Şimdi Ara

Bir mürted olarak, İslam hakkında düşünmek tartışmak o kadar boş geliyor ki artık (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
164
Cevap
2
Favori
6.029
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    benim kalbim temiz ve bunca adam arasından sen mi buldun ...en sağlam argümanlardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ONY86

benim kalbim temiz ve bunca adam arasından sen mi buldun ...en sağlam argümanlardır.

Kalbim temiz denir çünkü ne kadar iyilik yapmış olursanız olun bana tapmıyorsanız sizi cehenneme göndereceğim deniliyor.

Sen mi buldun denilirse eğer kişiye hitap edilmiş ve azınlıkmış gibi davranılmış olunur ama hristiyanlıkla müslümanlık dünya üzerinde zaten en çok inanılan iki dindir. 8 kişiden 2si.

Ayrıca hristiyan sayısı birazcık daha fazlaymış yanlış söylemişim.

Birde hep sormak istediğim bir soru vardı heyecanlandımIncilin değiştirildiği söyleniyor acaba neresi değişti ? Tanrı kötülük mü yapın diyomuş orda

Aslında hepsini boşverin başka bir konuya gelelim insanın yaratılışı neymiş dinde:bir avuç toprak aldık azcık su kattık sonra siz oldunuz bu kadar mıydı? ya belki başka bir gezegenden zeki bir uygarlık dünyada uygun şartları oluşturup varolmamızı sağladıysa ? Mesela şuan marsa dönmemek üzere insan göndermeyi düşünüyoruz daha sonra oradaki toprağa, yapıya bakteriler, organizmalar, çeşitli bitkiler eklemeye iklimini atmosferini değiştirmeye çalışacağız tam olarak bu yapılmak isteniyor. Kitaplarda bahsedilen topraktan yaratılma durumu bu olabilir mi sonrası evrim ? Sümer tabletlerinde de benzer şekillerde bahsediliyor. Olaya odaklanmak lazım.
    Bir mürted olarak, İslam hakkında düşünmek tartışmak o kadar boş geliyor ki artık
    Bir mürted olarak, İslam hakkında düşünmek tartışmak o kadar boş geliyor ki artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pixelllll -- 29 Haziran 2017; 9:53:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• pixelllll kullanıcısına yanıt
    bi kaç cümle.ardından onları boş ver oradan konuyu azıcık değiştirip sümerlere bağla,çörek otu her derde deva kafasında bi hoca edasıyla toprak su birleştir insan oldu...açıkcası incili okumadım.bi kaç örnek cümle okudum ancak çokda sütünde durmadım.zira süper barışçıl müslüman arkadaşlarım,bende müslümanım, elimde incili görürseler beni keserler.ama incilide allah yolladı derler.orası ayrı bi muamma.çok basit olarak bi çok kitaptaninsanlar tarafından 4e kadar indirilmiş bir kitap incil.bizdeki peygamber hadisleri misali.sümerler hakkında bilgim yok.bişey diyemeyeceğim.bahsettiğin şekilde dünyada yaşamımız başlamış ise en azından biz sizi böyle böyle yaptık diye yapıt vb bıraksalarmış iyimiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ömerayhan

Bu forumda da nasıl oluyorsa her gün bir müslüman dinden soğuyor(!)

DH Günlük İslam'a Saldırı Konusu açılmış misyon tamamlanmıştır. 24 saat sonra diğer konuda görüşmek dileğiyle

Bunların dine serbestçe sallamalarına forumun izin vermesine alıştık. Ne mal olduğunu biliyoruz herkesin Allah'a şükür. İlk başlarda sinir oldum ama geçti.

