Şimdi Ara

Binek Araçta Dizel Park Harici Isıtıcı Webasto (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
168
Cevap
32
Favori
67.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Alphace

Şu tip ısıtıcılar var, indirime girmesini bekliyorum. Sadece motor suyunu ısıtır. Özel garaj varsa çok iyi olur.
    Webastoya göre hem ucuz hem basit.

http://s.aliexpress.com/vaA3quAz

Özel garajınız varsa gerçekten evden çıkmadan motor suyunu ısıtmak için kullanabilirsiniz güzel ürün. Fakat dışarıda park ettiğiniz hiçbir yerde priz bulamayacaksınız. Sinemada, iş yerinde veya dağın başında faydası yok.

Motor bloğu için şu padleri de kullanabilirsiniz.

Motor blok ısıtma padleri

• Hocam birde aracınız wifi çeken bir yerdeyse ,esp8266 ve blynk ile zamanlama ve uzaktan kontrol yapılıdır tadından yenmezdi o zaman

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu an kullandığım aracı gelecek yıl satmayı düşünüyorum. Yoksa sulu webasto için uğraşırdım.
    Araç park yerim kısmen özels Wifiye gerek yok, şalter yeterli olur
    Bu cihazın en küçüğü 1500w, Pad buna göre zayıf kalır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Şu tip ısıtıcılar var, indirime girmesini bekliyorum. Sadece motor suyunu ısıtır. Özel garaj varsa çok iyi olur.
    Webastoya göre hem ucuz hem basit.

http://s.aliexpress.com/vaA3quAz

Bu ürünün kullanım şekli nedir ? Evimin dibinde çadırdan bir garajım var, kablo da çekebilirim, mantığı nedir ? Nasıl çalışır? Çok teşekkür ederim şimdiden

• iyimser29 kullanıcısına yanıt
    Motor soğutma suyuna tarif edildiği şekilde bağlanıyor. 220 volt ile çalışan bir rezistans var. Genelde küçük bir fanı da oluyor.
    Motor suyu sıcaklığı 70 C olana kadar rezistans çalışıyor. Ilık bir motor ile yola çıkıyorsunuz. Konfor, ekonomi ve daha uzun motor ömrü sağlıyor. Dizel motorlar için daha faydalı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Motor soğutma suyuna tarif edildiği şekilde bağlanıyor. 220 volt ile çalışan bir rezistans var. Genelde küçük bir fanı da oluyor.
    Motor suyu sıcaklığı 70 C olana kadar rezistans çalışıyor. Ilık bir motor ile yola çıkıyorsunuz. Konfor, ekonomi ve daha uzun motor ömrü sağlıyor. Dizel motorlar için daha faydalı.

çalışma mantığı ve sonuçları süpere benziyor,

Biraz araştırayım bunu

• Kışlık lastikler ile birlikte tekrar devreye alma vakti geldi, konuyu hortlatayım, malum kış geliyor.
  • Mükemmel bir konu olmuş, bende de çocuk var ve kısa mesafeye bırakmamız gerekiyor çocuğu. İstanbuldayım ama yinede malum soğuk oluyor ve çocuklar hasta olmasın istiyorum. Bu sistem kafama yattı, sanki benim için biçilmiş kaftan. Acaba güncel fiyatlar hakkında bilginiz varmı. İstanbulda bu işlemi yaptırabilirmiyim (belki taktırdığınız yerin şubesi vardır )
    Benim için uzaktan çalıştırmak önemli veya zaman ayarlı birşeyler. Konunuzun hepsini okudum, siz modül vs. işlerine hakimsiniz ancak ben bu konularda sıfırım.

Birde Uzaktan araç çalıştırma sistemlerini araştırıyorum, oda mantıklı geldi hem en azından arabanın motoruda ısınır düşüncesindeyim. Tabi fiyat vs. bunları hep düşünücem.

Cevap verirseniz çok sevinirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: h@ydut

Mükemmel bir konu olmuş, bende de çocuk var ve kısa mesafeye bırakmamız gerekiyor çocuğu. İstanbuldayım ama yinede malum soğuk oluyor ve çocuklar hasta olmasın istiyorum. Bu sistem kafama yattı, sanki benim için biçilmiş kaftan. Acaba güncel fiyatlar hakkında bilginiz varmı. İstanbulda bu işlemi yaptırabilirmiyim (belki taktırdığınız yerin şubesi vardır )
    Benim için uzaktan çalıştırmak önemli veya zaman ayarlı birşeyler. Konunuzun hepsini okudum, siz modül vs. işlerine hakimsiniz ancak ben bu konularda sıfırım.

Birde Uzaktan araç çalıştırma sistemlerini araştırıyorum, oda mantıklı geldi hem en azından arabanın motoruda ısınır düşüncesindeyim. Tabi fiyat vs. bunları hep düşünücem.

Cevap verirseniz çok sevinirim...

Merhaba konuyu faydalı bulmanıza sevindim, Aracın ne sürede ısındığı önemli. Eğer benim araç rolantide çalışırken 5-10 dakikada ısınsaydı uzaktan çalıştırma sistemlerini tercih edebilirdim. Webastoya göre daha uygun bir fiyat çıkardı, aracıda fazla kurcalamamış olurduk fakat kendi yaptığım denemede aracı neredeyse 15 dakika çalışır vaziyette bıraktım ama tatmin edici bir ısınma olmadı. Bunu deneyerek karar vermeniz en güzeli olur.

