Şimdi Ara

Bin 253 YTL maaş alamayanın vay haline! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
1.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ThE GaSeS

bu senin düşüncen ben böyle düşünmüyorum

bana 600 ytl veren adamın alnını karışlarım...

neyse bol şans sana...

Malesef durum bu dostum. Yani istisnaları saymazsak...

Benim de en yakın arkadaşım istanbul üni. işletmeden mezun oldu, 1 sene iş aradı bulamayınca,

skere gitti geldi, yine aradı, en sonunda 600 lira maaşla bi fabrikada gece 11 e kadar mesaisi uzayabilen bi iş buldu ve çalışıyor..

Herşey toz pembe olmayabiliyor malesef, şahsen ben de birinci derece bi yakınımdan bunu duymasam inanmazdım ama

şu an inanıyorum.
  • Bizim halk koyun oldukça, adam gibi okuyup öğrenip araştırıp sorgulayıp çalışmadıkça hiçbişi değişmez...
  • cok arkadasim 600 700 liraya calişio uni mezunu olmasına ragmen-

yoxa tek care sosyalizm mi? =)
  • Halk koyun, halk cahil deriz ama kendimize gelince işin rengi değişir.
    Mesela kendi adıma AKP nin sayesinde güzel bir iş bulsam oyumu AKP ye veririm. Hem de her seçimde.

Aç insanın oyunun rengi bellidir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: İlteriş Kutluk Kağan

quote:

neyse bol şans sana...

Benim de en yakın arkadaşım istanbul üni. işletmeden mezun oldu, 1 sene iş aradı bulamayınca,

skere gitti geldi, yine aradı, en sonunda 600 lira maaşla bi fabrikada gece 11 e kadar mesaisi uzayabilen bi iş buldu ve çalışıyor..

Herşey toz pembe olmayabiliyor malesef, şahsen ben de birinci derece bi yakınımdan bunu duymasam inanmazdım ama

şu an inanıyorum.

bölümlerden kaynaklanıyor olabilir bu konuda bişey diyemem çok fazla işletmeci var malisef...

• bizim okulda öğr.gör dr. 1200 ytl okuldaki güvenlik görevlisi 2100 ytl maaş alıyor, demekki gelirdağılımı adaleti dedikleri böyle birşey oluyor. 20 yıl okursunuz ama... lise mezunu kadar kazanamassınız.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: İlteriş Kutluk Kağan

quote:

neyse bol şans sana...

şu an inanıyorum.

bölümlerden kaynaklanıyor olabilir bu konuda bişey diyemem çok fazla işletmeci var malisef...

Olabilir değil direk öyle aslında, yani ben işletmeci örnek çok fazla duydum bu şekilde malesef.

• İş sadece üniv. okumakla bitmiyor ki tabii ki de her yüksek lisans yapan 1000ytl+ maaş alamayacak.Çünkü birçoğumuz sadece ot gibi okuyup kalıyoruz.Ha bunun yanında iş sahası eksikliğide yok değil.Ama ben mezun olduğumda bir bankaya gireceğim mesela orada teorik bilgim ne kadar neye yaracak (matematik bölümünde okuyorum) ? Adamlar beni sadece üniv. mezunu olduğum için alacaklar ve belki 750ytl maaşla işe başlatacaklar sonrası senin oradaki performansına bakıyor.Her 2 - 5 senede bir performansa göre kıdem yükselme durumu oluyor.Yani artık olay okumakla bitmez işinin ehli olmaya çalışmalıyız aktif olmalıyız tecrübe kazanmalıyız.Okusakta okumasakta çırak-kalfa-usta mantığı kalkmamalı bence.Herşeyi temelinden öğrenirsek iyi para kazanabiliriz...
  • O zaman bırakalım kimse okumasın nasolsa işe yaramıyormuş usta çırak falan bırakın bunları ya bu aşamaları atlamak için okuyor insanlar zaten.Ayrıca 600 maaşa şaşıran arkadaşlar böyle maaşlar var bende şahidim kimya mühendisi bir arkadaşım iş bulamadığı için call center da 750 ytl ye çalışıyor hemde gece vardiyasında 2 senedir alanı ile ilgili doğru dürüst bir iş bulamadı her kapıyı çaldı başvurmadığı girmediği yer yok gene olmadı.Torpil çok önemli bunu bilir bunu söylerim torpil olmayınca sizi kimse görmüyor bağırsanız nafile lanetlenmiş gibi her kapı suratınıza kapanıyor çünki torpilli biri mutlaka sizin önünüze geçiyor.
  • Her mezuniyetin ederi aynı değil.
    Ortadoğu, İTÜ, Boğaziçi mezunları daha rağbet görüyor. İş ilanlarında bile "Tercihan İTÜ mezunu" gibisinden ibareler var.
  • Yüksek lisans yapıp 600 YTL almak...Gerçekten de komik...Hayat şartlarının fazlasıyla farkında olan birisiyim,şimdiden kimse mok atmasın söyleyeyiim..

