Şimdi Ara

BioNTech/Pfizer aşısının Delta varyantına karşı etkinlik oranı tekrar açıklandı (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
302
Cevap
2
Favori
18.775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hala ağızları gibi gevşek gevşek yazanlar var aşıya karşıysanız kızamık çiçek verem Grip sarılık tetanoz gibi niye aşı oldunuz ileride çıkacak sonuçları kim öngördü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aşı karsitlarina bir cisim yaklasiyor

• Yahu sizin kafanız nasıl çalışıyor ? Hiç mi eğitim/öğretim hayatınız boyunca bir öğretmeniniz tarafından “düşünmeye” teşvik edilmediniz ?

Bir kişinin kalp rahatsızlığı ile yaşamının yitirmiş olmasının altında pek çok sebep olabilir. Şayet bunu SIĞ bir düşünce yapısı ile aşıya bağlayacaksan,

Temmuz ayında yağan sağanak bir yağmur, bir sefer doluya çevirince, her Temmuz ayındaki yağışın doluya çevireceğini savunuyor olman gerekir.

Turgay Bey’in ailesi, takibini yaptığı hastane ve doktorlar böyle aptalca bir şey söylemiyorken, bu savunduğu ortaya atacak ne biliyorsun ? Hadi doktorlar ve hastane baskı altında gerçekleri söyleyemiyor; yahu adamın ailesi böyle bir şeyi iddia etmek yerine ima dahi etmiyor. İnsanların ici yanmış. Gerçekten sığ ve cahil bir topluluk var. Size aşı degil beyin nakli yapılması gerekir

• quote:

Orijinalden alıntı: dephyr

Hala ağızları gibi gevşek gevşek yazanlar var aşıya karşıysanız kızamık çiçek verem Grip sarılık tetanoz gibi niye aşı oldunuz ileride çıkacak sonuçları kim öngördü
    Biz aşıya karşı değiliz. Corona aşısına karşıyız. Sürekli değişen bir virüsü geriden takip edip yakalayamazsın.
    Aşı olmakla kendini ilerici görme hastalığından vaz geçin. Coronayı iyi edecek bir aşı yok.
    Ama dünya nüfusunun 500 milyona düşürülmesini isteyen bir grup multi milyarder var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: forvet09

Biz aşıya karşı değiliz. Corona aşısına karşıyız. Sürekli değişen bir virüsü geriden takip edip yakalayamazsın.
    Aşı olmakla kendini ilerici görme hastalığından vaz geçin. Coronayı iyi edecek bir aşı yok.
    Ama dünya nüfusunun 500 milyona düşürülmesini isteyen bir grup multi milyarder var.

Alıntıları Göster

ona bakarsan her yıl grip mutasyon geciriyor yapılan aşı gecen yılın virüsü ise nasıl başa öıkabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E27222C63

Turgay Yıldızda biontech olmuş , ve 2 . dozdan kısa süre sonra kalp krizinden öldü. Hala bu aşıyı savunanlar var şaşırıyorum.

O ne idüğü belirsiz aşıyı olmasa belki aramızdaydı

Daha önceden beri uzun süredir kalp rahatsızlığı varmış durup dururken aşıdan ortaya çıkmamış

sen şimdi aşı olmadan kalp krizi geçirenler hakkında ne düşünüyorsun takdiri ilahi yarabbi şükür mü diyorsun

Aşı olmazsan covidin verdiği zararlar hakkında bi mok bildiğin yok covid virüsü ciğerlere kalbe ve diğer organlara daha çok hasar bırakıyor

Mümkünse aşı olmayın lütfen rica ediyorum yemininizi sözünüzü tutun aşı falan olmayın

Sizden küçük bir ricam olacak covid olunca aşısız bir şekilde yaşayacağınız ağır semptomlarla beraber hortumlu entübe sırasında ıııhh ıgghhh eşliğinde ağrılarla birlikte belgesel çekmek istiyorum arada izleyip viski ve popcorn eşliğinde izlemek istiyorum vay be neler demişti diye hınzırca gülmek istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dephyr -- 24 Temmuz 2021; 15:44:38 >

