Şimdi Ara

Bilkent ve CTIS ( Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri )hakkındaki sorularınız (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
323
Cevap
8
Favori
24.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Evren Küçük

quote:

Orijinalden alıntı: cuffer

bu bölümü başka bir üni okusak ? mesela trakya üniversitesinde var bu bölüm ? İş bulma konusunda ne gibi kolaylıklar olur veya nasıl zorluklarla karşılaşabilirz ?

Aynı şeyi Trakya veya Bilkent'te Bilgisayar Müh. okumak gibi düşün. Aynı şeyler CTIS için de geçerli.

hocam tabi ki üniversite farkını göz önünde bulunduryorum ama ben bölümün geleceğinden bahsediyorum. İş bulma olanaklarından , devlette mi yoksa özelde mi daha kolay iş bulabileceğimizden ?
  • quote:

hocam tabi ki üniversite farkını göz önünde bulunduryorum ama ben bölümün geleceğinden bahsediyorum. İş bulma olanaklarından , devlette mi yoksa özelde mi daha kolay iş bulabileceğimizden ?

Şu an için özelde iş imkanı dafa fazla. tanındıkça devlette de önümüz açılıyor. İlk işe girerken Bilkent etiketi işine oldukça yarar. Kendini geliştirdikten sonra ilk işinden sonra üniversitenin adının çok önemi olmaz Türkiye'de.
  • quote:

quote:

Şu an için özelde iş imkanı dafa fazla. tanındıkça devlette de önümüz açılıyor. İlk işe girerken Bilkent etiketi işine oldukça yarar. Kendini geliştirdikten sonra ilk işinden sonra üniversitenin adının çok önemi olmaz Türkiye'de.

anladım son soru cevabını daha önce verdiyseniz özür dilerim bütün alıntıları okuyamadım. Mezun olduktan sonra hangi ünvanla çalışıyoruz ?

• quote:

anladım son soru cevabını daha önce verdiyseniz özür dilerim bütün alıntıları okuyamadım. Mezun olduktan sonra hangi ünvanla çalışıyoruz ?

Bilgisayar sektöründe ünvanlar çok çeşitli. Bu ünvanlara sahip olabilmek için belli bir bölümden mezun olma şartı yok. Aynı ünvanla çalışan 2 yıllık programlama mezunu da görebilirsiniz, bilgisayar müh. mezunu da. Diplomamızda mühendis yazmıyor ama çalıştığımız yerlerde ünvan olarak daha yukarıda veya aşağıda olacağımızı da göstermiyor.

Örnek vermem gerekirse daha önce staj yaptığım bir yerde proje yöneticimiz bilgisayar programlama mezunuydu. Altında 6 tane bilgisayar müh. mezunu çalışıyordu. Gerek bilgisayar müh, gerekse bilgisayarla ilgili diğer bölümlerden mezun olduğunuzda çalıştığınız alana ve yaptığınız işe göre ünvanlar alırsınız.

quote:

Bölümünüzün mezunları hangi alanlarda çalışabilir?

Mezunlarımız bilişim sektöründe sistem mühendisi, yazılım mühendisi, ağ yöneticisi, veri tabanı yöneticisi, web tasarımcısı, kalite güvence uzmanı, programlama uzmanı ve proje yöneticisi gibi çok aranılan pozisyonlarda çalışmaktadırlar.

http://www.ctis.bilkent.edu.tr/t_ctis_faq.php

Ayrıca 2012 yılı için hazırlanmış sunumu inceleyebilirsin :http://www.ctis.bilkent.edu.tr/2012sunumu.php

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Evren Küçük -- 19 Temmuz 2012; 20:17:42 >

• quote:

quote:

Bilgisayar sektöründe ünvanlar çok çeşitli. Bu ünvanlara sahip olabilmek için belli bir bölümden mezun olma şartı yok. Aynı ünvanla çalışan 2 yıllık programlama mezunu da görebilirsiniz, bilgisayar müh. mezunu da. Diplomamızda mühendis yazmıyor ama çalıştığımız yerlerde ünvan olarak daha yukarıda veya aşağıda olacağımızı da göstermiyor.