Birader sen alanında iyi olduktan sonra isterse her sene her fakülte 2000 mezun versin yine sen işini bulursun.Hiç bir şey bilmiyorsan kpss'ye girersin;banka alımlarını takip edersin,seminerlere katılıp kendini geliştirirsin...O zaman da mis gibi maaşını alır gidersin.

Sana yakınlardan iki örnek: Ablam okulu bitirdikten 6 ay sonra TEB'de 1200 YTl maaş+ekstralar ile çalımaya başladı (çukurova işletme)

Samimi bir arkadaşım Fen Bilgisi öğretmeni olduğu halde şu an ziraat bankası'nda işe girdi,1700 YTL maaşla başladı (Doğu şubesi olduğundan maaş fazla)

Yani sen y.lisans yapmış olabilirsin ama,ne proflar var kendini geliştiremeyen...Alanında kendini geliştirmeyip okulda karı kız peşinde koşarsan 600 YTL'ye talim edersin (bu cümleyi şahsi alma geneli böyle)

• quote:

Orjinalden alıntı: Aytürk

Yüksek lisans yapıp 600 YTL almak...Gerçekten de komik...Hayat şartlarının fazlasıyla farkında olan birisiyim,şimdiden kimse mok atmasın söyleyeyiim..

Birader sen alanında iyi olduktan sonra isterse her sene her fakülte 2000 mezun versin yine sen işini bulursun.Hiç bir şey bilmiyorsan kpss'ye girersin;banka alımlarını takip edersin,seminerlere katılıp kendini geliştirirsin...O zaman da mis gibi maaşını alır gidersin.

Sana yakınlardan iki örnek: Ablam okulu bitirdikten 6 ay sonra TEB'de 1200 YTl maaş+ekstralar ile çalımaya başladı (çukurova işletme)

Samimi bir arkadaşım Fen Bilgisi öğretmeni olduğu halde şu an ziraat bankası'nda işe girdi,1700 YTL maaşla başladı (Doğu şubesi olduğundan maaş fazla)

Yani sen y.lisans yapmış olabilirsin ama,ne proflar var kendini geliştiremeyen...Alanında kendini geliştirmeyip okulda karı kız peşinde koşarsan 600 YTL'ye talim edersin (bu cümleyi şahsi alma geneli böyle)

Mesajımı okumadığın belli bir kez daha yazıyorum "ÇİFT ANADAL YAPTIM (MALİYE)" sence karı kızla gezen bunları yapabilirmi, ikincisi sınıftan örnek vereyim, okulu dediğin şekilde bitirip 3000ytl alan arkadaşımda var, nasıl mı alıyor bu parayı, orası belli zaten, son olarak şu ana kadar hiç kimseyi devreye sokmadım, çünkü başkasının hakkını yiyecek kadar biri değilim, son sigorta herşeydir, bu ülkede sigortasız insan yaşamıyor gibi birşey, birde bu taraftan bak!

• Çift anadal,yüksek lianstan daha avantajlı bir şey zaten,iyi ki yanlış okumuşum..Buna rağmen 600 YTL ile çalışman facia resmen.Ne arkadaşım,ne de ablam oralara girmek için torpil kullanmadı.Dolayısıyla "Torpil yaptırmaktansa 600 alırım" gururu abes duruyor.Kariyer.net' e girin,KPSS'ye girin ne bileyim.Bunlarla iş yaparsınız.Ya da "600 alıyoruz ya,650 yaparlar mı acep" modunda takılıp gidersiniz....
  • quote:

Çift anadal,yüksek lianstan daha avantajlı bir şey zaten,iyi ki yanlış okumuşum..Buna rağmen 600 YTL ile çalışman facia resmen.Ne arkadaşım,ne de ablam oralara girmek için torpil kullanmadı.Dolayısıyla "Torpil yaptırmaktansa 600 alırım" gururu abes duruyor.Kariyer.net' e girin,KPSS'ye girin ne bileyim.Bunlarla iş yaparsınız.Ya da "600 alıyoruz ya,650 yaparlar mı acep" modunda takılıp gidersiniz....

