıdaki etken şimdilik sakal traşına mecbur olmadığım için tersten almamam ve çok bastırmamam ,özenli traşlar için kullandığımda rapira 2 ,permasharp 4 defa dayanıyor

ayrıca traştan önce mutlaka yüzümü sabunla iyice yıkayıp yağ-kirden arındırdığımda hiç zorluk çekmiyorum ve çok konforlu traş oluyorum,bunu yapmazsam hem acılı hem sonuç verimsiz oluyor
  • ben Derby Samurai 3 Sistem Değiştirilebilir Başlıklı kullanıyorum makineyi alırken 5 tane yedek jiletide makinenin içinde geliyor 1 jiletle 2 ay yada 2 buçuk ay tıraş oulyorum sanada Derby Samurai 3 Sistem Değiştirilebilir Başlıklı tavsiye ederim sabun olarakta derby tıraş köpüğü kullanıyorum yani jiletimde köpüğümde derby benim daha önce sırasıyla gillette contour plus-gillette sensor-gillete sensor excel-gillete mach3-gillette mach turbo tıraş bıçaklarını kullandım ama hiç biri şu an kullandığım Derby Samurai 3 Sistem Değiştirilebilir Başlıklı gibi randuman vermedi en iyisi bence derby ama derby,nin çeşitleri var benim yazdığım en iyisi derby,nin aynısının kullan atıda var derby samurai 3 onun adıda ama o sistem değiştirilebilir başlıklı değil sadece derby samurai 3 kullan at ben kullan at tercih etmediğim için Derby Samurai 3 Sistem Değiştirilebilir Başlıklı kullanıyorum bütün jiletlerden daha iyi yanlız wilkinson sword hiç kullanmadım o da iyi diyorlar ama derby,den vazgeçmem 2 ay 2 buçuk ay bir jiletle tıraş oluyorum öbür gillette marka jiletlerle tıraş olduğumda 1 ay dayanıyordu ama derby öyle değil sanada derby tavsiye ederim al ve kullan ister kullan at al ister sistem değiştirilebilir başlıklı al ama derby samurai 3 al.

• 1 yıldır jilet kullanmıyorum
    ...
  • blue2 kullanıyorum Kesmemeye başlayınca atıyorum.1 2 ay gidiyor
  • Fusion (5 bıçaklı) kullanıyorum. 30-35 sefer (gün aşırı traş) kullanıyorum 2 ay gidiyor. Zaten kesmemeye başlayınca değiştiriyorum.
  • genelde 3 seferde değiştiriyorum. Kullan at bıçakları.
    gillette blue 2...
  • en kral traş bıçağı bile ister 3lü olfsun ister 5li yoğun kullanımda benim gibi gün aşırı diyim en fazla 1,5 veya 2 ay ha kesmezmi keser ama suratına zarar verir tahriş eder
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.