Şimdi Ara

BioNTech/Pfizer aşısının Delta varyantına karşı etkinlik oranı tekrar açıklandı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
302
Cevap
2
Favori
18.775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: trablus35

İyide hocam aşı da yan etkiler hemen ortaya çıkmaz ki 2 sene sonra ortaya çıkacak etkileri ben olmadım olmayı da düşünmüyorum şuan

Alarm mı kuruyolar 2 sene sonraya? Saatli bomba falan herhalde.

• Paetzold kullanıcısına yanıt
    Hocam makara yapiyorsun aklınca ama ben aşı olmuyorum olana da saygı duyarım aşı dediğin olay ilaç değil etkisi uzun bir zaman sonra çıkıyor ortaya araştır ilaç ta yan etki yaşarsın kesersin sorun olmaz ama bunda geri dönüş yok.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Adam sahte alkol kullanıyor ama aşı olmuyor ne insanlar var ülkede 🤣

• Chillout C kullanıcısına yanıt

Bunu bilmiyordum hocam teşekkür ederim. Nerede yazıyor kesin bilgi mi ? Çünkü aksini yazan bir haber görmedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu aşılarda penisilin var mı? Bilgisi olan var mı?

• 12 Angry Men kullanıcısına yanıt

Şu anda Türkiye'de mevcut uygulama nasıl bilmiyorum ama hastalık geçirenlere tek doz yapılması aşı kıtlığı ile alakalı bir durumdu. Biliyorsunuz hastalık geçirenler zaten bir bağışıklık geliştirmiş oluyor. Hatta bu yüzden iyileştikten sonra ilk 6 ay aşı yapmıyorlar gerek yok diye. Sonrasında da bağışıklığın düşmesi ve varyantlara karşı aşılama yapılıyor. Avrupada hastalık geçirip tek dozu olanlara aşı sertifikası veriyorlar mesela. Ben de yerinizde olsam bu ortamda endişeyle yaklaşırdım. Çünkü siz hem hastalığı atlatmışsınız hem büyük oranda bağışıklık kazanmışsınız. Gerek var mı yok mu, tek doz mu iki doz mu belli değil. Sizin durumunuzdaki insanları anlıyorum

• kbere K kullanıcısına yanıt

Aynen insan ne yapacağını bilmiyor. Eğer iki doz yapmazlarsa bekleyeceğim. Tek dozun bir koruyuculuğu yok gözüküyor.

• Yok. Bambaşka bir teknoloji. Penisilin kullanılan herhangi bir aşı olduğunu da sanmıyorum.

• TTnetlover T kullanıcısına yanıt

Öyle demedi. Şu anda gerek yok gibi duruyor. Ama gerek olacak bir durum ortaya çıkarsa hızlıca yeni varyanta göre geliştirir 100 gün içinde erişime sunarız dedi

• kbere K kullanıcısına yanıt
    Yorumunu okudum nedense forumda gözükmüyor. Kalbime pil takılacaktı taktırmadım imza attım. 3milyon sayfa okudum tıp üzerine ve kendimi düzelttim. Kötü yorumlarını tarafına iade ediyorum. Kimseyi ölçmeden tartmadan yazman yanlış. Ne kadar bilgi sahibi olduğumu neler başardığımı neleri önceden gördüğümü bilmeden değerlendirip ölçüp tartmadan kişiye yönelik kötü yorumların sana aittir. Burada bir kırık bilginin peşindesiniz. Bilmiyormuyum? Anlayacak kapasiteye eriştiğinde anlarsın zaten. Çarpık çurpuk anlayıp düzgün düzenli yazmışsın. 2009 dh yaş max 35
    https://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0254341

iyodu bir araştır. Sağlık tavsiyesi değildir. Doktora danışmadan, reçetesiz kullanılmamalıdır. (hipertiroid için tehlikeli)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi firat_kilic -- 23 Temmuz 2021; 8:22:30 >

• Aşı zorunlu olmalı. Uzmanların değil, ünlülerin aşıyı teşvik etmeleri gerekli lakin seviyemiz budur

• bende aşı yapıyorum... olmak isteyen varsa yapailirim... :)

• quote:

Orijinalden alıntı: trablus35

Hocam makara yapiyorsun aklınca ama ben aşı olmuyorum olana da saygı duyarım aşı dediğin olay ilaç değil etkisi uzun bir zaman sonra çıkıyor ortaya araştır ilaç ta yan etki yaşarsın kesersin sorun olmaz ama bunda geri dönüş yok.

Facebook fadime teyze fotolarına inanmaya devam. Size ne söylesek boş.

• Chillout C kullanıcısına yanıt
    bimden sacma sapan gofret yiyenler gelmis asi karsitligi yapiyor muhahah, margarine devamm

• edipciftci E kullanıcısına yanıt

Karşılaştırma yapacağın şeyleri önce ölçmen lazım. Seni bloklamışlar bile kardeşim. Demek ki yazıların problemli. 2009 dh üyesi. Başka yerlerde de kişilere garip garip cevaplar yazmışsın. Ben seninle tartışmayı gerekli görmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi firat_kilic -- 23 Temmuz 2021; 1:48:17 >
  • Bir doktor israildeki yoğun bakımdaki hastaların yüzde 40'ı aşı olanlar yüzde 60'ı aşı olmayanlardan oluşuyor demişti.

• mersinaki M kullanıcısına yanıt

onun bir anlamı yok, toplumun yüzde 100'ü aşılandığında tüm hastalar aşılı olur, toplumun yüzde 70-80'i aşılandığında da

aşılılar yüksek olabilir çünkü ağır hastalar, çok yaşlılar vs. tamamı aşılı, bunlarda zaten antikor oluşumu az olabildiği için aşının çok büyük bir koruması olamıyor, aşısızlarda ise çok büyük oranda gençler ve çocuklar var.

bakılması gereken tamamen aşısız ve ve aşılı bir toplumun ne durumda olacağıdır,

aşı oranı yüksekle, düşük ülkeleri karşılaştırınca ne olacağını anlarsın.

• Tiktok’ta , yotube’ta, instagram’da, twitter’da, facebook’ta hiçbir eğitimi olmayan elemanların, yazdıklarına inanıyorlar ama yıllarını gen tedavisine, bilime adayan prof ünvanlı adamlara inanmıyorlar. Elemanlar tıklanmak için dikkat çekmek için komplo teorisi üretiyor, bizimkiler de bunları gerçek zannediyor. Önüne makale koysan yalan der, twitterden boş bir elemanın yazdıklarının ekran görüntüsünü koysan körü körüne inanır. Ne yazık ki tüm ülkelerde böyle içi boş belli bir kesim var ve hızla sayıları çoğalıyor.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.