Hala aynı şeyleri konuşuyoruz; daha yeni bir konu açılmıştı bununla ilgili, yurtdışında eğitimini almış ama Türkiye'de iş bulamadığını anlatan bir arkadaşımız vardı, bu işler sandığınız gibi değil, kimse size kucak açmış beklemiyor, işe giriş şartları bunlar, tabii ki maaşım artacak, yada başka yerlere geçebilirim ama ilk mezun kişilere sözüm fazla umutlu olmayın yüksek maaşlar konusunda, yaş geçtikçe söylediklerimi daha iyi anlayacaksınız.

• malesef ülkemizin layık bir şekilde yönetilmediğine inanıyorum.ve bu sözümün siyasetle ilgisi yok.bu sorun yıllardır var.akp de seçimden hemen sonra düzelteceğiz düzeltemezsek bizim ne farkımız kalır dedi ama şimdi hiç umut yok.çünkü bizleri ya insandan saymıyorlar yada boş vermişler.her yer pis pis siyaset,rant,saltanat kokuyor ondan sonrada bizler sizlere hizmet ediyoruz diyorlar.gülermisin ağlarmısın.sıkıysa satsınlar tatil beldelerini,saltanat arabalarını.bunların aylık giderlerini açıklasınlar ,kimler kullanıyor,çalışanlar devletten ne maaş alıyor.amaa olmaaaaz onlar durmalı gerisi kolay hele yerel seçimleri bi atlatalım diyarbakırda filan birinci olalım.valla ben öbür dünyaya bırakıyorum bunları inşallah orda hesabını sorarız.
  • quote:

Orjinalden alıntı: LazoSebo

quote:

Çift anadal,yüksek lianstan daha avantajlı bir şey zaten,iyi ki yanlış okumuşum..Buna rağmen 600 YTL ile çalışman facia resmen.Ne arkadaşım,ne de ablam oralara girmek için torpil kullanmadı.Dolayısıyla "Torpil yaptırmaktansa 600 alırım" gururu abes duruyor.Kariyer.net' e girin,KPSS'ye girin ne bileyim.Bunlarla iş yaparsınız.Ya da "600 alıyoruz ya,650 yaparlar mı acep" modunda takılıp gidersiniz....

Hala aynı şeyleri konuşuyoruz; daha yeni bir konu açılmıştı bununla ilgili, yurtdışında eğitimini almış ama Türkiye'de iş bulamadığını anlatan bir arkadaşımız vardı, bu işler sandığınız gibi değil, kimse size kucak açmış beklemiyor, işe giriş şartları bunlar, tabii ki maaşım artacak, yada başka yerlere geçebilirim ama ilk mezun kişilere sözüm fazla umutlu olmayın yüksek maaşlar konusunda, yaş geçtikçe söylediklerimi daha iyi anlayacaksınız.

Ya şu kendini geliştirme olayını duydukça gülüyorum hep ne kendini geliştirmesi arkadaş sen dışardan bakılınca her insan gibisin kendin geliştiğini sen biliyosun bir tek bunu göstermene fırsat veriyorlarmı sanıyosun adamların tek baktığı tecrübe yıl sayısı ve referans veya bunlar yoksa torpil ya hiç iş aramadın yada tahminen konuşuyosun artık pazarlık bile yapılmıyor aklındaki rakam soruluyor sana sende eğer gönlünden geçeni söylersen biz sizi ararız çekiyolar( s..tir çekiyolar gibi birşey) yani bir kaç bu tür görüşme yap anlarsınız zaten biz şunu verebiliriz bile demezler.Yaş geçtikçe arkadaşın dediği gibi daha da zor zaten yaş sınırlarını biliyosunuz 30 da adam çalıştırmam 25 olsun triplerini nasolsa genç bol yurdumuzda birde rte hala 3 çocuk yapın diyor kabus gibi ondan sonra köleleşmeye koşar adımlarla ilerleriz hep beraber.Sonuçta hiç bilemiyorum ya siz ve çevrenizdekiler çok şanslı! yada bu arkadaş ve ben aşırı şanssızız.(yada tüm Türkiye)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yüksek lisans işletme mezunuyum, çift anadal yaptım, 600ytl maaş ile insan üstü performans göstermeye çalışıyorum, yaz'a nasıl evleneceğimin hesabını yapıyorum, başbakana selamlar, çocuk falan yok

nasıl 600 yahu iş mi kalmamış piyasada yapmayın arkadaşlar

hangi okul mezunusun bir de yükseği nerde yaptın?