• quote:

Daha önceden beri uzun süredir kalp rahatsızlığı varmış durup dururken aşıdan ortaya çıkmamış

sen şimdi aşı olmadan kalp krizi geçirenler hakkında ne düşünüyorsun takdiri ilahi yarabbi şükür mü diyorsun

Aşı olmazsan covidin verdiği zararlar hakkında bi mok bildiğin yok covid virüsü ciğerlere kalbe ve diğer organlara daha çok hasar bırakıyor

Mümkünse aşı olmayın lütfen rica ediyorum yemininizi sözünüzü tutun aşı falan olmayın

Sizden küçük bir ricam olacak covid olunca aşısız bir şekilde yaşayacağınız ağır semptomlarla beraber hortumlu entübe sırasında ıııhh ıgghhh eşliğinde ağrılarla birlikte belgesel çekmek istiyorum arada izleyip viski ve popcorn eşliğinde izlemek istiyorum vay be neler demişti diye hınzırca gülmek istiyorum

Alıntıları Göster

Senin gibi iyiniyetli insanların tavsiyesine uyarak aşı olmadığım için ne kadar doğru karar verdiğimi anlıyorum :) Adamın isteği benim acı çekerek ölmemmiş , senin zihniyetin bozuk. Aşı filan seni iyileştirmez , sen psikiyatriye bir randevu al en iyisi

Korona senin psikolojini bozmuş , yazık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E27222C63 -- 24 Temmuz 2021; 15:48:15 >

• quote:

ona bakarsan her yıl grip mutasyon geciriyor yapılan aşı gecen yılın virüsü ise nasıl başa öıkabilirsin

Alıntıları Göster
    Grip aşısı da saçma zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: khanstern

İlaç firması ve sağlık bakanlığı bile sorumluluğu kabul etmiyoruz diye kağıt imzalatırken sizdeki iyi cesaret.. Orta uzun vadedeki etkisinden sorumlu olurum derseniz noter huzurunda imzalari atalım gidip aşımızı olalım  

Alıntıları Göster

yazdim yazdim sildim gercekten.

en basitinden ictigin agri kesicinin prospektusunde seyrek gorulen yan etkiler basligini okursan belki bir aydinlanma yasarsin ama o da zor. bu seferde agri kesici icmeden noter huzurunda sozlesme istersin.

