Şimdi Ara

Bir günde aracım akü bitiriyor tüm bakımlar yapıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese iyi akşamlar. Reno Modus aracım var. Yaklaşık 8 aydır bir türlü çözemediğim ve 4 akü eskittiğim bir durum var. Bursa'da 6 elektriçi gezdim ve hepsi farklı farklı şeyler dediler.

Bir tanesi kesinlikle aracınızda elektrik kaçağı yok dedi.

Bir diğer aracın beyni elektrik emiyor dedi, Şalter taktı ama buna rağmen akü yine bir günde bitti.

Bir diğer rolelerden birisi yanmış dedi, Artık olmaz dedi. Sabahına yine akü bitti.

Bir başkası konjöktör arızalı, yeteri kadar şarj olmuyor. Değiştirmemiz lazım dedi. Elektrik kaçağı kesinlikle yok dedi. Gittim yeni akü de aldım ancak sabahına akünün yeşil ışığı siyaha dönmüş bir halde idi. (Tabi marş aldı araç ama akünün ışığı 12 saat içinde yine siyaha dönmüş idi)

Şimdi artık ne yapacağımı bilmiyorum. İşin ehline danışmak istiyorum. Moralim sıfır.

• Şarj dinamosu çalışıyor mu? Dinamoda ki diyotlardan biri kaçırıyorsa aküyü yiyordur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi urnamed3232 -- 2 Eylül 2019; 12:57:2 >
  • bakıldı hocam, konjöktör arızalı dendi onu değiştirdik. kalan kısımların tamamı sağlam dediler.
  • benim bagaj kapağını kapatınca kapanması gereken lamba kapanmıyormuş bu yüzden akü zayıflıyordu. bu kadar ustanın aklına gelmiştir ona bakmak ama yine de söyleyeyim belki böyle basit bir şeydir.
  • hocam benim reno modüste bagaj ampülü yok. yani çok kere inceledim böyle bir ampül göremedim maalesef.
  • İsin ehli bir elektirikci lazim sana arac stop halinde iken olcum yaptilar mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.