Şimdi Ara

Bir müslüman olarak ateistlerin cehenneme gitmesini istemiyorum (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
200
Cevap
0
Favori
4.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hsnksy92

quote:

Orijinalden alıntı: onur89tr

Ben işin "bence"sinden bahsetmiyorum yalnız, gerçekte olanı söylüyorum. Çok tezat geliyorsa bir mezarı kaz ve ölenin gerçekte nereye gittiğini ve ne şekle büründüğünü gör.

Ben ceset gidecek demiyorum ki , seni sen yapan ruhundan bahsediyorum :) O azabı görünce , cesedin gibi yok olmayı arzulayacaksın. Tabi inkarından dönmezsen.

Yoktan varolduk, yoktan var edene gideceğiz. Kıymetini bilene, bu ne büyük buluşmadır.. Haddini aşana, bu ne zordur..

İnsanın ruhu beynidir. Bu yüzdendir ki, insan beynen öldüğü zaman fişi çekilir. Ruh ve beden ayrılmazdır, bir bütündür. Bana edebiyat yapma da, gerçekleri gör. Bir kişiyi fikren gerçeğe döndürmem bile benim için kârdır ve mutluluktur. Her fikir sahibi insan bu görevi üstlenmelidir, orta çağ zihnindeki bir insanı günümüze döndürmelidir.

• quote:

quote:

quote:

Ben işin "bence"sinden bahsetmiyorum yalnız, gerçekte olanı söylüyorum. Çok tezat geliyorsa bir mezarı kaz ve ölenin gerçekte nereye gittiğini ve ne şekle büründüğünü gör.

Ben ceset gidecek demiyorum ki , seni sen yapan ruhundan bahsediyorum :) O azabı görünce , cesedin gibi yok olmayı arzulayacaksın. Tabi inkarından dönmezsen.

Yoktan varolduk, yoktan var edene gideceğiz. Kıymetini bilene, bu ne büyük buluşmadır.. Haddini aşana, bu ne zordur..

İnsanın ruhu beynidir. Bu yüzdendir ki, insan beynen öldüğü zaman fişi çekilir. Ruh ve beden ayrılmazdır, bir bütündür. Bana edebiyat yapma da, gerçekleri gör. Bir kişiyi fikren gerçeğe döndürmem bile benim için kârdır ve mutluluktur. Her fikir sahibi insan bu görevi üstlenmelidir, orta çağ zihnindeki bir insanı günümüze döndürmelidir.

Bence gerçekleri sen görmelisin, yoktan var olduk, evren, dünya ve içindekiler birer tesadüf olamayacak kadar mükemmeller...Herşey simetrik, milimetrik... Tüm bunlar Allah'ın varlığına ve dolayısı ile ruhada kanıt..

Bütün normal insanların beyin yapıları temel yapı ve çalışma fonksiyonu olarak aynıdır.. Yani elimizi oluşturan kemik ve etler her insanda nasıl aynıysa, beyni oluşturan yapılarda aynıdır..

Peki o halde niye her insan farklı kişiliğe ve farklı düşüncelere, farklı hislere sahiptir ? Bunu ruh'tan başka neyle açıklayabiliriz ?

İnkarcılar birde şu videoyu izlesinler, belki birşeyleri anlarlar;

http://www.bakseyret.com/video/ateistlerin-cevap-veremedigi-video/

• quote:

quote:

quote:

Ruh yoktur diyorsun yani ? Ruh soyut bir kavramdır. Kuranı Kerimde de size bunu anlayacak yeterli ilim verilmemiştir denir. Ancak ruh olmadan yaşayamazsın. Ruhun sana verdiği enerji ile yaşıyorsun.

