Şimdi Ara

BioNTech/Pfizer aşısının Delta varyantına karşı etkinlik oranı tekrar açıklandı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
302
Cevap
2
Favori
18.775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Philae

24 yaşında arkadaşım corona oldu. yediğine içtiğine çok dikkat eden, kola dahi içmeyen bir tip. omuzlar otoban 1.90 herkül gibi bir tip. 2 ayda zor atlattı. koku ve tad hissi 6 ay sonra ancak geldi.

doktor demiş ki bundan sonra kuvvetli bir grip olsan dahi hayatı tehliken olabilir. ciğerlerinde leke oluşmuş.

siz daha aşı karşıtlığı yapın. bu adam bunu ömrünün sonuna kadar yaşayacak.

hadi şimdi bağışıklık sistemi biraz kuvvetli gripten bişey olmaz peki 50 yaşına gelince başka da bir hastalığı olursa olacağı ilk ağır gripte vefat edecek belki de.

OLMAYIN SİZ AŞI DAHA! CORONA GEÇİRİP YARIM CİĞERLE YAŞAMAK DAHA İYİ ÇÜNKÜ!

Bu covid özellikle tat ve koku sinirlerini üzerinde çok yan etkiler bırakıyor. Kasım'da covid geçirdim sadece tat ve koku alma gitti hafif atlattık derken daha kötüsü çıktı. Kötü koku yani parosmi. Burda da konum var hala aynı sorunu yaşıyorum. Ve şu yaşıma kadar geçirdiğim en kötü sağlık problemi oldu.

https://forum.donanimhaber.com/covid-sonrasi-yasadigim-kotu-koku-sorunu-parosmi--149578438

• almanyada alman bilim adamı kalmamış ! çok ilginç ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 23 Temmuz 2021; 17:15:42 >
  • lan oğlum bu yer çekimi mi !
    km hız ölçerlemi ölçüyorun !?
    içinde insan faktörünün olduğu !
    ilaç yerine doktor gözetiminde şeker verilen hastaların bile
    iyileştiği bilimsel olarak ispatlıdır ki !

ilaçın etkinliğini bilimsel olarak
    mercek altına bakmak dışında
    hiç bir şekilde %100 kesinlikle ölçümleyemezsiniz !

• aşının 5 yıl deneme süresi varmış.

İyi de süper zeki arkadaşım pandemiden bahsediyoruz. Yayılma hızı çok yüksek olan bir pandemi. Senin 5 senen yok ki?

Önünde iki tercih var. ya aşı olacaksın, ya hastalığa yakalanacaksın. (yakalanmamak diyenlere gülüyorum sadece :)

hastalığa yakalandığında ve farzediyorum atlattığında 5 sene sonra virüsün vucüdunda bıraktığı etkiler dolayısıyla karşılaşacağın hastalıklarla ilgili ne söyleyeceksin?

çevremde genç olup hastalığı 5 ay önce atlatmasına rağmen yürürken nefes nefese kalan genç arkadaşlarım var.

Binamızda oksijen tüpü ile yaşamına devam eden var (doktorlar iyileşirmi böyle kalır mı bilinmez demiş)

Az akıllı olun.

• Brünett kullanıcısına yanıt
    Bağışıklığı uyarıp 2 gün içinde vücuttan atıldığını söylüyorlar.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Aşı hastaları türedi birden. Bakın gençler bilim demek sorgulamak demektir. Herşeye balıklama atlanmaz. Hele bu devirde?

Dünyayı bir avuç global tekelci şirket yönetirken, istedikleri haberi yayan, istediklerini sansürleyen bir global yalan medyası varken, insanları ticari meta olarak gören global ilaç şirketlerine neden bu kadar güveniyorsunuz?

Bakın sadece 29 ülkeyi kapayan Avrupa Birliği Resmi Veri merkezine göre aşıdan kaynaklı 18.000 ölüm ve 1.800.000 (%50 si ağır) ciddi yan etki görülmüş durumda.

Biraz sorgulayıcı olun, daha kökeni bile tartışmalı bir virüs hakkında kesin konuşanlara itibar etmeyin

• health ımpact news
    18,928 DEAD, 1.8 Million Injured (50% SERIOUS) Reported in European Union’s Database of Adverse Drug Reactions for COVID-19 Shots
    https://healthimpactnews.com/2021/18928-dead-1-8-million-injured-50-serious-reported-in-european-unions-database-of-adverse-drug-reactions-for-covid-19-shots/
  • İsrail bu dünya üzerindeki en dinci en paranoyak devlettir, giriş ve çıkışlarda hemen hemen herkesi sorgular.

