Şimdi Ara

Bim A101 ve Şok ta Zam Çılgınlığı.Konu Guncellendi Yeni Fiyatlarla!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
0
Favori
18.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
67 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet Arkadaslar sizlere gecmis yillarin fiyatlarinin oldugu kataloglar ve suanki raf etiketlerinin oldugu gorselleri sunuyorum.karari siz verin.bu ulkede tarladan cikan salca kaynagindan cikan su hayvandan sagilan sut tavuktan cikan yumurta hepsi dolarla cikiyor-muş.Sunuda belirteyim bunu marketlere sunan tuccarlar ciftciden hala ayni fiyattan urun alimi yapiyor.devletin burda buyuk bir zaafi mevcut.forumda illaki bunu yukarlara tasiyacak insanlar vardir.bu soyguna dur demek lazim.ulke hic bu kadar firsatcinin cirit attigi meydana donusmemisti.allah sonumuzu hayr etsin.

Beyler konuyu lutfen one cikartalim.akp lisi chp lisi mhp lisi hdp lisi fark etmez bu ulke hepimizin.bir yerde yanlis giden birseyler var.

05.09.2019 de gelen yeni zamlar.Durmak Yok Yerlestirmeye Devam.
    SOK MARKETLER VATANDASA 220V ELEKTRIGI VERDI.
    FIYATLAR GELDIKCE BURDAN PAYLASILACAKTIR.
    FORUMDA BIM A101 ŞOK MIGROS CALISANLARINDAN VE BURALARDAN ALISVERIS YAPANLARDAN KIMLER VARSA DESTEK RICA EDIYORUZ.EYY AKP DUY SESIMIZI.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omfarcan -- 5 Eylül 2018; 20:41:12 >

• "Benim dolarla işim yok ki, ben TL ile alıyorum herşeyi" diyen sığırlara armağan edilmiş zamlardır.
    Atatürk boşuna dememiş "Cehalet en büyük düşmandır." diye...
    Hoş eski enerji bakanı Taner Yıldız'da ne demişti, "Eğitim seviyesi arttıkça bizim partinin oy oranı düşüyor."
    Anlayın ne kadar çağ dışı bir zihniyeti desteklediniz bunca zaman.

Ayrıca zamlara sevinen falan yok ancak aynı gemideyiz palavrasını bir geçin bakalım.
    Ekonomik olarak 1 kuruş ülkeye katkı sağlamamış adamlar Türkiye'nin her parselini satarken üzerinede bunun adını şirin gösterebilmek için "özelleştirme" gibi sosyetik isimler koyarlarken biz bas bas bağırıyorduk. O zaman hain ilan ediliyor, Türkiye'nin önünü kapamakla itham ediliyorduk. Düşünün ki evinize girmiş hırsız bir eşyanızı çalarken yakalanıyor ama yavuz hırsız ev sahibini bastırır misali o hırsız bas bas bağırıp "Hayııııır bu hırsızlık değil, evdeki fazlalıkları ev sahibi adına ödünç alıyordum" diyor.

İşte aynen bu misal, satmanın adı özelleştirme, zammın adı güncelleme, işten çıkarmaların adı optimizasyon gibi deli saçması şirin laflarla bu ülke bugünlere getirildi. Kusura bakmayın zamanında biz o kadar uyarırken, bu adamlar ekonominin e'sini bilmiyor, sırf seçim yatırımı için ne var ne yoksa satıp milletin gözünü asfalt ve betonla büyülemeye çalışıyor dediğimizde nasıl ki sizler bizi aynı gemiye almadıysanız bugünde bizler sizinle aynı gemide değiliz. Bu yüzden kör cahillere sırf "alnı secde görüyor canııııım" diye oy vermiş kesimin sızlanması zerre umrumuzda değil, olmayacakta.

