Şimdi Ara

Bilkent ve CTIS ( Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri )hakkındaki sorularınız (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
322
Cevap
8
Favori
24.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öğrencilerine interneti sınırlayacak kadar özgürlükçü bir üniversite !!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: BoLD_39

Öğrencilerine interneti sınırlayacak kadar özgürlükçü bir üniversite !!!

Ne sınırı kardeşim? İllegal paylaşımlar yasak, o kadar.

Onun dışında istediğin her siteye girebilirsin. incisözlük kapalıyken ben yurt internetiyle girebiliyordum.
  • Bu yıl bende Bilkent Bilgisayar Teknolojisi Bilişim Sistemlerinde okuyacağım. Hepimize kolay gesin :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: BoLD_39

Öğrencilerine interneti sınırlayacak kadar özgürlükçü bir üniversite !!!

sen internette takılmışsın hocam, biz ilk tercih aman da burslu koşa koşa gittik; adamlar 39 derece ateşin varken seni hasta kabul etmiyorlar, izin vermiyorlar, yok yazılıyorsun ve zaten %90 devam zorunluluğu var. yani özgürlük üniversite hoppaa diye gelen varsa üzülecek. en dandik bölümü bile katı ve disiplinlidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1qazwsx0

6-11 eylül arası olan üniversite hayatına giriş zorunlu mu acaba?
    ayrıca yurt çıkmama gibi bir durum söz konusu olur mu? cevaplarsanız sevinirim
    teşekkürler

GE100 dersi olarakta bilinir, kesinlikle katılmanız önerilir, A aldığınızda 1 kredilik etkisi vardır, bedavadan 1 kredi olmasının yanında üniversite ile ilgili birçok şeyi öğrenmiş oluyorsunuz. Boşuna zaman harcamış olacağınız bir ders değildir GE100 bunuda söyleyeyim. Yurtlar hakkında pek bilgim yok ancak dolmadığı sürece çıkmama durumu olmaması lazım, 4 kişilik odalar daha ucuz olduğu için daha çabuk dolar mesela. Bu nedenle erkenci davranmak lazım biraz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sultanomar

quote:

Orijinalden alıntı: 1qazwsx0

6-11 eylül arası olan üniversite hayatına giriş zorunlu mu acaba?
    ayrıca yurt çıkmama gibi bir durum söz konusu olur mu? cevaplarsanız sevinirim
    teşekkürler

GE100 dersi olarakta bilinir, kesinlikle katılmanız önerilir, A aldığınızda 1 kredilik etkisi vardır, bedavadan 1 kredi olmasının yanında üniversite ile ilgili birçok şeyi öğrenmiş oluyorsunuz. Boşuna zaman harcamış olacağınız bir ders değildir GE100 bunuda söyleyeyim. Yurtlar hakkında pek bilgim yok ancak dolmadığı sürece çıkmama durumu olmaması lazım, 4 kişilik odalar daha ucuz olduğu için daha çabuk dolar mesela. Bu nedenle erkenci davranmak lazım biraz.

arkadaşa katılıyorum. GE100 gerçekten yararlı oluyor. Ayrıca ilk dönem sonunda transkriptte extradan bir A gayet güzel duruyor.

Yurt konusunda da endişelenmen gerektiğini zannetmiyorum. Yalnız çaylakları en kötü odalara yerleştiriyorlar. Ve yerinde olsam yurdumu main campusten seçerdim.

• arkadaşlar merhaba bende bilkent ctis'in eski bir öğrencisiyim..bana ctis 151 ve ctis 152 derslerinin lab guide'ları lazım..lütfen birisi bunları nerden edinebileceğimi açıklar mı??eskiden ctis öğretmenlerinin sayfalarına açık halde konurdu ama artık koymuyorlar galiba..yardımlarınızı bekliyorum hayırlı bayramlar..
  • Sadece o dersi alanlar ulaşabiliyor o dosyalara diye biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omeroksuzler -- 22 Ağustos 2012; 0:27:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zbarrov

bölüm & imza uyuşmuyor. bilişim teknolojileri değil bilgisayar teknolojisi olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: 07BLueDeViL07

quote:

Orijinalden alıntı: Evren Küçük

quote:

Orijinalden alıntı: 07BLueDeViL07

Bu arada bilkentte Wing Chun antremanlarına katılan var mı hiç ? Kimden ders alıyorsunuz ?

soyadını hatırlamıyorum ama benim ders aldığım hocanın adı Halil'di sanırım. esprili bir anlatımı vardı. gayet keyif almıştık.

Hmm yıldırım olabilir mi ?

Peki biraz antremanları anlatabilir misin Evren abi ? Yani sadece teknik ve kondisyon mu çalışılıyor yoksa hoca sizi oturtup felsefe üstüne veya insandaki bazı noktalar üstüne konuşuyor mu ?