Ben sana bir bardağın içine bal karıştırayım. Sana göster desem gösteremezsin. Çünkü görünmüyor dersin. Ancak içtiğin zaman o balın onun içinde olduğunun farkına varırsın. Bedendeki ruhta böyledir. Onun içindeki enerjinin sayesinde onun var olduğunu bildiğimiz için yaşıyoruz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Benim çocukluğum ülkenin başındakilerle geçmedi. Daha farklı bir eğitimden geçtim. Dolayısıyla kafa yapılarımız, yetişme tarzımız çok farklı. Verdiğimiz örnekler de öyle. Dolayısıyla ne kadar birbirimize söz geçirmeye çalışsak da işe yaramıyor. Ama sohbetimiz seviyeli olduğu için problemsiz geçtiğine inanıyorum, bu yüzden teşekkür ediyorum sizlere.
  • quote:

Benim çocukluğum ülkenin başındakilerle geçmedi. Daha farklı bir eğitimden geçtim. Dolayısıyla kafa yapılarımız, yetişme tarzımız çok farklı. Verdiğimiz örnekler de öyle. Dolayısıyla ne kadar birbirimize söz geçirmeye çalışsak da işe yaramıyor. Ama sohbetimiz seviyeli olduğu için problemsiz geçtiğine inanıyorum, bu yüzden teşekkür ediyorum sizlere.

Çok büyük farkımız yok aslında.

Tek farkımız senin sadece maddesel düşünmen :) Bende sana maddeden örnek verdim .

Yoktan var olmadık diyorsan, 0 hacmi ve bigbangi nasıl açıklıyorsun ? :) Ruh yoktur diyorsan, herkesin farklı düşünebilmesini , herkesin farklı hisleri olmasını nasıl açıklıyorsun ? Oysa beyinde bir organdır ve herkeste aynı organ vardır.

Bilimde Allahın varlığını işaret eder.. Ancak sizin inkarınız ne bilimle örtüşür nede dinle, değişik bir durun.. :)

• hsnksy92 kullanıcısına yanıt
    Bigbang hakkında Kuran'da bilgi yok. Benim de Big Bang hakkında çok bilgim yok. Kimsenin beyni aynı değil. Herkesin farklı hisleri oluşu, farklı düşünmesi, farklı görünmesi farklı DNA'ları ile açıklanır. Aileden, çevreden alınan eğitimle de düşünce tarzının farklı oluşu açıklanabilir. Tabi bunlar da Kuran'da geçmez. Kısacası çok büyütülüyor. Sen de belli ki ailenden, çevrenden ve o kıytırık eğitim sisteminden öğrendiklerinle Amerika'nın tam da istediği "ılımlı İslam" modeline uymaktasın. Dış güçler bunu istedi ve istediğini aldılar da.
  • quote:

Bigbang hakkında Kuran'da bilgi yok. Benim de Big Bang hakkında çok bilgim yok. Kimsenin beyni aynı değil. Herkesin farklı hisleri oluşu, farklı düşünmesi, farklı görünmesi farklı DNA'ları ile açıklanır. Aileden, çevreden alınan eğitimle de düşünce tarzının farklı oluşu açıklanabilir. Tabi bunlar da Kuran'da geçmez. Kısacası çok büyütülüyor. Sen de belli ki ailenden, çevrenden ve o kıytırık eğitim sisteminden öğrendiklerinle Amerika'nın tam da istediği "ılımlı İslam" modeline uymaktasın. Dış güçler bunu istedi ve istediğini aldılar da.

Evrenin nasıl oluştuğu ve nelerin nasıl yol aldığı Kur'anda anlatılır, sen görmek istemiyorsan orası ayrı tabi..

DNA asidi düşünceyi etkileyen bir faktör değildir, DNA; maddesel yapılanmada rol oynayan bi nükleik asitten ibaret.. Yani senin boyunu, posunu, kaşının gözünün nasıl olacağını etkiler. Beyninin çalışma şeklini değil.

Bana bunları ne ailem nede çevrem söyledi ben araştırarak ulaştım.. Hem bu konuştuklarımızla Amerikanın ne alakası var, nasıl bi bağlantı kurdun ?

