Şimdi Ara

Bir adalet Bakanlığı mensubu olarak bu memlekette adalet in varlığına inanmıyorum. (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
4
Favori
1.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Republic Clone Commando

quote:

Orijinalden alıntı: Cspawn

Adalet 1938 yılında öldü

Çok klişe ve saçma bir söz.

Senin gibi atatürk düşmanlarımı söylüyor bunu?Bu lafta zoruna giden ne?
  • Ben dini adaletede inanmıyorum türkiyedeki adaletede etrafımda o kadar şerefsizlik dönuyorki zorla yapısıyorlar insana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dini adaletmi,hacca gidip gelen bir sürü hacı bilirim yalan dolan iftira üçkağıt ne ararsan var...
    sabah günah işle,akşam namaz kıl affet mantığıyla haraket ediyorlar
  • Kanunlarda ve uygulayanlarda sorun var.Mesela kadın hakları, eşitlik derken kanunlarda kadınların lehine maddeler koymuşlar.Bu maddelerde eşitliği bozmaz diye belirtilmiş.Sonra adam boşanma davası açıyor kadın haketmediği malları alıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: baris195

dini adaletmi,hacca gidip gelen bir sürü hacı bilirim yalan dolan iftira üçkağıt ne ararsan var...
    sabah günah işle,akşam namaz kıl affet mantığıyla haraket ediyorlar

Hocam adalet evrensel bir şeydir dini adalet, felsefi adalet,dinsiz adalet diye sınıflandırmak zaten çok mantıksız olacaktır.Dünya üzerinde nice gayrimüslim vardır ki adaletiyle ün salmıştır ve aynı keza nice müslüman vardır ki şeytan a rahmet okutmuştur.O yüzden kişilere takılmamakla beraber oluşumları,sistemleri, akımları vs. mensubları ve onların hataları ile yargılamamalıyız.Nihayetinde Allah uteala Tevrat'ta "Öldürmeyeceksin" demiş olmasına rağmen yahudiler insanları öldürüyorsa bu Allah ın ya da onun dininin suçu değil Yahudilerin suçudur.
    Velhasıl Allah o adamları ıslah etsin.Çünkü bir hacı olarak yaptığı hareketlerin sadece şahsına değil aynı zamanda islam a mal edilebileceğini bilmiyor galiba.

• Indigo I kullanıcısına yanıt
    Hocam bu dediğiniz husus "Pozitif ayrımcılık" diye isimlendiriliyor ve gerçekten de son aralar Avrupa Birliğinin de baskıları ile iyice çığrından çıktı.

Mesela geçen gün Yargıtay ın yayınladığı bir kanun maddesi okudum aynen şöyle yazıyordu: Türk kadını iffetli,dürüst ve ...( Epey övülmüş) 'dir.Namusuna laf getirtecek herhangi bir davranışta bulunmaz. O yüzden herhangi bir taciz durumunda sözlü beyanı doğru kabul edilip şahide gerek yoktur. :)) Hocam bu kanunlar ile adalet sağlanabilir mi gerçekten?
  • quote:

Orijinalden alıntı: akrepyusuf

sana ALLAH ın adaleti tecelli etmiş

ortamda hırsızda çok ama benim bugüne kadar hiçbirşeyim çalınmadı, çalınıyorsada var bir sebebi boş yere hiçbirşey olmuyor bu alemde

Sen ne kullanıyorsun la hakikaten çok merak ediyorum senin değişik bi beynin var

• quote:

Orijinalden alıntı: _PoSEİDoN_

quote:

ortamda hırsızda çok ama benim bugüne kadar hiçbirşeyim çalınmadı, çalınıyorsada var bir sebebi boş yere hiçbirşey olmuyor bu alemde

Sen ne kullanıyorsun la hakikaten çok merak ediyorum senin değişik bi beynin var

imanpower
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: _PoSEİDoN_

quote:

imanpower

Belli oluyor zaten çalışmamısı neden kaynaklanıyor

• Bende adalet okuyorum ama bunları görünce cidden soğuyorum,Hırsızın evine girip üstünede dava açıp kazanması nedir arkadaş,ben o hırsızı yerim hemde çiğ çiğ yerim,her zaman diyorum ve yine diyorum Türkiyenin Adaletini yim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • adalet ve türkiye aynı cümlede bile bulunmaması gereken kavramlar. 15 yaşındaki çocuğu ekmek almaya giderken komaya sokup ölümüne neden oluyorlarsa ve bu emri veren kişi hala ülkenin başında o ülkeyi yönetiyorsa ne adaletinden bahsediyosun sen

• quote:

Orijinalden alıntı: acht und zwanzig

http://cevaplar.mynet.com/soru-cevap/13-yasindaki-kiza-tecavuz-edenler-serbest-birakilmiskizin-kendi-istegi-ile-birlikte-olduguna-karar-verilmissizce-adil-mi-/5248703

http://www.sabah.com.tr/Yasam/2011/07/15/baklava-calan-cocuk-olum-kalim-savasi-veriyor

Buyrun hocam alın size adalet.

Ülkeyi soyup soğana çevirenler tahliye edildi,baklava çalan çocuğa 6 yıl hapis sabah sabah küfür etmekten günaha girdim..

• Allah ın lanetlemesine maruz kalan yahudilerin suçu da bu değil miydi zaten? Hatırlatayım belki bilmeyenler vardır. Zenginler ve soylulardan suç işleyen olursa deve üzerinde suç işlediğine dair bir işaretle çarşıda bi tur attırılır bırakılırdı ama aynı suçu bir fakir işlerse onu recm ederlerdi. Şimdi biz de Allah ın lanetini hak etmedik mi? Bizim o yahudilerden ne farkımız kaldı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: acht und zwanzig

Allah ın lanetlemesine maruz kalan yahudilerin suçu da bu değil miydi zaten? Hatırlatayım belki bilmeyenler vardır. Zenginler ve soylulardan suç işleyen olursa deve üzerinde suç işlediğine dair bir işaretle çarşıda bi tur attırılır bırakılırdı ama aynı suçu bir fakir işlerse onu recm ederlerdi. Şimdi biz de Allah ın lanetini hak etmedik mi? Bizim o yahudilerden ne farkımız kaldı ?

Hiçbir farkımız kalmadı hocam Allah sonumuzu hayır etsin.

• Teşekkürler, çok haklısınız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bir aptal durum da benden,
    berber de traş oluyorum arabam da kapının önünde.
    trafik çekicisi sessizce aracı alıp otoparka götürüyor ve 80 TL ödemek zorunda kalıyorum.
    ve aracımın durduğu yerde en az 30 araba da park etmiş vaziyette. anlattığım olay anayolda değil sokak arasında oluyor !!!
  • Bu memlekette adalet sadece bir kadın ismidir

• quote:

Orijinalden alıntı: Rockyin

quote:

Orijinalden alıntı: Republic Clone Commando

quote:

Orijinalden alıntı: Cspawn

Adalet 1938 yılında öldü

Çok klişe ve saçma bir söz.

Senin gibi atatürk düşmanlarımı söylüyor bunu?Bu lafta zoruna giden ne?

Laf değil de, senin gibi beyin israfları aklı başında olan herkesin zoruna gidiyor..:) çek arabanı.

• bu ulkede insanlar duzelmedikce hicbir seyin duzelecegini dusunmuyorum. her halk hakedildigi sekilde yonetilir. sonumuz hayrolsun.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.