Şimdi Ara

BİOS ARIZA ACİİLLL..!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARKADASLAR EKRAN KARTIMI SATTIMISTIM.. SİMDİ ONBOARD EKRAN KARTIMI KULLANIYORUM.. BİOS DAN EKRAN KARTIMI DİSABLE OLARAK AYARLADIM.. PC Yİ YENİDEN BASLATTIM VE 3-4 SANİYELİK BİP SESİYLE EKRANA GÖRÜNTÜNÜN GELMEDİGİNİ GÖRDÜM... BU KONUDA YARDIMCI OLABİLİRSENİZ SEVİNİRİM..

• Biosunu resetleyerek işe başla arkadaşım...
  • nasıl ama ?
  • Bios pilin çıkartıp 5 dk bekle sonra geri tak..

BİOS ARIZA ACİİLLL..!!!
  • hemen cıkartıp taktım.. 5 dk durmasının ne yararı var ? Açıklayabilirmisin Sna Zahmet ??
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ers..!!!

hemen cıkartıp taktım.. 5 dk durmasının ne yararı var ? Açıklayabilirmisin Sna Zahmet ??

Çünkü anakarttaki kondansator gibi devre elemanları depo görevi yapar. pili çıkarsanızda gerilim hemen sıfıra düşmez.
  • hemen cıkarıp taktın da. elektrık fişini de cıkarttın mı ? power 'a takılan elektrık kablosunu da cıkartıp pili de cıkartıp elektrık akımını yok etmek. o 5 dakka muhabbetı de bu amacla soylenıyor. yanı ılla 5 dakıka bekle dıye bırsey yok. bunları yap ondan sonra sonucu yazarsın.
  • tabikide fişi çektim.. ondan sonra bu işlemi yaptım.. aksama 5-10 dk bekleyip deniyim.. yardımlarınızdan dolayı tessekkür ederim..

PEKİ EKRAN KARTLARI HAKKINDA BİLGİNİZ VARMI ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: aslaaslademe

hemen cıkarıp taktın da. elektrık fişini de cıkarttın mı ? power 'a takılan elektrık kablosunu da cıkartıp pili de cıkartıp elektrık akımını yok etmek. o 5 dakka muhabbetı de bu amacla soylenıyor. yanı ılla 5 dakıka bekle dıye bırsey yok. bunları yap ondan sonra sonucu yazarsın.

• biosdan ekran kartını disable yapmıyacaksın
    vga abaşlangıç ayarları olması lazım oradan PCI ex yerine on-boardı seçeceksin .
  • ama bios resetlenirse ayarlaruda gitmez mi. ben onu ayarlamayi bilmiyorum ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet ayarlar sıfırlanır. Zaten pili çıkartmadaki amaç budur. Ayarlar sıfırlanınca bilgisayar düzgün bir şekilde başlayacaktır (Eğer başka bir sorun yoksa). Eğer onboard kullanmaya devam edeceksen farklı bir ayar yapmaya gerek yok.
  • Konu açmadan önce Teknik Yardım Bölüm Kurallarını okuyunuz.

Konu başlığınız şu şekliyle, Bölüm Kurallarının 3. maddesine aykırıdır.

Bölüm kurallarını okuduktan sonra, kurallara uygun olarak, yeniden, bir konu açabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.