• Sağlık sistemleri hastanelerin arka yüzleri mutfak tarafına hiç baktın mı? Tezgah önünden konuşuyorsun. Kime güveniyorsun? Tv ye mi? Trde ne oluyor? Bir hostes hanımın afrikaya gidip gelince baş ağrısı ile doktora randevu alıp ağrı kesici 2defa eve gönderildiğini sıtmadan doğru parazitlerden doğru beyin iltihabı ile öldüğünü hatırlıyormusun? Kime güveniyorsun? * Kalple ilgili olaylar... boyun yandamarları problemi ile doktora giden kişinin göğüs kafesinin açılıp bypass yapıldığını sonradan boyun damarından olduğunun bulunduğu oranın op. alındığı ardından kişinin öldüğü.. kime güveniyorsun? bradikardi ile doktora giden kişiye anjiyo yapılıp ardından kalp pili önerilen kişiler... yanlış teşhis oranı nedir? * kime güveniyorsun? tvye mi? Gerçek doğru bilimsel ölçme var mı yok mu? Aşılar için devletimiz ne kadar para ödedi? Bir yerde bilgilendirme yazısı gördün mü? Kime güveniyorsun? * gss parası yüzünden hastaneye gidemeyen aids olan birinin topluma ne kadar aids bulaştırdığını kim biliyor? ve diğer bulaşılar bakteriler mantarlar... kime güveniyorsun? * din tarafı cahilleri olduğu gibi universite inekleri de çok ikisin de de dolandırıcı mevcut. kime güveniyorsun? ilaç firmalarına kesilen cezalar neden kesildikleri hakkında bilgin var mı? ilaç reçetelerini okurmusun? bazı antibakteriyel aşıların içinde ağrı kesici var. O nedir? ion kanallarına ne yapar? bundan bilgin var mı? her şey domino taşı gibi birbirini tetikliyor her şeyi gören gözün açık mı? kime güveniyorsun? * cevap vermek yazı ile kolay mantıksal olarak bu işler üzerine kaldığında tek tek 1 yada 0 diye mantıksal keskin doğru karar vermen gerekir aksi halde ölürsün. Doktor seçmekten doktorun yaptığı hataya ilaca kadar her şey aslında kendi sorumluluğunda bilinçli tüketicimisin? devletler sgk sistemleri doktorlar televizyon ilaç firmaları gazeteler... gerçek doğru bilim nerede? nerede o doğru olması gereken ölçme? nerede onur? nerede adalet? ...... vs.vs. mutfağı görmemişsin daha. Savunduğun şeylerle ilgli belkide daha deneyimin bile yok. Sana yapılan propagandaları diğerine iletmekle görevli olduğun gözüküyor. Önce meditasyon ve farkındalık öneriyorum. Osho/Farkındalık 10TL'ye ikinci el bulabilirsin. Çok ağır ve yavaş focuslu okuman lazım. Tüm hayatında bildiklerinle bakmalısın. Yaptığın şey hazırcılık toplumun peşinden gitmek. Önünden git önünü gör. O zaman hataları göreceksin. Maksat görmemekse ben böyle iyiyim hem diğerleri ile bütünün gücünü kullanarak dalgamdayım diyorsan o da senin yolun olur bilgi tersine döndüğünde ise toz olursun sesinde çıkmaz... her şey emek/sabır/mantık meselesi.. kim terleyecek bunlar için? * herkez hazırcı ise aşıda hazır. Siz hazırmısınız? *

Şimdik gelelim gribe... bir zamanlar grip aşısı vardı... bu yıl grip aşınızı oldunuz mu derlerdi eczaneler cam kağıt... 2006 civarı.. ücretli aşı...(her yıl satacak bir şey bulmuşlar kendilerine ne güzel iş üretimi ya ekosisteme etkisi ve kendine kodun tekrar geri dönüşü? * ) ne oldu arka planda? virüsü yok edemezsin 50milyon yıldır var. Fakat virüs senin koduna anti kod ile yaşamaya devam eder. Bu arada virüsün yeni oluşturduğu kodlar nerene daha fazla zarar vereceğini de hesaplaman zor. ve şöyle düşünelim... sen grip aşısını oldun diğeri ne olacak? tavuk yedin kemiği çöpe attın kedi yedi. Kedi grip oldu öldü. Onu başka bir bakteri yedi. veya diğer canlılar.. ekosistem döngü... şimdik insan genomunu çözmüş bile olsak evrenin kodunun %1ini bile bilmiyoruz + kendi yaptığımız kod değişikliğinin tüm canlı alemine etkisini ekosistemik dominotaşı anahtar sistemi olarak hesaplamak imkansız... yani yapılan bir patch.. yama.. bunların bırak ekosistemi insana neler yapabileceği bile mechul. O noktaya gelene kadar insanların bağışıklık sistemi düzgün mü? Neden her insanın kendi bağışıklık sistemi var? neden oluşmuş? canlı networkünde birindeki bir problem tüm alemi etkiler. İnsan salyasının birini değiştir... diyelim labratuvarda virüs deniyorum kendim buldum bir de ilaç buldum kendi üstüme virüsü koydum 1hafta gezdim sonra antiyi aldım kendime diğerleri bendeki anahtar kilide muhtaç... böyle de düşünmeli... öteki türlü insan yapımı ise.. mantık dallanması farklı diğer canlılardan geldi ise mantık dallanması farklı... bağışıklık. virüs de-aktivatörler nelerdir? hiç duydun mu? iyot diye bir şey duydun mu? ona karşı virüs bakteri mantar bağışıklık geliştiremiyor. Bakteri gram boyama kavramını duydun mu? lugols iodine? ne kadarımız iyot eksikliği içinde? insanların ne kadarının bağışıklığı düşük? ölçen var mı? dha 2016da doktor vit.dnin referans değerinin ne olduğunu bilmiyor ülkede. devlet hastanesinde pcr cihazı yoktu halada yok belkide.. halbuki onunla kanda real time pcr ile bakteirlerin bıraktığı çıktılar ile mikro tespit yapılabilir... toplumda virüs bakteri mantar bir ton bulaşıcı hastalık var... sonra gss miş.. :) kendi ayağına sıkıyor. ne kadar düşük bağışıklık o kadar iyi mi ilaç firmaları için? o yüzden mi ekmekte brom var? gıda firmaları ile ilaç firmaları arasında ne bağ var? Devletler ne kadar maaş veriyor? hangi şartlarda çalıştırıyor? insan insan gibi yaşayabiliyor mu? uçta yem vermeden tavuğa yumurta bekleyerek yaşatırlarsa olacak olan bu... her şey biririni tetikler... bilim lableri tanrıyı oynuyor. Açık mı? özel mi? public? private? Öyle ise şimdi olmayacakta ne zaman olacak... daha yeni başladık.... 2000den sonra... toplumların akıllanması zaman alacak bir sürü masumu cadı diye yakacaklar önce....mantık içrisinde mantıksızlık hemde proflardan..toplumları zaten sanatçı uniler diploma vs ile güdmüyorlar mı? bu panikte doğruyu kim bilir? * Daha buraya bir sürü tıbbi kavram teknik ispat vs atabilirim kaç sayfa yazmam lazım? 10/100/1000..? rüzgara karşı (kitle, cahil toplum) işenmez rüzgar kendi duracak... belki akıllanır... belkide yaptıkları şey iyidir. Nufus 10milyar olmuş 14milyarda kaynaklar bitiyor. Neyse ben kendi bağışıklığıma bakayım Yüce kod ne diyorsa o olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi firat_kilic -- 24 Temmuz 2021; 17:2:48 >