Artık sadece cahilliklerine gülüyorum bilim yolu akıl yolu atamınyoljsnsjsjsb

Kapatilmasi icin bir neden soyleyebilir misiniz ? Eminim soyleyemezsiniz.Anca atip tutarsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• İslamı çoo seven ben aqkpden sonra ateist olmayı düşünüyorum daha çok ateist değilde allaha inananıp islama inanmamak gibi birşeyi düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: pixelllll

quote:

Orijinalden alıntı: warriorsincap

İnsanin dini inancı kendisinedir. Her inanan ve ya inanmayan lan ben bu sebepten inaniyorum hahah lan ben bu sebepten inanmıyorum haha diye açarak neyi kanıtlamaya çalışıyor? İnanmıyorsan içinde yasa, inanıyorsun da içinde yaşa. Dinimizde dayatma yok, silah zoruda yok.

O pamuk gerekli yere tikilana kadar hiç bir şey belli olmayacak inanmayanlar icin. Dusunsenize bir de bakıyorsunuz Kur'an da yazanlar gerçekmiş noktasına kadar? Gerçekten inanmayanlar için büyük bir kumar. Yolunuz açık olsun, bizim yolumuz belli bırakın dalga geçmeden yorum yapın da şöyle konuları kontrol Edip sizlere cevap vermeyelim.

Ha bu arada kapımız her zaman açık Elhamdülillah.

Bu arada her inananı yobaz olarak gören asıl yobazlarin buradan taaa cebine 50 lira sıkıştırayim

Kimsenin hakkını yemedik, bir kötülük yapmadık biz yaptığımız iyiliği yardımı bir karşılık beklemeden ve bunu bilerek yaptık oysa sizler kendinize bir tanrı tanımladınız ve şunu şöyle yapsam +10 sevap points şurdanda +5 dün şu kişinin kalbini kırmıştım ordan -5 ama dengelenir cennette hurilerin yanına giderim heheh şeklinde bir pazarlık yaptınız.

Umarım gideceğiniz yerde hayal kırıklığı yaşamazsınız. Bizim çıkar kaynaklı bir planımız olmadığından rahat olacağız.

Ayrıca dünyada yüzlerce din varken bir doğruyu siz mi buldunuz nedir bu sizin güven ? diğerleride az çok birşeylere inanıyor. Zamanın en çok inanı olan dinindensiniz dünyaya ne kattınız ? tıp desen -günah, ilaç yapmak ölüme karşı gelmektir sanat -günah bilim -günah tanrıyı sorgulamakmış ama nerede bir savaş olayın altından hemen çıkıyorlar.

10,000 yıldan eski zamana dayanan daha ayrıntılı kaynaklar, sümer tabletleri(22.000 tane) varken 1000 yıllık kuran biraz yeni kalıyor.

Herkes kendisinin iyi olduğunu söyler zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: tekcan heper

müslümancıklardan mürtedin ne olduğunu bilmeyenler varmış aramızda

Arapçadaki Red kelimesinden gelir. İsm-i mef'ul kalıbındadır. Dinden dönen, ayrılan kimse için kullanılır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hamikisi

quote:

DH Günlük İslam'a Saldırı Konusu açılmış misyon tamamlanmıştır. 24 saat sonra diğer konuda görüşmek dileğiyle

Bunların dine serbestçe sallamalarına forumun izin vermesine alıştık. Ne mal olduğunu biliyoruz herkesin Allah'a şükür. İlk başlarda sinir oldum ama geçti.

Kapatilmasi icin bir neden soyleyebilir misiniz ? Eminim soyleyemezsiniz.Anca atip tutarsiniz.

Atıp tutan kim belli oluyor. Konunun içeriği Müslümanların değerlerini basite indirgiyor, küçümsüyor. Bu yeterli.

Benim inanışıma göre de bu yaptıklarınızdan gözlerinize sıcak demir sokulacak, irinli sular içeceksiniz. Ateşten ayakkabılar giyeceksiniz, sıcaklığından beyniniz kaynacak. Öleceksiniz. Yeniden yaratılacaksınız ve aynı döngü sonsuza dek sürecek.

Ben bunları söylüyor muyum devamlı? Ya da inanmadığınız için sizi aşağılıyor muyum?

Her gün konu açıp İslam'a atıp tutan sizsiniz biz değil.

Çok iyi bildiğiniz gibi sizin dininiz size, benim dinim bana.