Gönül ısıyı arayıp istanbulda tavsiye edecekleri biryer var mı diye sorabilirsiniz, fiyatın çok değiştiğini sanmıyorum. GSM modül güzel oldu ama biraz derme çatma oldu. Orjinale yakın işleri daha çok seviyorum. Orjinal VW kumanda parçasını yurtdışından buldum, yılbaşına doğru gelecek birileri var, o zaman getirip takıcam. Geçen kıştan tecrübem araç sinyal çekmeyecek uzaklıkta pek olmuyor, GSM kullanmak şart değil basit RF röle modülü de kullanılabilir. Oto elektrik, alarm, uzaktan kumanda montajı yapan biryer kolaylıkla halledebilir.

• Aslında siz söylemeden aklıma gelmedi, ısınma süresini hiç kontrol etmedim. Ancak uzaktan çalıştırmanın motor için avantajı olacaığını düşündüm. Sulu sistemler pahalı. Gerçi uzaktan çalıştırmadada birçok firma var. İyi diye araştırdığım firmada 1500TL istedi. Ben hemen gönül ısıylada bir görüşim. Aklıma takılan bazı durumlar olursa yine size sormak isterim. Cevaplar için teşekkürler
  • araç dizelse geç ısınacaktır ama benzinliyse o kadar vakit almaz, benzinlide uzaktan aracı çalıştırmak yeterli olacaktır, hatta lpg liyse yakıt konusunda kendi parasını bile çıkarır uzaktan çalıştırma sistemi
  • Benzinli araçlar için bu tür sistemleri nerede bulabiliriz bilgisi olan var mı? Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nacker

Benzinli araçlar için bu tür sistemleri nerede bulabiliriz bilgisi olan var mı? Teşekkürler.

Webasto benzinli araçlarada takılıyor, yetkili bir satıcı ile görüşürseniz yardımcı olurlar.
  • Bazı markalarda webasto değil de ek ısıtıcı var. Hava belli bi derecenin altındayken kaloriferi maxa getirdiğinizde motor suyundan bağımsız bir ısıtıcı çalışıyor ve kısa zaman sonra sıcak hava üflemeye başlıyor. Focusa uygulanmış. Orijinal olarak. Soğuk ülkelere ithal edilen araçlarda standart geliyormuş. Konusuna Google dan focus ek ısıtıcı diye ulaşabilirsiniz. Link koyamadım reklam olarak algılıyor sanırım. Aslında böyle bir şey her markada olması lazım. Opel de de H kasada varmış böyle bişe.. Uygulaması yapılmış. Insiniga içinde olsa hemen alırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhand28 -- 31 Ekim 2017; 23:39:59 >
  • ayhand28 kullanıcısına yanıt
    Eğer bu ısıtıcıdan kastınız motor çalışınca devreye giren rezistans ise genellikle dizel Fransız araçlarda oluyor. Isı belli bir derecenin altına (galiba 7) düştüğünde devreye giriyor, bir kaç dakika sonra ılık hava üfleyebiliyor. Amacı kabini ısıtmak değil, camdaki buğuyu çözmek. Webastoya rakip olamaz ama faydalı bir özellik.
  • Hocam konu için çok teşekkürler.
    Eminim bu şekilde sabah aracın sıcak olmasını isteyen fakat bir türlü çözüm bulamayan arkadaşımız vardır. Bende bu sene çocuğumu kreşe götürdüğüm için sabahları bu şekilde bir sistem arıyordum. Hiç çare bulamamıştım ki sizin bu güzel anlatımlı konunuzu görene kadar. anladığım kadarıyla benzinli araçlarada uyumlu olanı var ve akü konusunda çokta sıkıntı çıkaracak bir sistem değil. Sizin ekstra olarak mühendislik bilgilerinizi katarak yaptığınız donanımlarda harika olmuş. Konudaki tüm yorumları ve verdiğiniz cevapları okudum (:

Sizin bu yazınız biraz cesaretlendirdi beni açıkcası, evlat söz konusu olunca her şeyi göze alabiliyor insan.

Yaklaşık bir aya kadar şu an mevcut olan aracımı satmayı düşünüyorum. Sonrasında alacağım arabaya çok yüksek ihtimal yaptıracağım bu sistemi.

Konu anlatımındaki aydınlatıcı bilgileriniz için çok sağolun, ellerinize fikrinize sağlık.

• ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    0 derecede rölantide 1 dakikada sıcak üflemeye başlıyor, -10'da rölantide yaklaşık 5 dakika sonra sıcak üflemeye başlıyor. 10 dakikada akdeniz yazını yaşatıyor yaktığı benzinin hakkını kışın veriyor.

Konu çok güzel olmuş hocam. Eline sağlık.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar uzaktan çalıştırmayı yapan birkaç firma var. 1500 tl ye uygulanan sistemde var Uygun olan başkada buldum 285tl. Montaj hariç. fakat dizel araçlarda rolantide çalışınca araç pek ısınmıyor. Webasto İstanbulda takan biyer ile görüştüm 2500 tl dedi. Şimdi yerli malı webasto gibi bişey buldum haftasonu görüşmeye gidicem son durumu size yazarım.

• h@ydut kullanıcısına yanıt
    Bu ürünler euro ile geliyor, Ben 1750 ödediğimde euro 3.50 civarıydı, şimdi 4.60 olmuş. 2300-2500 arası fiyat vermeleri normal. Yerli dediğiniz ürün dai-sava olabilir mi ? Geçen sene üreticisi ile görüşmüştüm, 1500TL fiyat verince alman'a yönelmiştim.
  • ReDDerhan kullanıcısına yanıt
    Rica ederim, benim çocuğu bu sene servise yazdırdım ama mart ayında kardeşi doğdu, keyfini sürmek şimdi ona kaldı. Ankara 0'ları görmeye başladı, Bugün itibariyle tekrar çalıştırmaya başladım. Havalar çok soğuk olmadığı için 15 dakikada hamam oluyor şuan.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.