• Konuyu açan arkadaş Allah'tan daha merhametli olduğunu mu iddia ediyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hiçbir parti, bir dinin temsilcisi olamaz. Ama görüyorum ki, siz sadece kendi dininizin temsilcisi olduğundan malum partiye oy vermektesiniz (yaşınız tutmuyorsa da ilerde verirsiniz.). Karanlık bir yoldasınız, umarım yasaklarınızda boğulursunuz. Tıpkı Perslerin (eski İran uygarlığı) bulduğu satrancın bugün İran'da yasaklanmasının fetvacıları tarafından istenmesi gibi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cowboy12

Bir müslüman olarak ateistlerin cehenneme gitmesini istemiyorum. Tabiki iyi biriyse. Forumdaki birçoğunuz ateistsiniz ama iyi birisiniz. Bırakın sonsuza kadar cehenemde kalmayı, cehenneme ayak basmanızı bile istemiyorum. Zalim ve kötü insanlara gelince, zalimler için yaşasın cehennem. Ama tabiki zalimlerin de sonsuza kadar cehennemde kalmasını istemem. Sonsuza kadar kalmak çok korkunç birşey. Tabiki zalimlerin cezalarını çektikten sonra cennete gelmelerini de istemem. Onların da ayrı dünyalara gitmelerini isterim.

Kurana göre İnsanlar üzerinde Allahın hakkı vardır. İnsanlar bir hiçken yaratılmış ve onlara hayat verilmiş onlarsa Allahı inkar edip alay ediyorlar. Merhametli bizce iyi insanların elbette cehenneme gitmesi istenmez ancak Allahın hakkı ne olacak. Kurana göre en büyük kötülük budur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mephalay

quote:

Orijinalden alıntı: mustafa_ogr

Kafirin Cehennemde ebedi azap görmesi tam bir adaletir.

Çünki nasıl bin masumların hukukunu çiğneyen bir zalimi cezalandırmak ve yüz mazlum hayvanları parçalayan bir canavarı öldürmek, adalet içinde mazlumlara bin rahmettir. Ve o zalimi afvetmek ve canavarı serbest bırakmak, bir tek yolsuz merhamete mukabil yüzer bîçarelere yüzer merhametsizliktir.

Aynen öyle de; Cehennem hapsine girenlerden olan kâfir-i mutlak, küfrüyle hem esma-i İlahiyenin hukukuna inkâr ile tecavüz, hem o esmaya şehadet eden mevcudatın şehadetlerini tekzib ile hukuklarına tecavüz ve mahlukatın o esmaya karşı tesbihkârane yüksek vazifelerini inkâr etmekle hukuklarına tecavüz ve kâinatın gaye-i hilkati ve bir sebeb-i vücudu ve bekası olan tezahür-ü rububiyet-i İlahiyeye karşı ubudiyetlerle mukabelelerini ve âyinedarlıklarını tekzib ile hukukuna bir nevi tecavüz ettiği haysiyetiyle öyle azîm bir cinayet, bir zulümdür ki afva kabiliyeti kalmaz. اِنَّ اللّهَ لاَ يَغْفِرُ اَنْ يُشْرَكَ بِهِ âyetinin tehdidine müstehak olur.

Onu Cehennem'e atmamak, bir yersiz merhamete mukabil, hukuklarına taarruz edilen hadsiz davacılara hadsiz merhametsizlikler olur.

Ayrıca kafir Allah'a karşı gelip, Allahın izzetine dokunduracak tarzda "beni cehenneme atamazsın" demekle de ayrı bir cehennemi daha hak eder. Bir memlekete bir padişaha sen alay edercesine senin gücün yetmez, yapamazsın, beni cezalandıramazsın dersen, o padişah, o memlekete hapis yoksa bile sırf o asi için hapis yaptırır ve içine atar.