Sizin dinsizliğiniz bize dokunmuyor. Ama anlaşılan İslam sizi her an rahatsız ediyor. En azından günde 5 vakit

• Ahir zamanı malesef 😯 ateistlik moda olmuş çok üzülüyorum bu tür insanlara daha da kötüsü bunların sayısı günden güne artıyor( kuranda bundan bahsediyor zaten) bide birbirlerini teselli etmeye çalışıyolar kendilerinin çok zeki olduğu milyonlarca kişinin sırf ibadet anlayışı yüzünden aptal olduğunu düşünüyolar çok yazık gerçekten, şunu söylim islam kusursuz müslüman olanlar değil hatta müslümnların çoğu namaz kılıp kuranı anlamıyla anlamak için ve hayatına uygulamak için okumuyor halbuki kuranı biraz objektif samimi bir şekilde okunsa bile dinin temel mantığı oturur tabi bunların yanında ilmihal ve hadisi Şerif lerde( doğruluğu emin olunan) okunması lazım bunu yapan müslüman sayısı çok az olduğu için ve bu yür Müslümanlar bir kısmı dini kullanıp yanlış yaptığı için ateiatlerde kendilerini haklı görüyolar ama işin aslını çok araştırmıyolar bilmiyolarki kendilerini ve kendi gibilerini felkete sürüklediklerini yazık gerçekten çok yazık rabbim sonumuzu hayır etsin :(😯

• quote:

Orijinalden alıntı: ONY86

bi kaç cümle.ardından onları boş ver oradan konuyu azıcık değiştirip sümerlere bağla,çörek otu her derde deva kafasında bi hoca edasıyla toprak su birleştir insan oldu...açıkcası incili okumadım.bi kaç örnek cümle okudum ancak çokda sütünde durmadım.zira süper barışçıl müslüman arkadaşlarım,bende müslümanım, elimde incili görürseler beni keserler.ama incilide allah yolladı derler.orası ayrı bi muamma.çok basit olarak bi çok kitaptaninsanlar tarafından 4e kadar indirilmiş bir kitap incil.bizdeki peygamber hadisleri misali.sümerler hakkında bilgim yok.bişey diyemeyeceğim.bahsettiğin şekilde dünyada yaşamımız başlamış ise en azından biz sizi böyle böyle yaptık diye yapıt vb bıraksalarmış iyimiş.