• Aşı karşıtlarının kafasını anlamayacağım. Olmayın, biraz daha süründürün bizi, bizleri. Çocuklarınıza da anlatırsınız eserinizi.

• quote:

Orijinalden alıntı: firat_kilic

Sağlık sistemleri hastanelerin arka yüzleri mutfak tarafına hiç baktın mı? Tezgah önünden konuşuyorsun. Kime güveniyorsun? Tv ye mi? Trde ne oluyor? Bir hostes hanımın afrikaya gidip gelince baş ağrısı ile doktora randevu alıp ağrı kesici 2defa eve gönderildiğini sıtmadan doğru parazitlerden doğru beyin iltihabı ile öldüğünü hatırlıyormusun? Kime güveniyorsun? * Kalple ilgili olaylar... boyun yandamarları problemi ile doktora giden kişinin göğüs kafesinin açılıp bypass yapıldığını sonradan boyun damarından olduğunun bulunduğu oranın op. alındığı ardından kişinin öldüğü.. kime güveniyorsun? bradikardi ile doktora giden kişiye anjiyo yapılıp ardından kalp pili önerilen kişiler... yanlış teşhis oranı nedir? * kime güveniyorsun? tvye mi? Gerçek doğru bilimsel ölçme var mı yok mu? Aşılar için devletimiz ne kadar para ödedi? Bir yerde bilgilendirme yazısı gördün mü? Kime güveniyorsun? * gss parası yüzünden hastaneye gidemeyen aids olan birinin topluma ne kadar aids bulaştırdığını kim biliyor? ve diğer bulaşılar bakteriler mantarlar... kime güveniyorsun? * din tarafı cahilleri olduğu gibi universite inekleri de çok ikisin de de dolandırıcı mevcut. kime güveniyorsun? ilaç firmalarına kesilen cezalar neden kesildikleri hakkında bilgin var mı? ilaç reçetelerini okurmusun? bazı antibakteriyel aşıların içinde ağrı kesici var. O nedir? ion kanallarına ne yapar? bundan bilgin var mı? her şey domino taşı gibi birbirini tetikliyor her şeyi gören gözün açık mı? kime güveniyorsun? * cevap vermek yazı ile kolay mantıksal olarak bu işler üzerine kaldığında tek tek 1 yada 0 diye mantıksal keskin doğru karar vermen gerekir aksi halde ölürsün. Doktor seçmekten doktorun yaptığı hataya ilaca kadar her şey aslında kendi sorumluluğunda bilinçli tüketicimisin? devletler sgk sistemleri doktorlar televizyon ilaç firmaları gazeteler... gerçek doğru bilim nerede? nerede o doğru olması gereken ölçme? nerede onur? nerede adalet? ...... vs.vs. mutfağı görmemişsin daha. Savunduğun şeylerle ilgli belkide daha deneyimin bile yok. Sana yapılan propagandaları diğerine iletmekle görevli olduğun gözüküyor. Önce meditasyon ve farkındalık öneriyorum. Osho/Farkındalık 10TL'ye ikinci el bulabilirsin. Çok ağır ve yavaş focuslu okuman lazım. Tüm hayatında bildiklerinle bakmalısın. Yaptığın şey hazırcılık toplumun peşinden gitmek. Önünden git önünü gör. O zaman hataları göreceksin. Maksat görmemekse ben böyle iyiyim hem diğerleri ile bütünün gücünü kullanarak dalgamdayım diyorsan o da senin yolun olur bilgi tersine döndüğünde ise toz olursun sesinde çıkmaz... her şey emek/sabır/mantık meselesi.. kim terleyecek bunlar için? * herkez hazırcı ise aşıda hazır. Siz hazırmısınız? *