"Dıj güjjjleeer dıj güjler" palavralarınızda kabak tadı verdi, bugün TL sadece dolar karşısında değil, serbest piyasada işlem gören 40 küsür para biriminin hepsi karşısında aşırı değer kaybediyor. Bir kez utanın ve susun. Nokta.
    Zamlar iyi oluyor daha çok gelsin diyenler zam gelince sadece kızdığınız seçmenler değil herkes etkileniyor. İktidar sayesinde zenginleşiyor dediklerinize dokunmuyor ki zamlar.
    Bir de şu fırsatçılık konusu var. Şimdi iktidar dışardan üzerimize gelen güçlerin farkındalar değil mi? O zaman asıl içerde halka fırsat bu fırsat deyip en temel maddelerde bile zam koyanlara el atmalılar eğer dediklerinde samimilerse ve gerçekten milletin çıkarını korumak istiyorlarsa. Dolar ile bizi yıldıramazlar eyvallah. Ha dış güçlere hemen tokadı atamıyoruz eyvallah da içerdeki bu fırsatçılara ve çikar gruplarına da birşey yapmayacaklarsa veya yapamayız diyorlarsa bence kendilerini destekleyenler bile sorgulamaya başlarlar.
  • %100 yansıtıyor herkes.

Giren hep vatandaşa giriyor. Elini kimse taşın altına koymuyor
  • Ağustos ayı enflasyon verisini merakla ekliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

Ağustos ayı enflasyon verisini merakla ekliyoruz.
    Enflasyon verilerinin hala objektif ve bilimsel olarak hesaplandığına inanıyorsan merak et. Damadın "neymiş bu yapısal sorunlar" diye dalga geçtiği şeylerden biri de bu zaten.
  • Akşam gittim farkettiğim zamlar şunlar.
    Süt: 2.50 - 2.75
    Fındıklı nuts bar çikolata vardı. 1 - 1.25
    Küçük sütler: 0.75 - 0.85
    Patates kızartması : 3.75 - 5.75
    İkram 1.25 - 1.40
    Bir görevli kız halley 5 tl oldu dedi demek ki ona da geçirmişler.
  • quote:

%9,67
  • itfaiye hortumu ne kadar oldu beyler
  • Bu ülke insanı tatlı su milliyetçilerine kandıkça bu fiyatlar hep yükselecek ve bizde seyredeceğiz.
  • Köprüleri ve duble yolları ne zaman görsem acıkıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İroniMan -- 30 Ağustos 2018; 11:4:19 >
  • %52 ye müstehak.
  • Daha önce gram düşürmelerle başlamıştı zamlar artık gram düşüre düşere nereye düşereceklerini şaşırmaşlardı 450 gram yoğurt 370 gram peynir adamlar paket masraflarıyla baş edemedi yapıştırdılar görünen zamları
  • quote:

Orijinalden alıntı: capslock35310

%52 ye müstehak.
    Saçma bir düşünce. Sadece %52 alış veriş yapmıyor her hangi bir zamda bütün ülke etkileniyor. AKP dışına veren zengindir algısıda tamamen yanlış. AKP en zengin kesimi elinde barındırır. AKP mühitinde yaşıyorum herkesin altına BMW, Range Rover var.
  • gıda enflasyonu en çok alt gelir gruplarını etkiler.çünkü alt gelir grubunun en büyük harcama kalemi kiradan sonra mutfak masrafıdır.
    1600tl maaş alan birinin 500tl olan aylık mutfak masrafı zamlarla beraber 750tl falan olmuştur. peki maaşa bu kadar zam oldu mu?hayır.

ha bir de Eylül ayı okullr başlıyor eğitim harcaması da olacak. kısaca Eylül ayı dar gelirli için zor bir ay olacakk.
  • CeyKalDa kullanıcısına yanıt
    Gerçekte %30 diyorlar...
  • quote:

Sırf akaryakıt 1.7

Bakalım TÜİK ne kadar oynayabilecek.

Bu gencolar sürekli ağırlık değiştirir. Lakin bu kez her yerden bindi.
  • Bu haberleri gorunce cok mutlu oluyorum.

Umarim daha da artmaya devam eder.
  • Müstahak bu millete dilerim daha çok artar.
  • TITAN kullanıcısına yanıt
    Öyle birşey demedim, biz kurunun yanında yaşız.
  • Beyler konuyu lutfen one cikartalim.akp lisi chp lisi mhp lisi hdp lisi fark etmez bu ulke hepimizin.bir yerde yanlis giden birseyler var.
  • Bu üçlü Türk halkının can simididir. Diğer süpermarketlerin adını unuttuk neredeyse. Buralarda bile büyük zamlar varsa enflasyon dibi görmüş demektir. Neyin dibi tabi ki cebimizin
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.