şimdi covid ile ilgisi ne diyeceksiniz, bu paranoyak devlet halkına aşıyı ilk yapan devletlerden biri, dünya nüfüsu azaltılacak zırvalarınız gerçek olsa İngiltere Almanya abd gibi niteliği yüksek yerlerden mi yoksa Hindistan ve tüm ortadoğu gibi niteliksizliği geçtim tuvalet kullanmayı bile bilmeyenlerden mi başlanır? aşı çok çabuk çıktı beklemek lazım diyenler mantıklı bir argüman sunuyor ama dünyayı yok edecekler 5g muhabbeti yapanlarda gram akıl yok.

adam cip takacak diyor bu çip çalışmayı gereken enerjiyi nasıl üretecek diyorum ses yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: mmystere

health ımpact news
    18,928 DEAD, 1.8 Million Injured (50% SERIOUS) Reported in European Union’s Database of Adverse Drug Reactions for COVID-19 Shots
    https://healthimpactnews.com/2021/18928-dead-1-8-million-injured-50-serious-reported-in-european-unions-database-of-adverse-drug-reactions-for-covid-19-shots/

Ekşi gibi yerlerde millet delirmiş durumda şu an. Devletler halkı halka bıraktı işte güzel iş valla. Dayak yememek için aşı olacaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C8C79990A

İsrail bu dünya üzerindeki en dinci en paranoyak devlettir, giriş ve çıkışlarda hemen hemen herkesi sorgular.

şimdi covid ile ilgisi ne diyeceksiniz, bu paranoyak devlet halkına aşıyı ilk yapan devletlerden biri, dünya nüfüsu azaltılacak zırvalarınız gerçek olsa İngiltere Almanya abd gibi niteliği yüksek yerlerden mi yoksa Hindistan ve tüm ortadoğu gibi niteliksizliği geçtim tuvalet kullanmayı bile bilmeyenlerden mi başlanır? aşı çok çabuk çıktı beklemek lazım diyenler mantıklı bir argüman sunuyor ama dünyayı yok edecekler 5g muhabbeti yapanlarda gram akıl yok.

adam cip takacak diyor bu çip çalışmayı gereken enerjiyi nasıl üretecek diyorum ses yok.

Cip-mip deyip sulandirmanin anlami yok. Akli basinda kimse cip falan demiyor. Bu asilar normalde 5-10 yillik sureclerde uretilirken, simdi sadece 10 ay icerisinde uretildiler. Uretenler asiyi yaptiranlara onam formu imzalatip ne maddi ne manevi sorumluluk almiyor.

Bunu asi karsiti cahiller diye gecistiremezsiniz. Asi karsitligi aptalliktir, boyle hizli bir surecte cikan asiya temkinli olmak normaldir.

Fransa`da saglik calisanlarinin %30`u bu asilari olmadilar.

Onlar da mi cahiller, doktorlar, hemsireler, bunlar aptal mi ?

Biraz dusunun, dusunmeyi deneyin.

Meselenin Israil`le alakasi yok, global ekonomi coktu, oyle ya da boyle, yan etkileri umurlarinda bile degil, gunu kurtariyorlar hepsi bu.

Milletin basina ne gelecegi kimsenin de umurunda degil.

Biden asi patentini kaldirin dedi, goklere cikartilan "Ugur Sahin" kabul etmedi.

Paranin oldugu yerde bana kimse temizlikten bahsedemez.

Para varsa her turlu bokluk doner orada.

• Bu aşıların 1 yıl ömrü var deniliyordu. Daha ömrünü doldurmadan etkilindiği baya düşmüş. Daha önceleri %90 civarlarında idi.

• quote:

Orijinalden alıntı: trablus35

İyide hocam aşı da yan etkiler hemen ortaya çıkmaz ki 2 sene sonra ortaya çıkacak etkileri ben olmadım olmayı da düşünmüyorum şuan

Ne alakasi var kim dedi sana bunu?:)))

Alakası bile yok, aşıyla vucuduna giren mrna'lar o kadar hassas ki, 3 günde yok oluyor maksimum süre bu.

Mrna'lar hücreye virus proteini urettiriyor, onlara da vucut bagisiklik gelistiriyor.

