Şimdi Ara

Bir fan sorusu =)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kasanın içine alt tarafına yukarı doğru üfliycek şekilde bi fan koysam ama arkasında sadece fan çarpmasın diye bi yükseklik olucak onun dışında bi hava girişi fln olmıycak
    (böylece dışardan toz almıycak) bi zararı olurmu yada yararı =)
    Onun dışında bi tane yan kapakta ve işlemcinin arkasında egsoz fan var,içeri hava üfleyen fan yok
    toz olmasın diye kullanmıyorum =)

•  Bir fan sorusu =)

Örnek resim =)
  • Bence o fanı kasa kapağına tak içeri toz girmesini önlemek içinde (hava akışını biraz kessede) filtre gibi bişey koyman lazım.
  • böle kullansam arkası kapalı şekilde bi işe yaramazmı
    yoksa kullanmıycam ztn
  • yaramaz. Şöyle düşün bir yerden hava alacak bir yerden de hava üfleyecek. Fan yatmış şekilde resimdeki gibi durursa altı kapalı olacak ve hiçbir yerde hava alamayacak. O fanı vidalar yardmıyla yada başka bir şeyle fazla titreşim yapmayacak şekilde 2 cm kadar yükseltik o şekilde koyarsan işe yarayabilir.
  • ztn resim göstermelik ilk mesajımda dediğim gibi
    ona bi yükseklik ayarlıycam direk kasaya temas etmiycek
    ozaman olabilir yani =)
  • bence sadece kasa içindeki havayı öyle aşağıdan yukarı savurur..
    iyi bi soğutma için iyi hesap yapmalısın..
    toz ne kadar sorun olsa da içeri üfleyen bi fan yapmadıkça iyi bi soğutma elde etmek zordur..
    ille de toz olmasın diorsan sıvı soğutmaya geçmelisin..
    ama yine de içeri üfleyen bi fan kesinlikle gerekir..
  • Arkadaşlarında dediği gibi o fanı takmanın sana hiçbir yararı olmaz. Onun yerine fan sesi sayende biraz daha kafanı şişirir.
    Bunun haricinde hava devinimini sağlamak için mutlaka içeri üfleyen bir fan gerekli. Mümkün olduğu kadar büyük bir fan tak hem sesi daha az olur, hem de daha ii soğutur. Birde toz filtresi koyarsan işin hallolur. Mesala benim kasamda da toz sorunum var. 3 ayda bir açıp kasayı temizliyorum sorun ortadan kalkıyor
  • teşekkürler arkadaşlar fanı koymamaya karar verdim ama içeri üfleyende bi fana ihtiyacım yok
    kasa sıcaklığım fazla değil ztn =)
  • Yerinde karar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.