Örnek vermem gerekirse daha önce staj yaptığım bir yerde proje yöneticimiz bilgisayar programlama mezunuydu. Altında 6 tane bilgisayar müh. mezunu çalışıyordu. Gerek bilgisayar müh, gerekse bilgisayarla ilgili diğer bölümlerden mezun olduğunuzda çalıştığınız alana ve yaptığınız işe göre ünvanlar alırsınız.

quote:

Bölümünüzün mezunları hangi alanlarda çalışabilir?

Mezunlarımız bilişim sektöründe sistem mühendisi, yazılım mühendisi, ağ yöneticisi, veri tabanı yöneticisi, web tasarımcısı, kalite güvence uzmanı, programlama uzmanı ve proje yöneticisi gibi çok aranılan pozisyonlarda çalışmaktadırlar.

http://www.ctis.bilkent.edu.tr/t_ctis_faq.php

Ayrıca 2012 yılı için hazırlanmış broşürü inceleyebilirsin :http://www.ctis.bilkent.edu.tr/t_ctis_faq.php#

Eyvallah hocam çok yardımcı oldun. Tekrar teşekkür ediyorum , kolay gelsin ..

• quote:

Orijinalden alıntı: 07BLueDeViL07

Tercihimi yaptım. Bi aksilik olmazsa geliyorum seneye hocam :)

+1 ilk sıradan yazdım bakalım %50 burslu. puanım 380 ek puanlı sıralamam 848.bi aksilik olmaz sanırım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sultanomar

Hocam peki hazırlık sınavında yaklaşık olarak % kaç gramer soruluyordur ?

Benim sorunum şu ; Ben ingilizceyi oyunlardan filmlerden doğaçlama öğrendim. Müziği aşırıya kaçmadıkça anlıyorum filmleri altyazı ihtiyacı hissetmeden rahatlıkla anlıyorum. Yanıma bi adam getirin akşama kadar akıcı sohbet ederim. Ama kağıt üzerinde gramer dedik mi orda sıkıntı çekiyorum işte. Mesela isim sıfat zarf nedir bilmem ingilizcede.

Örneklemek gerekirse şu cümle ;

To the best of my knowledge, I have never seen the person before.

veya

Youngsters are receiving maximum esposure to new ideas of the world around them.

Bu iki cümleyi anlıyorum biliyorum kuruyorum ama hangisi zarftır hangi zamanla yapılmıştır adam akıllı açıklayamam.

% kaç grammer soruyodur bilmiyorum, zaten önemide yok. Her bölümden belirlenen puanın üstüne geçmedikçe başarılı sayılmıyorsunuz, her bölüm için belirlenecek puan sınavdan sınava değişiyor.

İngilizceniz çok kötü bir durumda değil, 3. veya 4. aşamadan başlarsınız diye düşünüyorum. Biraz çalışıp girerseniz sınava 4. aşamadan başlayıp hazırlığı 1 dönemde bitirebilirsiniz.

• Yazları üstten ders alarak arayı kapatabilirsiniz. Bölümünüze geçtiğinizde 1. dönem dersleri açılırsa direk başlayabilirsiniz. Açılmazsa sonraki sene alırsınız. Ama hazırlıktan sizinle beraber geçenler olacağı için muhtemelen açılır.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sultanomar

Yazları üstten ders alarak arayı kapatabilirsiniz. Bölümünüze geçtiğinizde 1. dönem dersleri açılırsa direk başlayabilirsiniz. Açılmazsa sonraki sene alırsınız. Ama hazırlıktan sizinle beraber geçenler olacağı için muhtemelen açılır.

