Şimdi Ara

BIR ASELSAN MÜHENDİS NEDEN INTIHAR EDER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ve koru da oturuyor nezih bir yer saygin bir firma
    Ve intihar ediyor intihar sekli yüksek bir yerden atlamak
    Hadi analizlerinizi bekliyorum

Dış mihraplar diye girişmeyin hemen bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• öldürülmüştür

arka planda neler döndüğünü bilmiyorum akıl yürütemem ama intihar etmesi de çok zor o mevkideki birinin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SerkanHur -- 22 Kasım 2017; 14:43:7 >
  • vicdan azabı
  • Kaynakta atarsan sana zahmet

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biraz memur zihniyeti var kurumda.

Tembelsen Sigara Çay Muhabbet

Hevesliysen herkesin işini yaparsın.

Tabi bu da en çalışkanların "intahar" etmesi demek.

Bu tarz olayların daha temiz ele alınabilmesi için komple ülkenin zihniyet evriminden geçmesi gerekiyor.
    O zaman da zaten sadece 1-2 kuruma bel bağlayan bir halde olmayız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mırat01 -- 22 Kasım 2017; 15:38:5 >
  • Direnmesi gerekmez miydi bir de o açıdan bakmak lazım.Ailesi yok sonuçta tehdit edilmişse.

• A.Ş. mantığıyla çalışan teknoloji üreten bu tür kısmi Devlet kurumlarında iş baskısı çok fazladır.

Projelerin termin süreleri ile yapılması gereken işlerin yoğunluğu genelde birbirleri ile doğru orantılı olmayıp, çalışan üstünde çok fazla psikolojik ve bedensel yük oluşturur.

Sabah 8:30 gece 12 çalışmak zorunda olan tanıdığım mühendisler var bu tür kurumlarda

Mobbing alası var, oraya hiç girmiyorum bile...

Bazen dayanamayanlar çıkıyor böyle, çözümü intiharda bulabiliyor.

Hemen komplo teorisi oluşturmaya gerek yok.
  • Bir aselsan mühendisinin suikaste kurban gitmesi çok saçma degil mi ya? Aselsan ne abi? Adamları zaten 100 sene önceden takip ediyoruz. Başabaş gitmiyoruz ki, rakipleri değiliz ki neden bizimle uğraşsınlar?

Ben mobbing, ailevi sorunlar vs olduğunu düşünüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rekabetin en çok olduğu firmalardan biri. tabii çalışanları da sütçü imam, gazi, çankaya mezunu değil. odtü ve bilkent gibi okulların başarılı mezunları var. Rekabet ve baskı olunca bunu kaldıramıyorlar. Zaten bahbsettiğim tarz adamlar asosyal tipler hep. Maalesef ben de onlardanım. Çoğunluğumuz psikolojik sorunlu. Aselsan'da çalışmıyorum şuan lakin stajımı orada yaptım. Muhtemelen orada işe gireceğim.
  • Son 1 yılda 10. intihar bu sadece aselsandan
    Birçok kişi aselsana roketsana gideyip gerisi rahat diyor ama bu ülkede hiçbir meslek grubunun değeri yok. Doktora saygı sıfır mühendise saygı sıfır. Aşırı bir baskıyla çalışıyorsun ve emeğinin karşılığını alamıyorsun asla. Örneğin avrupada ortalama uzman doktor maaşı 18 bin euro ki 83 Bin lira ediyor. Türkiyede ortalama uzman doktor maaşı 12-13 bin lira. Ve insanların gözüne geliyor doktorlar çok kazanıyorlarmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Demacia -- 22 Kasım 2017; 16:3:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Demacia

Son 1 yılda 10. intihar bu sadece aselsandan
    Birçok kişi aselsana roketsana gideyip gerisi rahat diyor ama bu ülkede hiçbir meslek grubunun değeri yok. Doktora saygı sıfır mühendise saygı sıfır. Aşırı bir baskıyla çalışıyorsun ve emeğinin karşılığını alamıyorsun asla. Örneğin avrupada ortalama uzman doktor maaşı 18 bin euro ki 83 Bin lira ediyor. Türkiyede ortalama uzman doktor maaşı 12-13 bin lira. Ve insanların gözüne geliyor doktorlar çok kazanıyorlarmış

niye tl'ye çeviriyorsun, hasta mısın

• Aklima sey geldi fetocu komutanlar yuzunden baskiya dayanamayan ataturkculerin intahar etmesi

• quote:

Orijinalden alıntı: KhaZiggs

Kaynakta atarsan sana zahmet

"kaynakta" yazarken hiç doğru mu yanlış mı yazıyorum diye düşündün mü?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neldor N kullanıcısına yanıt
    Aradaki farkın üzerine değinmek için
  • quote:

Orijinalden alıntı: Demacia

Aradaki farkın üzerine değinmek için

Olaya birim olarak bakacaksın kardeş. Parayı almanya’da kazanıp türkiye’de yemiyorsun

• Çok kompleks düşünüyorsunuz.Bu tür yerlere giren insanlar çok zeki ve çalışkan olur ama sosyal zekaları geride olur bu yüzden yalnızlıktan intihar etmiş olabilir

Almanyada 18 bin euro ne demek biliyor musun sen ? Alım gücüne bakar olay yine para değeri olarak bakarsan Almanya'nın yine daha değerli olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nessqwe

Almanyada 18 bin euro ne demek biliyor musun sen ? Alım gücüne bakar olay yine para değeri olarak bakarsan Almanya'nın yine daha değerli olacaktır.

Marmara Üniversitesi
    Makine Mühendisliği
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karthusnowulti

Çok kompleks düşünüyorsunuz.Bu tür yerlere giren insanlar çok zeki ve çalışkan olur ama sosyal zekaları geride olur bu yüzden yalnızlıktan intihar etmiş olabilir

aslında sebep çoğunlukla bu. stajımı orada yaptım gerçekten çok sıkıntılı bir ortamı var.
    ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.