Aşı olmamak cilginlik. Açıkçası, aşı yokken vefat edenlere o hak verilse şu anda yanımızda olurlardı.

Sizin gibiler yüzünden landemi bitmiyor abi biz çekiyoruz.

• Çok tehlikeli güvenmiyorum. Aşı olun diyen tiyatrocu Turgay Yıldız ani kalp krizi geçirip öldü.
    Alişa'nın kardeşi de aşı olduktan sonra erken yaşta gitti..
    Ani ölümler artmaya başladı

• quote:

Orijinalden alıntı: firat_kilic

insan çiftçiliği. insanların yemi, insanların aşısı. insanın diğer insanı köle şeklinde kullanması ve onun iyiliğini istediğini söylemesi, aşı propagandası ve reklamı. Kitle kontrol. Madem bu kadar milletti seviyorlarsa önce anayasaya aykırı yaşayan ölü zombi maaşı düşük olan asgari ücreti arttırsınlar da millet düzgün yemeğini meyvasını yiyebilsin. Asgari ücretle çalışan birinin bağışıklığı ne kadar olabilir ki?

kaç çeşit meyve yiyebiliyorsun? kaç çeşit yağ kullanıyorsun? zeytinyağı alabiliyormusun? et alabiliyormusun? kuruyemiş çeşitleri? besin destek multi vitamin? kendi aracın mı var toplu hamsi istifi mi gidiyorsun giderken virüs bakteri mantar alıyormusun diğerlerinden? evin rutubetli mi? güneş görebiliyor mu? denize gidebiliyormusun (iyot) güneş (vit.d) alabiliyormusun? kiradamısın? evde böcek var mı? havada olması gereken solunması gerekli oran olan %21 oksijen semtinde var mı? denizin temiz mi? havan temiz mi? düşüncelerin temiz mi? kafana takılan bir şey var mı? sen zaten hasta ediliyorsun kardeşim. aşıymış... önce kafaları aşılaman lazım ! uyandırmıyorlar hep uyutuyorlar...

birileri tüm devletlerin ssksına göz dikmiş. işçiler çalışsın para biriksin birileri de biriken paradan gözü kamaşsın kasayı patlatsın. Tabi birileri yiyecek sen aşıyı onlar parayı alnının terini birikimini. Her türlü yalan söylenir dünyada....

yaşayan ölü zombiler geliyor :)))) şaka ama gerçek.

Aşağıda cevap verip yorumu kapatan kişilere hitaben 3milyon sayfa kadar tıp okumuşluğum var. 100 hastane gezip kalbime pil takılma raporu vardı. Kabul etmedim ve kendim çözdüm. x-ray cihazından mri'a ultrasound dan ekg cihazlarına nükleer kardiyografiden kan testlerine yorumlanmasına... Daha dün bilgisayarla ilgilenen elemanlar tvden aldığı yayınla beni mi ikna etmek istiyor? Beni 100tane doktor ikna edememiş. 1985commodore, 1992 ilk dos öğrendiğim ve tekniğe başladığım dönem. 1995ten beri nete bağlıyım. Dinler diller inançlar yazı sistemleri uygarlıklar adalara kadar arkeoloji...mantık türleri, sezgi, meditayon, Türk uygarlığı, hint uygarlığı, çin, sümer, roma eski mısır, sümer, kıtalar ve tarihleri, güneş sistemi gezegenler, müzik, müzik tarihi, enstrümanlar, nota, ........x+n. Aramızda çok mesafe var arkadaşlar. Zamanla öğrenirsiniz. Tabi yorumları kapatmayın yorumlara açık olun ben kapatsaydım yazamazdınız. Çoğunuzun yaşı, tecrübesi ve evrenin başlangıcından itibaren bilgisi şuan eksik. Herkesin olaylara bakış açısı "açısı" kadardır. Her zaman bir çözüm ve yol vardır. Alternatif yol arayanlara da yol vardır. Çözüm iki yolda da var. Çözüm diye bağıranlar var çözüm diye bağırmayanlar var. Toplum içerisinde şeytan taşlama cadı yakma gibi bir yolu tutanlar var. Kimseyi kırmamışımdır umarım. Sevgiler...

Kalbine pil takılmasına nasıl çözüm ürettiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: ufo

miyokardi 1 milyonda 62 adet goruldu. 60'inin asi ile kesin ilgisi olmadigi ispatlandi. 2'si belirsiz.

