Şimdi Ara

BİR BUÇUK METRE BOYUNDA AKVARYUM ALDIM NE ÇEŞİT BALIK BESLİYİM ?[SS]BALIKLAR GELDİ xD

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
55
Cevap
1
Favori
4.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yorum yapan arkadaşlarıma teşekkür ederim.
    3 koi 2 japon balığı almayı tercih ettim.Koi ler çok hoş balıklar hareketli renkli diğer 2 aldiğim japonun gözü pörtlemiş şekilde siyah canavar adini koydum:)Nazar değmesin çok güzel oldu.
     BİR BUÇUK METRE BOYUNDA AKVARYUM ALDIM NE ÇEŞİT BALIK BESLİYİM ?[SS]BALIKLAR GELDİ xD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Excution -- 27 Ekim 2012; 20:05:43 >

• beta balığı al baya :D
  • mavi balina
  • Konu fos cıktı en iyisi mc donaldnın tavuk kafası cikan konuya akalım
  • Astronot ya da Malawi Chicklidleri(Sarı prenses,beyaz prenses,yunus,mavi ahli...)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • keske biraz daha kucuk alaymissin yeni baslamissan buyuk ihtimal 1 ay sonra birakirsin.

• 2 Yıl uğraştım bu işle. Öncelikle buraya bulaşmanı onermem o yüzden internetdeki sağlam akvaryum forumlarından birine konu aç ordan yardım iste. Herşeyi kuralına gore yaparsan ve uygun türler beslersen hobiden soğumazsın. Ama yanlış adımlar atarsan çabucak soğursun , başlangıç için biraz büyük akvaryum olmuş ama bol bol makale vs okursan forumlarda güzel bir adım atabilirsin.

quote:

Orijinalden alıntı: noname2465

keske biraz daha kucuk alaymissin yeni baslamissan buyuk ihtimal 1 ay sonra birakirsin.

Böyle insanı soğutucu mesajlar atmaya gerek yok. Arkadaş yerşeyi uygun şekilde gerçekleştirirse bu guzel hobiyi uzun süreler devam ettirebilir. Ben mecburiyetden bıraktım yoksa devam ederdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fırtınam.. -- 26 Ekim 2012; 23:33:49 >
  • kesinlikle pirana almalısın piranalar küçük akvaryumlarda büyümez ama senin akvaryumiçin 10 numara bir seçim olur pirana.
  • pirana alabilirsin.
  • Bence astronot almalısın
  • Astronot (oscar) balığı iyi olur çok akıılı balıkdır oscar balığı görsellerde arat hoşuna giderse Beslersin :)
  • hocam ilk japon balığı al ucuz olur fazla alma bakmasını öğrenirsin şimdi ciklet türü al diyecem onlar daha dayanıklı ama pahalı ölürse adamın içi gidiyor çok balık baktım 600 litrelik akvaryuma baktım bir sene :)
  • Deniz atı besle

• quote:

Orijinalden alıntı: Fırtınam..

2 Yıl uğraştım bu işle. Öncelikle buraya bulaşmanı onermem o yüzden internetdeki sağlam akvaryum forumlarından birine konu aç ordan yardım iste. Herşeyi kuralına gore yaparsan ve uygun türler beslersen hobiden soğumazsın. Ama yanlış adımlar atarsan çabucak soğursun , başlangıç için biraz büyük akvaryum olmuş ama bol bol makale vs okursan forumlarda güzel bir adım atabilirsin.

Orijinalden alıntı: losewlee
    quote:

Astronot (oscar) balığı iyi olur çok akıılı balıkdır oscar balığı görsellerde arat hoşuna giderse Beslersin :)
    Şimdi den araştırmaya başladım teşekkür ederim.Umarım bir facia yaşamam çok üzülürüm.3 çeşit balık beslemeyi düşünüyorum aslında araştırdım sarı prenses çok güzel bununla birlikte yaşıyabilen bir balık çeşiti aricam.Araştırdım arkadaşım çok hoş ama ufak tefek balılar beslemeyi düşünüyorum.lepistesi araştırıcam birazda.

• quote:

Orijinalden alıntı: hckr

Astronot ya da Malawi Chicklidleri(Sarı prenses,beyaz prenses,yunus,mavi ahli...)

Sarı prenses,beyaz prenses,yunus,mavi bunlar birlikte yaşıyabiliyorsa eğer yunus sorun çikarmazsa bu çeşit balıklari beslicem
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhan.koroglu

quote:

Astronot ya da Malawi Chicklidleri(Sarı prenses,beyaz prenses,yunus,mavi ahli...)

Sarı prenses,beyaz prenses,yunus,mavi bunlar birlikte yaşıyabiliyorsa eğer yunus sorun çikarmazsa bu çeşit balıklari beslicem

Akvaryumun kaç litre ? Litreye göre balık beslemelisin mesela Yunuslar geniş ve boş alanları severler yüzmek için akvaryumun litresi uygun olsa bile huzurlu bir akvaryum için yunusu arada çıkarmalısın. Yada sadece sarı prenses ve yunus ta bakablirsin.
  • hayırlı olsun akvaryumun, zebra papağan beslemeni tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fırtınam..

quote:

Orijinalden alıntı: oguzhan.koroglu

quote:

Akvaryumun kaç litre ? Litreye göre balık beslemelisin mesela Yunuslar geniş ve boş alanları severler yüzmek için akvaryumun litresi uygun olsa bile huzurlu bir akvaryum için yunusu arada çıkarmalısın. Yada sadece sarı prenses ve yunus ta bakablirsin.

Hakkaten kac litre olduğunu hiç sormadım düşünmedimde şimdi metreye boyunu ölçtüm anlıyabilirmiyiz 95 cm uzunluk 30 santim genişlik 36 cm yükseklik ama boş alanım yok resimde gördüğün gibi ıvır zıvır var birde bitki almaliyim galiba yunus 2 tane alirim alsamda çok hoş görüntüsü var.

• 20 tane beta al, rengarenk akvaryumun olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kangalf -- 27 Ekim 2012; 0:14:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bozkurt58

hayırlı olsun akvaryumun, zebra papağan beslemeni tavsiye ederim

Papağanda muhteşem güler yüzlü katil tipleri var okudugum kadariyla lepistes sari prenses yanlarinda yaşayamiyormus başkalarının yalancısıyım papağan yiyormuş
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.