Şimdi Ara

bina asansörünü nereye şikayet edebilirim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
6.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iyi akşamlar arkadaşlar,cumartesi günü annem,ben,ablam ve eniştem binamızın asasnsörüne bindik,toplam ortalama 400 kg ağırlığımız var,4.kattan zemine inerken birden en üstten sanırım motordan inanılmaz ürkütücü bir uğultu geldi birden asansör hızlandı ve zemin ile 1.kat arasında kilitlendi kaldı,kapıyı aralayıp tekrar kapattık 1.kat düğmesine bastık emin değilim ama galiba motordan inanılmaz tuhaf sesler geliyordu,çamaşır makinesinin mili bozulurda ciyaklar ya ondan 2-3 kat kuvvetli ses birden tamamen durdu ve servis dışı kaldı asansör,kapıyı araladık tamamen,hiç hareket etmemiş yaklaşık 1 metre mesafe var arada,annemin dizi problemli inanılmaz zorluk çekti çıkarken asansörden,neyse gelelim asıl konumuza,bu asansörlerin bilmem ıvır zıvır güvenlik sistemi saçma salak şeyleri var,diyelimki o gün bu güvenlik zımbırtıları çalışmasaydı biz 4.kattan aşağı çakılacaktık,bina 2 asansörlü 2 si de problemli,ben bunları nereye şikayet edebilirim? bizim yerimizde küçük bir çocuk olsaydı çok korkardı psikolojisi bozulurdu,her 2 asansöre de yeşil etiket vermişler bunları denetleyen kişiler işlerini tam yapamamışlar benim bunu görmezden gelmem imkansız can taşıyor sonuçta.

• up
  • up
  • yöneticiye söyle baktırsın bi.(azami yük kaç kg asansörün?)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak.t001

yöneticiye söyle baktırsın bi.(azami yük kaç kg asansörün?)

yöneticiye kaç kere söyledim,tamirci çağrıyor tamirci elektrik mühendisiymiş sözde bu kaç oldu sürekli bozuluyor,artık birinin başına birşey gelmeden şikayet etmek istiyorum asansörün azami ağırlığı 640 kg
  • serseri006 kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimalle motorun Sigortası atmış ve acil durum freni devreye girerek durdurmuş. Güvenlik sistemi çalışmış yani. "Ya güvenlik sistemi çalışmasaydı" ihtimalini düşünürseniz hiç bir alete güvenmemek gerekir.

• quote:

Orijinalden alıntı: serseri006

quote:

Orijinalden alıntı: burak.t001

yöneticiye söyle baktırsın bi.(azami yük kaç kg asansörün?)

yöneticiye kaç kere söyledim,tamirci çağrıyor tamirci elektrik mühendisiymiş sözde bu kaç oldu sürekli bozuluyor,artık birinin başına birşey gelmeden şikayet etmek istiyorum asansörün azami ağırlığı 640 kg

makine mühendisleri odasına şikayet et bidaha baksınlar.belki yeşil etiketi verdikten sonra bozulmuştur.gelsinler baksınlar nerde sorun var,neyi değiştirmek gerekiyor.asansör sonuçta can taşıyor.

• HEPİNİZ 100 KG SUNUZ GALIBA
  • CAS'a başvurun hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: K-E-N-A-N

Büyük ihtimalle motorun Sigortası atmış ve acil durum freni devreye girerek durdurmuş. Güvenlik sistemi çalışmış yani. "Ya güvenlik sistemi çalışmasaydı" ihtimalini düşünürseniz hiç bir alete güvenmemek gerekir.

sık sık olmasa umrumda değil ancak aylık rutin olarak bir kaç kez bozuluyor
    Yeni binalardaki asansörler niyeyse çürük oluyor. Bizim binadaki 25 yıllık asansör 4 kişilik küçücük bir şey. Her gün anası ağlıyor en son heralde bi 7-8 yıl önce bozulmuştu.

• quote:

Orijinalden alıntı: K-E-N-A-N

Yeni binalardaki asansörler niyeyse çürük oluyor. Bizim binadaki 25 yıllık asansör 4 kişilik küçücük bir şey. Her gün anası ağlıyor en son heralde bi 7-8 yıl önce bozulmuştu.

evet aynen öyle bina 2013 yapımı sadece dış görünüşe önem verilerek yapılıyor
    Haklısınız. Heleki binanız da site halinde değilse bakımını hiç yapmıyorlardır.

• 4 kişi 400 kilo hocam bi zahmet olsun ya 2 asansör var pay etseydiniz kendinizi

• quote:

Orijinalden alıntı: Fbatumi

4 kişi 400 kilo hocam bi zahmet olsun ya 2 asansör var pay etseydiniz kendinizi

asansörün 640 kilo çektiğini belirttim yukarıda

edit:ayrıca madem asansör kaldırmayacak azami yük sensörü var o niye ötmüyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serseri006 -- 24 Mart 2015; 22:39:18 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.