Şimdi Ara

Bios güncellemesi yapmak istiyorum yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
3.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • anakartımın modeli VIA P6 M950 2.40 Ghz işlemcimi 1.80 gördüğü için bios güncellemesi gerekiyormuş... kendim kolay yapabilirmiyim.. eğer yapabilirsem netten baktım driverını bulamadım.. bu işi iyi bilen bir arkadaş yardımcı olabilirse sevinirim

• verdiginiz çipset, anakartınızın marka modeli gerekli biliyorsanız yazın bilmiyorsanızhttp://www.cpuid.com/download/cpu-z-143.zip programını indirip mainboard kısmından marka model ögrenip buraya yazın
  • quote:

Orjinalden alıntı: ygttsbs

anakartımın modeli VIA P6 M950 2.40 Ghz işlemcimi 1.80 gördüğü için bios güncellemesi gerekiyormuş... kendim kolay yapabilirmiyim.. eğer yapabilirsem netten baktım driverını bulamadım.. bu işi iyi bilen bir arkadaş yardımcı olabilirse sevinirim

ups yani kesintisiz güç kaynağınız varmı. Çünkü güncelleme anında elektrikler kesilirse ve kesintisiz güç kaynağı yoksa Ana kartı bir daha kullanamazsınız
  • usta daha iyi olur diye resmini cektim..
    http://img84.yukle.tc/image.php?id=5206mb.jpg
  • ups yok malesef güncelleme cokmu uzun sürer tahmini kac dakika acaba ona göre risk alayım
  • quote:

ups yok malesef güncelleme cokmu uzun sürer tahmini kac dakika acaba ona göre risk alayım

Uzun sürmez ama bios güncelleme riskli bir iştir.Biosu güncellerken herhangi bir elektrik kesintisi,veya bilgisayarın reset atması durumunda anakartınıza gülü güle demek zorunda kalabilirsiniz.
  • korkunun ecele faydası yok artık
  • http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Products/ProductList.aspx?CategoryID=1&MenuID=7&LanID=18

modeli ben bulamadım yada dikkatli bakamadım siz bulabilirseniz bir bakın
  • bende baktım ama bulamadım :(
  • quote:

ups yok malesef güncelleme cokmu uzun sürer tahmini kac dakika acaba ona göre risk alayım

Tahmini 40 saniye Benimki 20 saniye bile sürmemişti
  • quote:

bende baktım ama bulamadım :(

bilgisayarın kasasını açıp anakarta bakman lazım,
    anakartın üzerinde marka ve model yazması gerekiyor,
  • quote:

Orjinalden alıntı: Toyota d4d

quote:

Uzun sürmez ama bios güncelleme riskli bir iştir.Biosu güncellerken herhangi bir elektrik kesintisi,veya bilgisayarın reset atması durumunda anakartınıza gülü güle demek zorunda kalabilirsiniz.

evet o yüzden çok sakat iş:D ama sen illa yapacam diyosan anakartın sitesine girip kendi anakartının modelini bul ve ona ait downloads&driver ları bul orda bios updates gibi bişey olması lazım ona ihtiycın var yani en azından asus unki öle:D
  • kendi anakartıma uygun bios güncellemesini buldum ve indirdim 1003 isimli 512 kblık bir dosya geldi bu dosya ile bios u nasıl update ediyoruz ?

Kendi bios update utility si varmış onu indirdim ve onunla update ettim sorun çözüldü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lacrymae -- 13 Ocak 2008; 0:58:26 >
  • asus p5pl2 _? bios update yapmak istiyorum ama windows xpye giremeden mavi ekran hatasıyla karsılasıyorum.
    nasıl xpye girmeden dos uzerınden bios update yapabilirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: ©oolermaste®

asus p5pl2 _? bios update yapmak istiyorum ama windows xpye giremeden mavi ekran hatasıyla karsılasıyorum.
    nasıl xpye girmeden dos uzerınden bios update yapabilirim

Aynı anakarttan bende de var bende update düşünüyorum ama korkuyorum + hiç yapmadım. Geniş bilgisi olanlar yazarsa iyi olr
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.