Şimdi Ara

Bir baba nasıl oğlunu öldürtür ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: doganza

quote:

Orijinalden alıntı: DSDB

quote:

Orijinalden alıntı: ultralisan

quote:

Hiçbir açıklaması yoktur.Ne devletin bekası ne bilmem ne.İnsan denen varlık oğluna kıyamaz.Eğer oğullarıyla adamakıllı ilişki kursalardı, her önlerine gelene sultanım hünkarım dedirtmeselerdi böyle olmazdı.Bir kere şunu açıklayın padişah nasıl ben Allah'ın yeryüzündeki gölgesiyim diyor?Nasıl insanlara kullarım diyor.Haşa peygamber bile bunları söylememiştir.Nasıl ben cihan hakimiyim diyor başka herkesi küçük görüyor.Bu padişah bilmiyor mu ki "Allah kibirlenenleri sevmez" diye bir ayet vardır.Öyle cihan hakimiyim yok bilmemneyim dediler dediler gördük sonra ne olduğunu.Başka devletlerin köpeği olarak silinip gittiler.Allah doğru yolda olan devlete böyle aşağılık bir sonu layık görür müydü?Görmezdi.Leblebi gibi kelle al hayvan gibi ye iç sonra Allah de yok öyle yağma.Allah herkese böyle haddini bildirir işte.

lan sen kimin ecdadına köpek diyorsun ??

Senin benim fark eder mi?

Ayet:"..."biz atalarımızı bu yol üzerinde bulduk."Peki ya onlar yanlış yolda iseler?"

Bu Allah'ın sözüdür.Ecdadın yanlış yapmış olamaz mı?Kimi neyi savunuyorsun?Adamlar sarayda fingirdeşirken mazlum halka ne vermişler?

Ne cocugu olursan ol, dizi cocugu olma.

İçinden ettiğin küfrü burada da et.Çekinme.İlla bir şey çocuğu diyeceksen Kur'an çocuğu diyebilirsin.Zira benim dikkate aldığım tek şeydir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: doganza

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ultralisan

quote:

Hiçbir açıklaması yoktur.Ne devletin bekası ne bilmem ne.İnsan denen varlık oğluna kıyamaz.Eğer oğullarıyla adamakıllı ilişki kursalardı, her önlerine gelene sultanım hünkarım dedirtmeselerdi böyle olmazdı.Bir kere şunu açıklayın padişah nasıl ben Allah'ın yeryüzündeki gölgesiyim diyor?Nasıl insanlara kullarım diyor.Haşa peygamber bile bunları söylememiştir.Nasıl ben cihan hakimiyim diyor başka herkesi küçük görüyor.Bu padişah bilmiyor mu ki "Allah kibirlenenleri sevmez" diye bir ayet vardır.Öyle cihan hakimiyim yok bilmemneyim dediler dediler gördük sonra ne olduğunu.Başka devletlerin köpeği olarak silinip gittiler.Allah doğru yolda olan devlete böyle aşağılık bir sonu layık görür müydü?Görmezdi.Leblebi gibi kelle al hayvan gibi ye iç sonra Allah de yok öyle yağma.Allah herkese böyle haddini bildirir işte.

lan sen kimin ecdadına köpek diyorsun ??

Senin benim fark eder mi?

Ayet:"..."biz atalarımızı bu yol üzerinde bulduk."Peki ya onlar yanlış yolda iseler?"

Bu Allah'ın sözüdür.Ecdadın yanlış yapmış olamaz mı?Kimi neyi savunuyorsun?Adamlar sarayda fingirdeşirken mazlum halka ne vermişler?

Ne cocugu olursan ol, dizi cocugu olma.

İçinden ettiğin küfrü burada da et.Çekinme.İlla bir şey çocuğu diyeceksen Kur'an çocuğu diyebilirsin.Zira benim dikkate aldığım tek şeydir.

/>

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doganza -- 9 Haziran 2013; 20:19:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Oscar Schindler

quote:

Orijinalden alıntı: İlluminati Çaycısı

quote:

Orijinalden alıntı: Oscar Schindler

quote:

Orijinalden alıntı: İlluminati Çaycısı

quote:

Orijinalden alıntı: MoneyTalks

kaç yaşındasın ?

FAİLLLLLL

İngilizcede İ kullanılmaz.

FAIL

İngilizce değildi ki zaten

Yav he he.

• Farkındaysanız geçmişten beri Türk devletleri, devletin içinde baş gösteren farklı kafalardan dolayı yıkılmış. Eski Türk devletlerinde baba, devleti oğullarına pay edermiş. Koca ülke bölününce hangi birinin başına ne geleceğini Allah bilir. Bu Osmanlı'da yapılmamış, ancak kardeşler çoğunlukla ülkenin ayağına bağ olmuş. Bunu engellemek için kardeşlerin öldürülmesi doğru muydu? Orasını bilemeyiz.
  • Muhteşem olan biri varsa yavuz sultan selimdir.
  • Fikir ayrılığına ve hainliğe gerek yok. Genelde padişahlar yapabildiği kadar çocuk yapar, içlerinden en zeki ve güçlü olanı seçer diğerlerini öldürtürdü. Bunun nedeni tahtı yürütebilecek birine teslim etmek ve onu engelleyecek kan bağı olan kişileri ortadan kaldırmaktı. Yönetim şekli her ne kadar hoşuma gitmese de uzunca bir süre başarıyla devam ettirmeyi başardılar. Öldürmek taktiksel veya vicdani açıdan doğru muydu orası tartışılır ama bana göre koskoca imparatorluğu tek bir kişinin yönetmesi o ülkeyi şahlandıracağı gibi çok hızlı bir şekilde çökmesine de neden olabilir. Hasta düşünceli veya hain ruhlu insanların imparatorluk başına geçme ihtimali göz önüne alındığında bana göre son derece tehlikeli bir sistem.
  • Helal olsun.Belki öldürmeseydi 2.bir cem sultan vakası yaşanıp 7 tane oğlunu öldürmediği için yüzlerce vatan evladı ölecekti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iamburak

Fikir ayrılığına ve hainliğe gerek yok. Genelde padişahlar yapabildiği kadar çocuk yapar, içlerinden en zeki ve güçlü olanı seçer diğerlerini öldürtürdü. Bunun nedeni tahtı yürütebilecek birine teslim etmek ve onu engelleyecek kan bağı olan kişileri ortadan kaldırmaktı. Yönetim şekli her ne kadar hoşuma gitmese de uzunca bir süre başarıyla devam ettirmeyi başardılar. Öldürmek taktiksel veya vicdani açıdan doğru muydu orası tartışılır ama bana göre koskoca imparatorluğu tek bir kişinin yönetmesi o ülkeyi şahlandıracağı gibi çok hızlı bir şekilde çökmesine de neden olabilir. Hasta düşünceli veya hain ruhlu insanların imparatorluk başına geçme ihtimali göz önüne alındığında bana göre son derece tehlikeli bir sistem.

YAV HE HE . İkimizde GÖZLERİMİZİ AÇARSAK ne için yaptıklarını anlarız ;) .... Bununla bir sorunum da yok ancak bir baba bence dediğim gibi oğlunu HER NE OLURSA OLSUN öldürtemez . Yüreği buna yetmemeli YETMEMELİ YAV . Oturmuş izlemiş oğlu boğulurken valla hll olsun

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.