Farklı farklı açıklamaları olabilir mesela daha önce hiç dış dünya ile iletişim kurmamış bir kabile bulunmuştu bir adada sonra onlarla iletişime geçmek yasaklanmıştı çünkü bizim taşıdığımız bize basit gelen bakteriler ve virüsler onlarda bağışıklıkları olmadığı için ölüme sebep olabiliyor yani aramıza katılmaları mümkün değil. Ayrıca bu insanlara yemek vermek onların varolan yaşamlarının standartlarını bozuyordu. Bu bakımdan belki şuan sahip olduğumuz şartlar, bilgi birikimimiz, yaşamımız uygun olmadığı için bizi kendi yolumuzu kendimiz çizelim diye rahatsız etmiyorlardır.
    Hem bu memlekete uzaylı gelse ilk soru dinin ne ? ikincisi hangi partidensin ? olurdu Kuzey koreye gitseler"güneyliler bize uçak gönderdi saldıralım" diyerek heryere nükleer atar, Amerika film malzemesi çıktı hemen f16ları kaldıralım derdi galiba.
    Dünya birçok defa yıkım yaşadı. bkz.Nuh tufanı. Geriye sadece bazı taşlara yazılan yazılar, yapılar kalıyor. Bizim beton binalarımız metal kulelerimiz 10 yada 100 belli bir yıl sonra çökecektir ama geçmişten kalan taş yapılar hala var. Doğaya ait basit malzemelerden yapılar olduğundan ayrışmadan az etkileniyorlar. Geleceğe birşey bırakmak istesen çevre şartlarından etkilenmesin diye onu 5~10 metre derine gömmez misin ? Birde buna ek olarak kalıntılar her belli bir yılda yerin altına x metre kadar gömülüyor. Yerin 50~100 metre derinliklerindeki kalıntıları bulmak kolay değil çok azını çıkardık. Birde çıkarıldıktan sonrası var isid tarihi eserlerin bir kısmını yoketmişti(http://www.nationalgeographic.com.tr/makale/kesfet/isidin-yok-ettigi-tarih/2431). Dünya üzerinde bunun gibi sürekli geçmişi silmek isteyen topluluklarda varoldu. Mesela iskenderiye kütüphanesi yakıldı ondan sonra islam yayılabildi. Heykel, resim günahsa tarihi nasıl bileceğiz ? zamana ait hiçbirşey bırakılmazsa ?
    Elimizdeki en eski yazılı kaynak sümer tabletleri vs. Orada nuh tufanının tanrılar arasındaki çekişmeden dolayı olduğu söylenir diğerleri insanları yoketmeye karar verirken bu varlıkların içlerinden birisi bunu bir insana söyler ve gemi yapmasını sağlar.
    Sana burda bir saat onca şey anlatsam sokağa çıkınca tekrar tüm bunlara şüpheyle bakacaksın ve beynin olsun yinede benim bildiğim gibidir diyecek birsüre sonra yine unutacaksın. Çünkü doğduğun andan beri sana anlatılanları reddetmek kolay olmuyor. Onca kanıt buluyorsun tam evet burda mantıksız/tuhaf birşey var diyorsun ama sürekli tekrar edilmiş eski bildiklerinden birşey karşına çıkınca yine o moda geri dönmüş oluyorsun.
    https://evrenvenur.wordpress.com/2014/11/21/sumer-tabletleri-tanri-enkinin-sozleri-tablet-6/
    Aslında çok çelişki var tanrının gücünün sonsuz olduğu söyleniyor ama evreni 7 günde yaratabilmiş(7.gün dinlenmiş)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hamikisi

quote:

Atıp tutan kim belli oluyor. Konunun içeriği Müslümanların değerlerini basite indirgiyor, küçümsüyor. Bu yeterli.

Benim inanışıma göre de bu yaptıklarınızdan gözlerinize sıcak demir sokulacak, irinli sular içeceksiniz. Ateşten ayakkabılar giyeceksiniz, sıcaklığından beyniniz kaynacak. Öleceksiniz. Yeniden yaratılacaksınız ve aynı döngü sonsuza dek sürecek.

Ben bunları söylüyor muyum devamlı? Ya da inanmadığınız için sizi aşağılıyor muyum?

Her gün konu açıp İslam'a atıp tutan sizsiniz biz değil.

Çok iyi bildiğiniz gibi sizin dininiz size, benim dinim bana.

Sizin dinsizliğiniz bize dokunmuyor. Ama anlaşılan İslam sizi her an rahatsız ediyor. En azından günde 5 vakit

Yalniz bunlar sizin dusunceleriniz.Bana gore de sizin soyledikleriniz hos degil sizi banlayalim o zaman ? Ayrica FELSEFE BOLUMUNDESİNİZ VE FELSEFEDE DİN FELSEFESİ ADİ VERİLEN BAŞLIĞI VAR.Bunu bilmeniz cahilliginizi az da olsa giderecektir.Felsefe fikir birligi ile olmaz fikir ayriliklari ile hayatta kalir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mesaopp -- 29 Haziran 2017; 18:58:42 >

