Şimdi Ara

Bir Garip Sistem Güncellemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dostlar selam, hali hazırda kullandığım sistemi güncelleştirmeye başladım, fakat parça parça aldığım için sistemde uyumsuzluklar oldu.Şu an mevcut kasamda asus prime b450mk, ryzen 5 3600, rtx 2060lı bir sistemim vardı.

İlk olarak 750w psu aldım ve montajladım.
    Ardından rtx 4070ti aldım, elime ulaşmasını bekliyorum.Anakartım pcie 3.0, haliyle 3.0'da çalıştıracağım 4070ti yi.

Ama araştırdığım kadarıyla büyük bir sorunum daha var, işlemcinin yarayacağı darboğaz.İşlemci olarakta 5600 veya 5600x düşünüyorum.

Anakartı değiştirmek istemiyorum çünkü güncelleştirme yapacak isem direkt am5 tabanlı ddr5 ram bir sisteme geçiş yapmak isterim.
    Şu hali işe 4070ti ve onu besleyecek işlemci ile devam etmek istiyorum.

Son hali ile elimdeki parçalar;
    Asus prime b450mk
    Galax rtx 4070ti
    Ryzen 5 3600
    Crucial 3000mhz ram 1x16 (3600mhz 2x16 ramler yolda geliyor)
    FSP Hydro G Pro 750w psu

Herhangi atladığım veya öneri yapacağınız bir konu var ise, severek okumak isterim.Teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• bios güncelle, başka da yapılacak bi şey yok.

• O anakarta 5800x3d takılabilir. 5600 ile uğraşmayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mugetsuga kullanıcısına yanıt
    Hocam şöyle de bir şey düşünüyorum.5800x3d veya türevi bir işlemci alsam am5 geçerken değiştirmem gerekecek.

Ramlerimi yeni aldım ama fiyatlara baktım ddr5ler çokta uçuk değilmiş.2-3 ay bu şekilde idare edip direkt am5 anakart ve am5 cpu(7600x mesela?)alıp devam edeyim diyorum.Ektsra alacağım tek şey anakart olacak çünkü.ddr4 tamlerimi satıp ddr5e geçmek çok ufak meblağa mal olacak.Yanlış mıyım?

• shruikan kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, son sürüme güncelledim.Biraz böyle idare edip am5 geçmek anakart+işlemci ile mantıklı geliyor.

• JonnyCaqe kullanıcısına yanıt

Olabilir şimdilik 5600 ile idare edersiniz. AM5 sistemde 7800X3D alırsınız Nisan ayı içerisinde gelecekti yanlış hatırlamıyorsam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mugetsuga kullanıcısına yanıt
    Aynı fikirdeyim, teşekkür ederim yorumunuz için

Kisisel gorusum Ryzen 5600'den 7600x'e gecis yapmaya gerek olmaz.

Bios guncelleyip Ryzen 5600 takin, 4070 ti cok guclu bi kart, ama 2k veya 4k oynayacaksaniz 5600 sizi rahatca idare eder. AM5'in 2.nesil urunlerine gecis yaparsiniz, belki bu sure zarfinda 1080p oynuyosaniz monitorunuzu degistirmeyi dusunebilirsiniz.

• CCaaNN kullanıcısına yanıt
    Hocam onu söyleme sebebim, anakartı illaki değiştirecek olmam çünkü pcie 3.0da takılı 4070ti. Pcie 4.0 ankart almam gerekecek hertürlü, almışken de am5e geçeyim diyorum, bu sebeple işlemciyi de yenilemiş olurum dedim.Üstte bi arkadaşın bahsettiği gibi 78003xd gibi bir işlemci olur. Şu anlık 5600 takacağım sonra komple am5 geçeceğim

Hocam %1-3 arasi bir getiri sagliyo bildigim kadariyla bu degisim size, cokta acele etmeniz egerek yok. Her turlu RTX 2060 sonrasi cok cok buyuk bir sicrama goreceksiniz, acele edip ilk nesil AM5 almaniza gerek olmayabilir. Imkanlara ve tercihlere bagli tabii ki.

https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/104dkhq/pci_express_slot_question_about_the_4070_ti/

• CCaaNN kullanıcısına yanıt
    Haklısınız hocam teşekkür ederim bilgilendirmeniz için.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.