Ben 2 yıldır Geleneksel Ip Man Wing Chun yapıyorumda devam edicem Ankarada. Eğer bilkentteki uygun olursa oraya katılabilirim :)

evet Yıldırım'dı galiba. başta öyleydi, ben sonra bıraktım. sırf Wing Chun değil de biraz Jiujitsu da katmıştı işin içine. Sonuçta üniversite içerisinde eğitimler verildiğinden çok tehlikeli olabilecek tekniklere değinmemişti. Kendi kursu da vardı. Biraz oraya teşvik ediyor diye soğumuştum.

• Bu sene Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümünü kazanan herkesi kutluyorum ve başarılar diliyorum.
  • çok süper eğitim veriyorlar gerçektten..paranızın karşılığınızı alıyorsunuz..
  • 2 kişilik odada kalmayı düşünüyorum. Bir dh'li varsa beraber çıkalım, yabancıya gitmeyelim.

Bu arada Cope sınavı zor diyorlar internette. İngilizce sınavında 76 yaptım, size sorun olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkest earth -- 22 Ağustos 2012; 22:29:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkest earth

2 kişilik odada kalmayı düşünüyorum. Bir dh'li varsa beraber çıkalım, yabancıya gitmeyelim.

Bu arada Cope sınavı zor diyorlar internette. İngilizce sınavında 76 yaptım, size sorun olur mu?

Ne söylentiler duyacaksın daha hazırlık, cope, bölüm hocaları vs. hakkında :) Kasma kendini geçersen geçersin kalırsan keyif yaparsın :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merkez yurdunda ve yurt boş olunca internet hızı böyle olabiliyor.

• ben birşey merak ediyorum bu bölümden mezun olunca yazılımcı oluyoruz fakat
    oganozdogan abimiz satış danışmanı? yani bu bölümden çıkan herkes yazılımcı olmuyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: soru sorma makinesi

ben birşey merak ediyorum bu bölümden mezun olunca yazılımcı oluyoruz fakat
    oganozdogan abimiz satış danışmanı? yani bu bölümden çıkan herkes yazılımcı olmuyor mu?

en büyük yanılgı bu. bilgisayar müh. bitirsem mühendis olarak görev alırım, işletme bitirsem işletmeci olurum, bankacılık bitirsem bankacı olurum demek gibi. bir çok bölüm mezunu şu an bankacılık yapıyor, yöneticilik yapıyor veya bilgisayar ile alakalı bir bölüm bitirmese dahi yazılım işleriyle uğraşıyor. Bu yüzden CTIS'i anlatmak için bu düşünceyi yıkmak lazım önce. birisi bana mezun olunca ne oluyoruz deyince söylemek o yüzden zor. o kadar geniş bir iş alanımız varki buradan mezun olunca sadece program yazarsın demek işi çok basitleştirmek demek. bilişim alanı dışında da çalışabilirsin, buna engel yok. bilişim sektöründe yazılım geliştiricisi, testçi, ağ yöneticisi, veritabanı uzmanı, sistem müh. vb. olarak çalışabileceğiniz gibi bu şirketlerin satış tarafında da çalışmamız mümkün. Bölümün işletmeye dönük bir tarafı da var zaten. Örneğin ben işletmeye giriş, ekonomi, para yönetimi ve pazarlama dersleri almıştım.

• quote:

Orijinalden alıntı: soru sorma makinesi

ben birşey merak ediyorum bu bölümden mezun olunca yazılımcı oluyoruz fakat

Merhaba,

Kariyerime 4 sene önce Ericsson'da veritabanı yöneticisi olarak başlamıştım. Ardından Oracle'a satış danışmanı olarak geçtim ve teknik çalışmaya devam ediyorum.

Profesyonel olarak hayatımda hiç kod geliştirmedim (Oracle veritabanı içindeki PL/SQL kodları hariç, C, C++, C#, Java vb. diller dahil). Onun için CTIS mezunu olarak ömrünüz boyunca kod geliştireceksiniz, buna mahkumsunuz gibi bir argüman olamaz.

Mezun olduktan sonra kariyerinizi nasıl çizeceğiniz size kalmış. Bu konuyla ilgili bir makalem var ve merak edenlere tavsiye ederim;http://www.oganozdogan.com/2012/08/is-hayatna-hazr-msn.html

Umarım faydalı olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: oganozdogan

Yüksek lisansı bilgisayar mühendisliği & yazılım mühendisliği gibi alanlarda yapmamıza bi engel oluyor mu ? Veya yurtdışında computer science olarak yapabiliyor muyuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Keep on rising

quote:

Orijinalden alıntı: oganozdogan

Yüksek lisansı bilgisayar mühendisliği & yazılım mühendisliği gibi alanlarda yapmamıza bi engel oluyor mu ? Veya yurtdışında computer science olarak yapabiliyor muyuz ?

bu sene yapılan tanıtımda exchange olarak sadece bilgisayar tek. ve bilişim sis. bölümü olan üni'lere gidebiliyoruz..bunlar zaten CTIS sayfasında detaylı olarak anlatılmış,bi bak derim ;)http://www.ctis.bilkent.edu.tr/

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.