Küfür, bir cinayetir. Bir dakika cinayet dünya kanunlarına göre 15 yıl hapsi gerektirir (8 milyona yakın dakika). Bir dakika 8 milyon hapsi gerektiriyorsa bir ömrünü küfürle geçiren birisi, 3 trilyona yakın dakika azabı hak eder. Bu, sadece bir tek cinayetinin bedelidir. Her mevcudat için bu cezayı hak eder...

İşte tövbe etmek için küçük bir sebep daha :)

Ateist'in Allah ile alay edilebilecegini de gormus olduk bu yazdiklarinla.
    Eger Allah alay edilebilecek bir sey degilse, o halde ceza tam olarak neyin cezasidir ?
    Zaten ateizm baska sey, Islam'in ortaya koymaya calistigi "kafir" tanimi baska sey.

"edilebileceğini" yerine "edebileceğini" dediğini varsayarak diyorum ki: ne alaka alay etmek? Eğer yukarıdaki cümlemle ateiste alay malzemesi verdiğimi düşünüyorsan, itikadını kontrol et.

Ayrıca ceza, "yapılan şeye verilen karşılık" demektir. neyin cezası olduğunu yukarıda izah etmişken, alıntılayıp cezanın ne olacağını sormak da neyin nesidir?
    İslamda geçen kafir, küfür kelimesinden gelir. Dereceleri vardır. Hristiyan da kafirdir ateist de. Hristiyanın küfrü ateiste göre daha hafiftir ama neticede kafirdir. Hıristiyan, Allah'ın sıfatlarında hata eder, ateist ise Allah ile ilgili herşeyde hata eder.

• quote:

quote:

quote:

Çünki nasıl bin masumların hukukunu çiğneyen bir zalimi cezalandırmak ve yüz mazlum hayvanları parçalayan bir canavarı öldürmek, adalet içinde mazlumlara bin rahmettir. Ve o zalimi afvetmek ve canavarı serbest bırakmak, bir tek yolsuz merhamete mukabil yüzer bîçarelere yüzer merhametsizliktir.

Aynen öyle de; Cehennem hapsine girenlerden olan kâfir-i mutlak, küfrüyle hem esma-i İlahiyenin hukukuna inkâr ile tecavüz, hem o esmaya şehadet eden mevcudatın şehadetlerini tekzib ile hukuklarına tecavüz ve mahlukatın o esmaya karşı tesbihkârane yüksek vazifelerini inkâr etmekle hukuklarına tecavüz ve kâinatın gaye-i hilkati ve bir sebeb-i vücudu ve bekası olan tezahür-ü rububiyet-i İlahiyeye karşı ubudiyetlerle mukabelelerini ve âyinedarlıklarını tekzib ile hukukuna bir nevi tecavüz ettiği haysiyetiyle öyle azîm bir cinayet, bir zulümdür ki afva kabiliyeti kalmaz. اِنَّ اللّهَ لاَ يَغْفِرُ اَنْ يُشْرَكَ بِهِ âyetinin tehdidine müstehak olur.

Onu Cehennem'e atmamak, bir yersiz merhamete mukabil, hukuklarına taarruz edilen hadsiz davacılara hadsiz merhametsizlikler olur.

Ayrıca kafir Allah'a karşı gelip, Allahın izzetine dokunduracak tarzda "beni cehenneme atamazsın" demekle de ayrı bir cehennemi daha hak eder. Bir memlekete bir padişaha sen alay edercesine senin gücün yetmez, yapamazsın, beni cezalandıramazsın dersen, o padişah, o memlekete hapis yoksa bile sırf o asi için hapis yaptırır ve içine atar.

Küfür, bir cinayetir. Bir dakika cinayet dünya kanunlarına göre 15 yıl hapsi gerektirir (8 milyona yakın dakika). Bir dakika 8 milyon hapsi gerektiriyorsa bir ömrünü küfürle geçiren birisi, 3 trilyona yakın dakika azabı hak eder. Bu, sadece bir tek cinayetinin bedelidir. Her mevcudat için bu cezayı hak eder...