Korona olursaniz sirtustu yatirip bogaziniza 3 boru birden sokup nefes alamadan geberme ihtimaliniz daha yuksek. Olun su asiyi.

Adamlar sokaktan tutun alip sarma sigara iciyo, ne yedikleri belli degil asi ya bisey yapiyosa derdindeler. Te Allaam ya..

1 nesil sonra cocugun iktidarsizlik sorunlariyla yuzlestiginde, teselli edersiniz artik. :))

• quote:

Orijinalden alıntı: 17Scorpion

Peki covid olduğun zaman ne yaşayacağını biliyor musun ?

Ya da iyimser olalım,

Covid oldun ve bir şekilde atlattın. Vücudunda bırakacağı tahribatı biliyor musun ? 2 yıl sonra bu hastalığın getirmiş olduğu kalıtsal bir rahatsızlık yaşamayacağının garantisi var mı ? İncelemesi var mı ? Araştırması var mı ?

Ancak bu aşı bizim ülkemize gelmeden önce yaygın bir şekilde bir çok ülkede uygulandı. Başta Amerika ve Avrupa Birliği olmaz üzere bir çok ülkeden onay aldı. Buralardan onay almak, öyle bizim buradaki gibi kolay degil.

+ Şunu da unutmamak gerekir ki, dünya üzerinde aşı olamayan her bir birey, ortaya çıkacak yeni varyantların baş sorumlusudur. Aşılanma ile bu varyantların ve salgının önüne geçebiliriz. Yok bunu yapmazsak ise, hem sağlığımızdan hem de işimizden-ekmeğimizden olacağız.

Ben asi cikmadigi zaman gecen agustosta covid oldum. 1 ay surundurdu. Herhangi bir tedaviyi kabul etmedim. Hasar biraktiysa da birakti. Onun birakmadigini simdi ne idugu belirsiz asinin birakmayacaginin ne garantisi var. Genel olarak hicbir ilaci da genelde kullanmam. Uyuyamayana uyku ilaci verildigi, kafasi bozulana depresyon ilaci verildigi sistem de ben ilac almam arkadas. Eskiden insanlar ilac almada. da yasiyordu. Diyebilirsin eskiden 50 de 60 da oluyordu simdi 80 yasina dayandi. Evet ama hayatta kalitesizlesti. Eskiden de bunama yoktu, kanser yok gibi bir seydi.

Bu asi ile benim kisir olmayacagimin ne garantisi var? Dunya nufusu hayvan gibi artti, bu nufusu bir yerde kontrol almak isteyeceklerdi al sana firsat iste. Proje virus oldugu konusunda da tonla sahibe var. Onay dedigin zaten bu virus bir proje ise, onlari yoneten guclerin elinin altinda olan seyler.

Dostum ben cahil bir insan degilim en azindan ne ogrendiysem kitap okuayarak ogrendim bu hayatta, Marshall yardimi yapilan ulkeelerde otizm ve dogurganlik onlari 15 sene icerisinde ispatli bir sekilde azaldi. Bu ulkelerden biri de Turkiyedir. Bak her yer tup bebek merkezi haline geldi. Kostarika, turkiye, brezilya gibi ilkel insanlari. yasadigi ulkelere bu yardimlar yapildi. Natalitet bu ulkelerde 5 6 iken bugun 2 ye dustu. Nasil oldu bu is? Abd ye mi guveneyim dunyanin icine eden ulkenin.

Bu virusu bunlarin cikarmadigi da muamma adam tabi onay verir asisina. Plan da o zaten. Valla baslarim varyantina. Yasayan yasar olen olur. Ben oldukten sonrada dunyaya gezegen carpsin isterse bencilim. Kendi hayatima bakarim. Ben yasadigim surece, insa lara kasten zarar vermem dogaya hayvanlara saygi duyarim cop atmam hayvan oldurmem minimum zarari veririm bana yeter. Tafsilatina giremem varyantini da dusunemem.

• Turkiyede de Coca Cola satiliyor, Israilde de. Birinde aspartam yok, misir surubu NBŞ yok, sekerpancarindan uretiliyor digerinde tam tersi. Abd askerlerine Irakta kolilerce urun Abd den gelirken , neden acaba ortadoguda sattiklari urunler hic tedarik edilmiyordu. Diyorum ki bu asiyi uretenler kendilerine ayni urun ayni firmadan asi bile yaptirtsa zaten proje işi ise kilifina uydurmuslardir.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.