Şimdik gelelim gribe... bir zamanlar grip aşısı vardı... bu yıl grip aşınızı oldunuz mu derlerdi eczaneler cam kağıt... 2006 civarı.. ücretli aşı...(her yıl satacak bir şey bulmuşlar kendilerine ne güzel iş üretimi ya ekosisteme etkisi ve kendine kodun tekrar geri dönüşü? * ) ne oldu arka planda? virüsü yok edemezsin 50milyon yıldır var. Fakat virüs senin koduna anti kod ile yaşamaya devam eder. Bu arada virüsün yeni oluşturduğu kodlar nerene daha fazla zarar vereceğini de hesaplaman zor. ve şöyle düşünelim... sen grip aşısını oldun diğeri ne olacak? tavuk yedin kemiği çöpe attın kedi yedi. Kedi grip oldu öldü. Onu başka bir bakteri yedi. veya diğer canlılar.. ekosistem döngü... şimdik insan genomunu çözmüş bile olsak evrenin kodunun %1ini bile bilmiyoruz + kendi yaptığımız kod değişikliğinin tüm canlı alemine etkisini ekosistemik dominotaşı anahtar sistemi olarak hesaplamak imkansız... yani yapılan bir patch.. yama.. bunların bırak ekosistemi insana neler yapabileceği bile mechul. O noktaya gelene kadar insanların bağışıklık sistemi düzgün mü? Neden her insanın kendi bağışıklık sistemi var? neden oluşmuş? canlı networkünde birindeki bir problem tüm alemi etkiler. İnsan salyasının birini değiştir... diyelim labratuvarda virüs deniyorum kendim buldum bir de ilaç buldum kendi üstüme virüsü koydum 1hafta gezdim sonra antiyi aldım kendime diğerleri bendeki anahtar kilide muhtaç... böyle de düşünmeli... öteki türlü insan yapımı ise.. mantık dallanması farklı diğer canlılardan geldi ise mantık dallanması farklı... bağışıklık. virüs de-aktivatörler nelerdir? hiç duydun mu? iyot diye bir şey duydun mu? ona karşı virüs bakteri mantar bağışıklık geliştiremiyor. Bakteri gram boyama kavramını duydun mu? lugols iodine? ne kadarımız iyot eksikliği içinde? insanların ne kadarının bağışıklığı düşük? ölçen var mı? dha 2016da doktor vit.dnin referans değerinin ne olduğunu bilmiyor ülkede. devlet hastanesinde pcr cihazı yoktu halada yok belkide.. halbuki onunla kanda real time pcr ile bakteirlerin bıraktığı çıktılar ile mikro tespit yapılabilir... toplumda virüs bakteri mantar bir ton bulaşıcı hastalık var... sonra gss miş.. :) kendi ayağına sıkıyor. ne kadar düşük bağışıklık o kadar iyi mi ilaç firmaları için? o yüzden mi ekmekte brom var? gıda firmaları ile ilaç firmaları arasında ne bağ var? Devletler ne kadar maaş veriyor? hangi şartlarda çalıştırıyor? insan insan gibi yaşayabiliyor mu? uçta yem vermeden tavuğa yumurta bekleyerek yaşatırlarsa olacak olan bu... her şey biririni tetikler... bilim lableri tanrıyı oynuyor. Açık mı? özel mi? public? private? Öyle ise şimdi olmayacakta ne zaman olacak... daha yeni başladık.... 2000den sonra... toplumların akıllanması zaman alacak bir sürü masumu cadı diye yakacaklar önce....mantık içrisinde mantıksızlık hemde proflardan..toplumları zaten sanatçı uniler diploma vs ile güdmüyorlar mı? bu panikte doğruyu kim bilir? * Daha buraya bir sürü tıbbi kavram teknik ispat vs atabilirim kaç sayfa yazmam lazım? 10/100/1000..? rüzgara karşı (kitle, cahil toplum) işenmez rüzgar kendi duracak... belki akıllanır... belkide yaptıkları şey iyidir. Nufus 10milyar olmuş 14milyarda kaynaklar bitiyor. Neyse ben kendi bağışıklığıma bakayım Yüce kod ne diyorsa o olur.