Eger Allah alay edilebilecek bir sey degilse, o halde ceza tam olarak neyin cezasidir ?
    Zaten ateizm baska sey, Islam'in ortaya koymaya calistigi "kafir" tanimi baska sey.

"edilebileceğini" yerine "edebileceğini" dediğini varsayarak diyorum ki: ne alaka alay etmek? Eğer yukarıdaki cümlemle ateiste alay malzemesi verdiğimi düşünüyorsan, itikadını kontrol et.

Ayrıca ceza, "yapılan şeye verilen karşılık" demektir. neyin cezası olduğunu yukarıda izah etmişken, alıntılayıp cezanın ne olacağını sormak da neyin nesidir?
    İslamda geçen kafir, küfür kelimesinden gelir. Dereceleri vardır. Hristiyan da kafirdir ateist de. Hristiyanın küfrü ateiste göre daha hafiftir ama neticede kafirdir. Hıristiyan, Allah'ın sıfatlarında hata eder, ateist ise Allah ile ilgili herşeyde hata eder.

Daha dininin ne olduğunu bilmiyorsun
    Kafir nedir bunu bir araştır

• boşverin arkadaşlar şu müslümanlarla tartışmayın. değmez.
  • Ateist olarak müslümanları ama aklı olanları uyandırmak istiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: WILDBOYS

Ateist olarak müslümanları ama aklı olanları uyandırmak istiyorum

uyandırmak isteme kardeşim değmez onlar için. kendisi uyanan uyanır kendisi uyanmayanı istesen de uyandıramazsın. bi de onların gözünde kötü olursun. boşver. ben de deistim ama müslümanları uyandırmak gibi bir derdim yok. sadece yakın çevremde birkaç deneme yaptım ve bunun mümkün olmadığına onlarda mekanizmanın kilitlenmiş olduğuna karar verdim. bırak onları kendi hatalarında boğulsunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1135B01C2 -- 4 Eylül 2016; 9:29:27 >
  • Araştırma yapanın gelecegi yer belli biz sadece süreci hizlandralim istedik

• quote:

Orijinalden alıntı: WILDBOYS

Araştırma yapanın gelecegi yer belli biz sadece süreci hizlandralim istedik

haklısın
  • quote:

Orijinalden alıntı: danger-gddr

quote:

quote:

quote:

Daha dininin ne olduğunu bilmiyorsun
    Kafir nedir bunu bir araştır

Seni terbiyeye, ardından imana, ardından imanda istikamete, ardından istikamette devama davet ediyorum.

Bilgi için bakınız:

https://www.google.com.tr/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=kafir%20ne%20demektir

• Bu arada Müslümanları akıl dışı olmakla itham edenler, dar akıllarına islamı sığdıramadıklarından inkara düşmüşlerdir. Yani akıllarını kullanarak akıldan uzaklaşmışlardır

İslamın her bir meselesi akli olarak ispatlanmıştır. Fakat bazıları göğe yıldızlarla Lailahe illallah yazılmasını veya Atom altı parçacıklarda Muhammeden Resulalllah yazılmasını umacak kadar "hikmet" sırrını göremediklerinden... yani tamamen materyalist felsefeden... yani Kuran'ın 1400 yıl önce haber verdiği gibi akılları gözlerine indiklerinden, görmediklerine inanamadıklarından inkara düşmüşlerdir.

Müslümanları akıllarını kullanmamakla itham edenler hakaret etmektedirler. Bunu peşin olarak görmeleri gerekmektedir. Sözüm ona aklınızı kullanıp böyle hakaretsever hale düşmektense sizin anlayışınıza göre "akılsız" olmak daha masumdur.

Öte yandan İslamın hiçbir meselesi yoktur ki hikmet dolu olmasın. Aksini iddia edenler ancak aklını gerçek anlamda kullanmak yerine at gözlüğünü kullanmayı tercih edenlerdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa_ogr -- 4 Eylül 2016; 14:21:58 >

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.