• İslam ve diğer dinler konusunda ne yazsak boş.Zaten biraz beynini kullanıp araştıranlar gerçeği görmekte.Yani biz burda sayfalarca yazsakta anlamazlar.Kapasiteleri yetmiyor ne yazıkki.Kapasite derken zeka olarak demiyorum görme konusunda.Zihinsel görüş.Dinlerin en güzel yaptığı şeyde bu görüşü kapatmak.At gözlüğü taktırıp sadece önündekini görmeni sağlamak.Bir kez o güzlüğü çıkarma cesaretinde bulunup çıkardığınızda herşey apaçık görülecektir.İşte bunu bizler başaramayız kendileri anca yapabilirler.Ne anlatsak boş.Takılmış plak gibi karşımızda sayıklayıp duruyorlar.Dünyada dinleri en çok derinlemesine araştıranlar hep dinlerden çıkanlar olmuştur.Bir insan hayatına boyunca istediği şeye tapabilir inanabilir.Ondan mutlu oluyorsa yapsın ama işte bu kişilerde eroin nasıl beyinde etkiler yapıyorsa benzerini yapmakta.Bunları yönetmekte o kadar basit oluyor.Çocukluktan beri ailenizden etrafınızdan edindiğiniz bilgilerle doğruluğunu bilmeden araştırmadan savunursunuz.Geçende bir konuda belirtmiştim en acı tarafıda birşeye tapıyorsun bari öğren onu.Sınava girecekler daha kitabın sayfasını açmamışlar.İşte böyle ortamda tabiki tarikatlar oluşur.Bu cahil sürüsünü bu şeyhler yönetecek.Kanallara internete bakın hepsi birbiriyle kapışıyor.Biri diyor ben haklıyım biri diyor ben haklıyım.Arkadaş bu kitap tek inmedimi? Yoksa bizimmi haberimiz yok.

Neyse sonuçta ne derseniz deyin muhakkak karşınızda savunmak adına saçmalayarak anti tez oluşturacaktır.50 yılmı olur 100 yılmı din denilen birşey kalmayacak.Kalırsada yobazların toplandığı bölgelerde devam edecektir.İnsanlar artık düşünüyor ve araştırıyor.Bilimle beraber bu zincir iyice kırılmaya hızlıca devam edecektir.Dinlerde işte aciz bir şekilde bilime yama olmaya çalışacaktır.Başka çaresi yok çünkü.

• sizleri görünce bende buna gülüyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadircitak -- 29 Haziran 2017; 20:54:4 >
  • cemsinan kullanıcısına yanıt
    dine laf et ama bir insana laf etme tipi çehepe zihniyeti işte.
  • Bir mürted olarak, İslam hakkında düşünmek tartışmak o kadar boş geliyor ki artık

Beni kendisine iman ve itaatle şereflendiren Rabbime hamd-ü senâlar olsun.
  • kadircitak kullanıcısına yanıt
    Bana niye bildirim yolluyorsun? Cins misin?

• quote:

Orijinalden alıntı: stanco

Beni kendisine iman ve itaatle şereflendiren Rabbime hamd-ü senâlar olsun.

Benimkisi Zeus hocam, arada bir gelir gider eve. Halimi hatrımı sorar. Arada kuzenlerimi bana helal kılmaya çalışıyor ama o kadar da değil diyorum. Boşa bırakmaya gelmiyor bu tanrılar. Loki de geçen tutturdu ben bu dünyayı yıkarım diye. Yahu arkadaş dedim daha zamanı var, yeterince zina işlemedik hele dur. Ha birde geçen yine Thor çekicini bizim arka bahçeye düşürmüş. O kadar dedim oynayıp durma şunla birinin kafasını yaracaksın diye. Ama yok dinleyen kim. Çok şımardı bizim oğlan bu aralar. Bir de bu dinsiz zındıklar çakma bir tanrı uydurmuşlar, makarna canavarı mı spagetti kreması mı neymiş adı. Görürsem hüpleticim. cCc Odin cCc.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Heart Rebellion -- 29 Haziran 2017; 21:25:20 >

• Kartal Göz kullanıcısına yanıt
    muhteşem yorumların vardı.
  • quote:

Ağzına sağlık

• quote:

Orijinalden alıntı: kadircitak

dine laf et ama bir insana laf etme tipi çehepe zihniyeti işte.

ya hocam siz nasıl bir kafaya sahipsiniz küçükken çehepe bir şey mi yaptı size chp chp chp chp yeter yav engellemeyeyim diyorum karşıt görüş görelim diyorum kafayı yedirtiyorsunuz adama

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.