Şimdi Ara

Bilkent Üniversitesi Mühendislik Seçimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 1. sıraya Bilkent Elektrik Elektronik yazıyorum. 2'ye ne yazacağım konusunda fikrim yok ve büyük ihtimalle 2 geleceği için detayları merak ediyorum.

Bilkent Bilgisayar , Endüstri ve Makina arasından hangisinin 2'ye yazılacağı muamma. Hangisinde daha rahat olurum ve gelir düzeyim daha yüksek olur fikirlerinizi bekliyorum

• Yukarı lütfen çok önemli...
  • tam burslu mu?
  • Hayır paralı.Ama sorun sanırım ortak.Tam burslular da Bilkent Bilgisayar mı Endüstri mi emin değil gibi
  • Hazır konu açılmış bende soriyim 2011 dde bilkent ee 34 binle almış 2012 de 31binle sizce bu sene ne kadar daha artar. Etrafta çok isteyen de var biraz bu sınıra yakınım bende bu tercihlerin sonuçlarını beklemekte ayrı sıkıntı oluyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Strogonof -- 8 Temmuz 2013; 15:57:15 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Strogonof

Hazır konu açılmış bende soriyim 2011 dde bilkent ee 34 binle almış 2012 de 31binle sizce bu sene ne kadar daha artar. Etrafta çok
    İsteyen de var biraz bu sınıra yakınım bende bu tercihlerin sonuçlarını beklemekte ayrı sıkıntı oluyormuş.

geçen sene de tıp kontenjanı artmıştı ama yine de yükseldi. bence çok fazla etkilenmez kontenjan artışından. hemen hemen 30-35 bin arası kapatır yine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guitarhero111 -- 8 Temmuz 2013; 15:56:19 >
  • 30-35 arası kalsın çok iyi olur ya teşekkürler yorum için

Arkadaşım senin soruna da gelirsek ben altına makine yazmayı düşünüyorum endüstri hiç ilgimi çekmiyor daha çok teknolojiyle iç içe olmak istiyorum bilgisayarı da genelde mezun abilerimle konuştuğumda hayatın bilgisayar karşısında geçiyor gibi cevaplar aldım bu nedenle geriye makine kalıyor ama bilgisayar düşünürsen eğitiminin iyi olduğunu biliyorum.

• Ya açık konuşmak gerekirse ben geneline aynı uzaklıktayım iş imkanı ve gelecekte daha fazla kazanabileceğim neyse onu tercih etmek istiyorum.Bu konuda da ciddi bilgi eksiğim var yani nerde ne iş imkanı bulunup nasıl bir kazanç olacağı yönünde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geneline aynı uzaklıktaysan endüstri derdim herhalde çok ağır bir eğitimide yokmuş hem diğerleri kadar hem de çıkınca iş bulma olanağıda iyi bilemedim ne desem şimdi sıralamana göre yaz o zaman bence hangisi olursa artık özel bir ilgin yoksa.

• Bilgisayar ve endüstri çok çok farklı biliyorum.İkisini de severek yaparım.Birisi 2000 birisi 3000'den almış buna göre tercih yapmak da ne kadar doğru bilmiyorum.Endüstri için gelecek görmüyorlar genelde.Ama bunu bilgisayar için de söyleyenler var bu bir haftada net bir cevap almak için buraya geldim zaten . Umarım sana da bana da EE gelir bu sıkıntı çok önemli olmaz...

• Aynen bence de puana göre tercih yapmak yanlışta senin durumun için konuştum ben tanıdığım vestelde üst düzey çalışan bir bilgisayar mühendisi vardı mühendislik okuyacaksan kesinlikle endüstri oku demişti herkes farklı bir şeyler diyor zor durum gerçekten. Sıralaman kaçtı senin?

• 35.000 elektrik elektronik çok zor gözüküyo malesef.Abim Orta Doğu'da makina okuyo ve ailem makina yanlısı gibi ama benim isteğim biraz daha bilgisayar ve endüstri'den yana bilen başkası varsa da yardımları bekleyelim burda

• 9500e bilkent % 50 bilg. Gelir mi arkadaslar olecem meraktan heralde aciklanana kadar

• Umarım gelirde işte geçen senedeki gibi bir artış olursa biraz zor gibi umarım olmaz.

• takip. senin durumun aynısı ama ben odtü tercihi yapacağım.
  • Bilgisi olup paylaşacak olursa çok iyi olur bilgisayar mı endüstri mi daha geçerli daha kârlı bekliyoruz arkadaşlar.

• Up
  • up
  • Arkadaşlar cevaplarsanız çok iyi olur.Artık karar vermek gerekiyor.Yorumlarınızı merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizcalicioglu

Arkadaşlar 1. sıraya Bilkent Elektrik Elektronik yazıyorum. 2'ye ne yazacağım konusunda fikrim yok ve büyük ihtimalle 2 geleceği için detayları merak ediyorum.

Bilkent Bilgisayar , Endüstri ve Makina arasından hangisinin 2'ye yazılacağı muamma. Hangisinde daha rahat olurum ve gelir düzeyim daha yüksek olur fikirlerinizi bekliyorum

endüstri mühendisliği ortaya karışık mühendisliği, önermem, başarılı olan vardır evet ama bence gereksiz. bilkent makinanın hoca sayısı az, odtüye bakınca komik kaçıyor o yüzden makineyi de önermem. ama bilgisayar sağlam, gel beraber okuruz. bilgisayara ilgin yoksa gelme ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jo_be -- 9 Temmuz 2013; 16:42:17 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.