Kocaeli Üni., iş bulmak kolay değil dostum ancak yaşayan bilir, keşke üniversite yıllarıma dönebilseydim.

ben son sınıftayım üni de şuan bile 1000 ytl üzeri ile çalışan arkadaşlarım var ben de aynı şekilde başlamak üzereyim...

demek istediğim bazı şeyleri abartmayalım üni bitirmiş üstelik de yüksek yapmış birisi 600 ytl ye işe girmez ki girerse sorun ararım ben onda.

o kadar çileyi onun için çekmedin heralde

İş buldugu için şanslı o arkadaş.Birçok işletme mezunu boşta geziyor..Referans ol bul arkadaşa o zaman iş kolaysa..

• Bazı arkadaşlar beni mazoşist sanıyor, 1000ytl ye iş varken 600 ytl ye neden çalışayım, geçen yaşadığım bir örneği veriyim, tanıdık bir markete kasiyer alınacak iş yeri sahibi veryansın ediyor 450ytl kimse çalışmıyor diye, bir üniversiteli başvurmamış iş için, millet işsizim ama ucuza çalışmam ayağı yapıyor dedi bana, burda anlaşılan iş verenler iyice zıvanadan çıkmış gözlerini tamamiyle sömürüye dikmişler, sizin burda yapacağınız birşey yok, benim bir başka arkadaşım 435ytl'ye sekreterlik yapıyor ayrıca çaycılığını ayrıca getir götür işini yapıyor bulunduğu müessesenin, zamanında bende dedim çık daha iyi iş bulursun diye ama insan yaş geçtikce mecbur kalıp kabul ediyor, vaktiniz varsa arayın en iyi işi, imkanınız varsa ülke dışına çıkın kurtarın kendinizi!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LazoSebo -- 9 Nisan 2008; 11:17:02 >
  • quote:

Bazı arkadaşlar beni mazoşist sanıyor, 1000ytl ye iş varken 600 ytl ye neden çalışayım, geçen yaşadığım bir örneği veriyim, tanıdık bir markete kasiyer alınacak iş yeri sahibi veryansın ediyor 450ytl kimse çalışmıyor diye, bir üniversiteli başvurmamış iş için, millet işsizim ama ucuza çalışmam ayağı yapıyor dedi bana, burda anlaşılan iş verenler iyice zıvanadan çıkmış gözlerini tamamiyle sömürüye dikmişler, sizin burda yapacağınız birşey yok, benim bir başka arkadaşım 435ytl'ye sekreterlik yapıyor ayrıca çaycılığını ayrıca getir götür işini yapıyor bulunduğu müessesenin, zamanında bende dedim çık daha iyi iş bulursun diye ama insan yaş geçtikce mecbur kalıp kabul ediyor, vaktiniz varsa arayın en iyi işi, imkanınız varsa ülke dışına çıkın kurtarın kendinizi!

Arkadaşım kimseyi inandırmak ya da dert anlatmak zorunda değilsin, zaten piyasanın içine girmiş, sağda solda arkadaşları
    piyasada olanlar, durumları gayet iyi biliyor. Onlar da zamanı gelince öğrenirler şartları. Malesef durum böyle.

• quote:

Bazı arkadaşlar beni mazoşist sanıyor, 1000ytl ye iş varken 600 ytl ye neden çalışayım, geçen yaşadığım bir örneği veriyim, tanıdık bir markete kasiyer alınacak iş yeri sahibi veryansın ediyor 450ytl kimse çalışmıyor diye, bir üniversiteli başvurmamış iş için, millet işsizim ama ucuza çalışmam ayağı yapıyor dedi bana, burda anlaşılan iş verenler iyice zıvanadan çıkmış gözlerini tamamiyle sömürüye dikmişler, sizin burda yapacağınız birşey yok, benim bir başka arkadaşım 435ytl'ye sekreterlik yapıyor ayrıca çaycılığını ayrıca getir götür işini yapıyor bulunduğu müessesenin, zamanında bende dedim çık daha iyi iş bulursun diye ama insan yaş geçtikce mecbur kalıp kabul ediyor, vaktiniz varsa arayın en iyi işi, imkanınız varsa ülke dışına çıkın kurtarın kendinizi!

markete kasiyer olmak için üni mezunu olmak mı gerekiyor güldürmeyin beni

o zaman ben üni okumasaydım gidip markete orta okuldan sonra girseydim böylece müdürlüğe falan yükselirdim belki şimdiye 1000 ytl de maaş alırdım deli miyim ben niye bu kadar para ve emek harcadım?

bizim burdaki fırında bile şöför 1200 ytl maaş alıyor okumaya ne gerek var ki o zaman şöför olayım olsun bitsin bu mudur?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.