Baştan sona kadar okudum haklısınız doğa maalesef vahileşti insanoğlu da dahil kaynaklar tükeniyor

• firat_kilic kullanıcısına yanıt

Hocam çok uzun yazmışsınız ama haklısınız:),bilim maalesef değişkendir ve tecrübelerden oluşmuştur.Ortada yeni cins değişik bir hastalık var ve yeni cins daha önce enfeksiyonla hiç alakası olmayan bir firmanın yaptığı yeni cins bir aşı var.(biontech in asıl amacı kanser arastirmalaridir)Bilim adamlarımız da evde kitli kalırsanız hastalık bulaşmaz gibi bu mu senin tip bilgin dedirttikleri için insanların kafası karışık ve doğal olarak güvenmiyorlar.

• abi herkes farklı bir şey açıklıyor ya ne yapacağız böyle...

• 1937 den beri var olan Sitma Bati Nil virusune Hiv'e karsi asi gelistirilmemis 9 ayda covid asisi bulundu.Soyleyeceklerim bu kadar.Bati nil virusu covidden 4 kat daha fazla can aliyormus Afrikada.

• 27 yas icin tek doz biontech yeterli oluyor mu acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: Sylisyum

Aşı karşıtlarının kafasını anlamayacağım. Olmayın, biraz daha süründürün bizi, bizleri. Çocuklarınıza da anlatırsınız eserinizi.

Ingilterede %60 2 doz asi oldu gunluk vaka 50k madem asi oldunuz asi guvenli hastalanirsaniz hastaneye yatmadan atlatirsiniz.Yorumunuz gercekten cok mantiksiz.Asi olunca virusu yaymiyorsun diye birdey yok gelistirdikleri asi hastaligi onlemeye yetmiyor hepatit a yada cicek virusu gibi asi degil.

• quote:

Orijinalden alıntı: ßyİsMaİLCaN

27 yas icin tek doz biontech yeterli oluyor mu acaba?
    8 hafta sonra 2.yi ol oyle sacma olabilir hic boyle bir haber gormedim

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.