Anladım hocam çok teşekkür ederim :) Ben 1 yıl hazırlıkta kaybederim sanıyordum eğer geçemessem. Ama o kaybı kapatabilirmişi demek ki :)

Aceleniz yoksa üstten ders alıp arayı kapatmaya çalışmayın bence. Malum son yaz tatilleri artık :)

Ekleme:
    Bu arada hazırlığıda hafife almayın. Sonra geçemezseniz suçlusu ben olurum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omeroksuzler -- 29 Temmuz 2012; 14:53:05 >

• Selam beyler

ben de bi aksilik çıkmazsa geliyorum CTIS bölümüne,inşallah

bir sorum var kendimiz sosyal kulüp açabiliyor muyuz yoksa çok mu şey istiyorum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zbarrov

Selam beyler

bir sorum var kendimiz sosyal kulüp açabiliyor muyuz yoksa çok mu şey istiyorum?

Şartları yerine getirdikten sonra açabilirsin.
    http://www.bilkent.edu.tr/bilkent-tr/admin-unit/dos/okk/kulup_yonerge.html

Şu an hali hazırda 2 kulubümüz var zaten.
    -Bilkent Bilişim Kulübü
    ve
    -Özgür Yazılım ve İnternet Teknolojileri Kulubü gayet başarılı.
    amacın benzerse bu kulüpler yoluyla da katkıda bulunabilirsin.

• quote:

quote:

Selam beyler

Şartları yerine getirdikten sonra açabilirsin.
    http://www.bilkent.edu.tr/bilkent-tr/admin-unit/dos/okk/kulup_yonerge.html

Şu an hali hazırda 2 kulubümüz var zaten.
    -Bilkent Bilişim Kulübü
    ve
    -Özgür Yazılım ve İnternet Teknolojileri Kulubü gayet başarılı.
    amacın benzerse bu kulüpler yoluyla da katkıda bulunabilirsin.

Yok ben müzikle ilgili bir şey düşünüyordum

• @zbarrov
    kulüplerden bazıları :
    http://www.bilkent.edu.tr/bilkent-tr/admin-unit/dos/okk/kulupler.html

farklı bir kulüp kurmak istersen neden olmasın.
  • quote:

@zbarrov
    kulüplerden bazıları :

Şansımı deneyeceğim sağolun

İnşallah tutarsa hangi numaralı yurdu tercih edeyim üniversitenin içindekilerden bir öneriniz var mı?

• quote:

quote:

@zbarrov
    kulüplerden bazıları :

Şansımı deneyeceğim sağolun

İnşallah tutarsa hangi numaralı yurdu tercih edeyim üniversitenin içindekilerden bir öneriniz var mı?

hazırlık okursan muhtemelen doğu kampüse verilirsin. 91. yurtta arkadaşım kalıyordu. 61 nolu 2 kişilik odanın geniş olduğunu bilirim. başka da bilmem :)

• 6-11 Eylül tarihleri arasındaki oryantasyona katılacak arkadaşlar bölümümüzün kulüplerinden Bilkent Bilişim Kulubü standına uğramayı unutmasınlar.
  • İncelemek isteyenler olursa, geçen yıl bölüm tanıtımına gittiğimde mezun abilerimizden biride gelmişti, kendisi Oracle Türkiye'de çalışıyor.
    Kendi web sayfası var incelemek isteyenler varsa buradan bakabilirler.
  • Kayıt ve sınav tarihleri başta olmak üzere merak edilen tüm bilgiler aşağıdaki linkte yer alıyor.
    http://www.bilkent.edu.tr/bilkent-tr/admission/kayit/12kesinkayit.html#1
  • 1.sıradan tercih etmiştim,geldi :) mutluyum çünkü istediğim araştırdığım bi bölümdü..bakalım şimdi neler olacak (:
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrecanya

1.sıradan tercih etmiştim,geldi :) mutluyum çünkü istediğim araştırdığım bi bölümdü..bakalım şimdi neler olacak (:

benim de dostum,hayırlısı
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.