Şimdi Ara

bios update nedir ne ise yarar gereklimidir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bios update nedir ne ise yarar gereklimidir ,fazla bir bilgim yok ama bilenler yazarsa ve nasıl yapılacağını söylerse cok iyi olur simdiden tesekkürler.

• Arkadaşım benim PC de yapmaya kalktı, neredeyse BIOS diye bir şey kalmıyordu bende. Olay şu : BIOS denilen kısımda bir yazılımdan ibaret. Girdi ise nasıl bir yer olduğunu ve ne işe yaradığını bilirsin. İşte o yazılımın bir üst versiyonu çıktığı zaman aynı XP güncellemesi gibi onuda anakartının markasıın sitesine girip BIOS update yaptırıyorsun. Ama uyuşmasu çok önemli. Eğer yanlış UPDATE yaptırırsan

Buda sorun olmuyor sonradan aslında. Bulunduğun yer neresi bilmiyorum ama ANKARAda bazı Bilgisayarcılar tekrar yükleme yapıyormuş. Tek bildiğim bu.
  • Bios anakartın yazılımıdır. Genelinde güncelleme işlemleri olmazsa olmazlardan değildir.Peki neden yapılır dersen ; anakartın cıkan yeni donanımları tanımıyor ise yada gerektiği şekilde görmüyor ise bu yönteme başvurulur. Tabi bu sorunlardan sadece 1 tanesi, çeşittli sebepleride (ACPI vs..) olabilir. Riskli bir güncelleme olduğu için her kullanıcının yapması da pek tavsiye edilmez.
  • saolun beyler , yani illa sorun cıktığı zaman güncelleniyorsa update etmeme gerek yok bosu bosuna riske girmek istemem birde bilginize basvurarak su soruyu sorayım benim ankarartım nvidia chipsetli nforce bilmem ne ekran kartım da ati benim bildiğim bunlar 2 büyük rakip firma ama ben nvida chipsetli anakrata ati ekran kartı aldım simdiye kadar bir sorun cıkmadı ama birde sizin görüslerinizi alayım
  • quote:

Orjinalden alıntı: XaMpS

Bios anakartın yazılımıdır. Genelinde güncelleme işlemleri olmazsa olmazlardan değildir.Peki neden yapılır dersen ; anakartın cıkan yeni donanımları tanımıyor ise yada gerektiği şekilde görmüyor ise bu yönteme başvurulur. Tabi bu sorunlardan sadece 1 tanesi, çeşittli sebepleride (ACPI vs..) olabilir. Riskli bir güncelleme olduğu için her kullanıcının yapması da pek tavsiye edilmez.

Kesinlikle cevap yerinde olmuş, daha hiç bios güncellemesi yapmış değilim, ne yalan söylim cesaret edemiyorum aslında. Yükleyeceğim bios versiyonunun yanlış olabilme korkusu yaşadığım için böyle düşünüyorum. Ama mecbur kalırsam yaparım tabiki. Bildiğim kadarıyla bilinçsiz yapılınca çok riskli ama yapılması gerekiyorsada kesinlikle ihmal edilmemesi gerekiyor

• quote:

Orjinalden alıntı: 1ntrud3r

saolun beyler , yani illa sorun cıktığı zaman güncelleniyorsa update etmeme gerek yok bosu bosuna riske girmek istemem birde bilginize basvurarak su soruyu sorayım benim ankarartım nvidia chipsetli nforce bilmem ne ekran kartım da ati benim bildiğim bunlar 2 büyük rakip firma ama ben nvida chipsetli anakrata ati ekran kartı aldım simdiye kadar bir sorun cıkmadı ama birde sizin görüslerinizi alayım

kardeş sorun yoksa dursun burda epey bı atı nvidia kavgası oluyo zaten herkes memnun kaldıgını över ben ati den memnun kalmadım sorun yoksa hiiiç elleme kullan gıtsın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.