Şimdi Ara

Bios tuşu bozuldu. Yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Windows 7 32 bit Samsung laptop kullanıyorum. Windows 7 64 bit yüklemek istiyorum ancak CD' den başlatma yapamıyorum. Sistemin uygun olmadığı mesajı geliyor sürekli. Bios üzerinden girip format atmak istiyorum ancak F2 tuşu bozuldu bu nedenle Bios' a giremiyorum. Bu işi nasıl halledebilirim yardımcı olursanız sevinirim. Bugün halletmek istiyorum ama nasıl olur bilmiyorum.
    Şimdiden teşekkürler.

• delete tuşu ile denedinizmi
  • olmaz ise açılırken f12 ye basın taktıgınız sürücüler karısınıza çıkacaktır cd flash bellek hangi sürücüyle kurulum yapacaksanız üzerine gelip entere basınız umarım f12 biosta devre bırakılmamıştır
  • Harici klavye tak usbyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Delete tuşu ilede denedim ama maalesef olmuyor. Bide F12 ile deniyim. Umarım olur. İlk açılış ekranında Bios F2, Recovery F4 olarak görünüyor. Bütün tuşlar çalışıyo bi aksilik F2 çalışmıyor. Gelde kafayı yeme.
  • cadavaros kullanıcısına yanıt
    O aklıma geldi ama şuan klavye bulabilecek bi yerde değilim.
  • Klavye dışında pekde yapılabilecek bişey yok. Klavyesiz yapcam ben diyorsanız laptopu açın içinde saat pili gibi bir pil olcak bu pili çıkarın pc başlatın bu pili çıkardığınızda her seferinde bios açılıcak işlemi bitirdikten sonra bu pili tekara takın ama bios ayarı hep default olarak kalıcak bu ne gibi sıkıntılar doğurur yada doğruru mu hiç bir fikrim yok ama bu yolla yapabilirsiniz.

Kolay Gelsin
  • Biosa gormeden boot menusune girebilirsiniz f12 deneyiniz

• F12 sayesinde yapabildim. Teşekkür ederim yardımlarınız için

• sorun degil kolay gelsin :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.