Şimdi Ara

Bilinemeyen yada Unutulan Animeler için Yardım Hattı (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
634
Cevap
28
Favori
62.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 90'lı yıllarda çok severek izlediğim bir anime vardı. Genç bir kız bir kitap buluyordu içinde kartlar olan bir kitap. kitabı açınca içindeki kötü ruhlar birden bire serbest kalıyordu ve kız her gece serbest kalan bir kötü ruhu ait olduğu karta tekrar hapsedip kitabı tamamlamaya çalışıyordu bilen var mı onu?
  • Arayan varsa. Ben buldum gecenlerde neydi be geri unuttum:) tmm power stone. Atv de cıkmıstı. Elmaslari kullanarak superkahramana donusen insanlar var. Birde thumbelina animesi var .Parmak kız animesi onuda gecen tesadüfen buldum arayan varsa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaklaşık 6-7 yıl önce saat 21.00 da TRT çocuk da anime sinemalar yayınlanırdı. Baya aradığım ama bulamadığım animeden aklımda kalanlar; kunduzlar vardı (galiba kunduzdular) bunlar şekil değiştirebiliyorlardı. Şehirde polis kılığına felan giriyorlardı. Sanırsam bir inşaatı durdurmaya çalışıyorlardı. Diğer özel güçleride karınlarının altlarını şişirip saldırabiliyorlardı. Bilen var mıdır acaba?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • RuhuKedi R kullanıcısına yanıt
    Cardcaptor Sakura??
  • tam olara konusu ne bilmiyorumda bi anime videosunun kafagında gördüm o yüzden resmi paylasıyorum
    adını bilen varmı 2 resmide koydum
     Bilinemeyen yada Unutulan Animeler için Yardım Hattı Bilinemeyen yada Unutulan Animeler için Yardım Hattı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dragon93 -- 16 Nisan 2018; 22:22:30 >

• animeyi hatırlayan yokmu veya bilen
  • Tou Meijin T kullanıcısına yanıt
    tesekkür ederim top 10 anime listesi videosunun bilinde video görüntüsü olarak gördümde keseke anime olaydı. izlerdim
  • Küçükken televizyonda izlediğim bi anime vardı, daha doğrusu mecha. İsmini red baron diye hatırlıyorum ama red baron diye arattığımda mecha dan çok red baron isimli kırmızı uçak hakkında olan başka bi çizgi film çıkıyor.

Anime de karakterler mecha ların içine girip dövüşüyolardı falan. Neon Genesis Evangelion daki gibi. İçinde ne hareket yaparlarsa robot da o haraketleri yapıyodu falan. Daha çok çocuklara yönelikti o yüzden Neon Genesis Evangelion olmicağını düşünüyorum.

Adını bilen varsa söyeleyebilirse çok memnun olurum. 10 yıldır bulamadım animeyi.

Bu arada bahsettiğim izledim dediğim zamanlar 90 sonlarıydı yanlış hatırlamıyosam. Pokemonun daha televizyonda yayınlanmadan önceki zamanlar. Bu red baron dediğim anime olurdu, ay savaşçısı falan olurdu televizyonda hatta buggs bunny falan yayınlandığı zamanlar işte.
  • Shateiel kullanıcısına yanıt
    Bu olabilir mi?

https://myanimelist.net/anime/2283/Red_Baron

• TRT Çocuk'ta yayınlanan bir anime vardı. Pokemon çakmasıydı. Digimon kesinlikle değildi. O zamanlar çizgi film diye izlerdim ben. İşte Pokemon'daki gibi yaratıklar toplanıp geliştiriliyordu ve o yaratıklar savaştırılıyordu. Hatta ana karakterlerden birinin en çok kullandığı, bildiğiniz Pikachu ve Ash ilişkisi gibi bir ilişkisinin olduğu yaratığın ismi Türkçe dublajda "Miyav" olarak geçiyordu. Meow isimli anime karakterinden tutun ilgili olan türlü türlü anahtar kelimeyle arama yaptım ama bir türlü bulamadım. Hatırladığım bir şey bu Miyav mavi renkli bir bedene sahipti. Niyeyse şimdi düşününce tipi Doraemon'u andırıyor ama eminim hafızamda yanlış kalmıştır, alakası bile yoktur.
  • 2010 yada 2011 yılında planet çocukta sihirbaz the magician diye bir çizgi filmden sonra çıkıyordu.Konusu şöyleydi herkes oyuncak arabalarını birbirine çarptırıp kırmaya çalışıyordu bu arada oyuncak arabaların özel güçleri bir nevi ultimate gibi yetenekleri vardı.Başroldeki çocuk bir gün çöplükte kırmızı bir oyuncak araba buluyor ve bunun özelliği eskiden yarışmalarda kullanılıyor olmasıydı yeteneği de 8 işareti çizip bişeyler yapmasıydı

• 90'lı yılların sonundaydı yanlış hatırlamıyorsam BRT diye bir kanal vardı orda bir okul animesi vardı. Biri düz biri kıvırcık ikiz kızkardeşler vardı başrolde hikayesi çok güzeldi. Hatırlayan var mı acaba?

• arkadaşlar merhaba, 2004-2012 (evet biraz fazla bir yıl aralığı oldu) yılları arasında büyük ihtimalle cnbc-e'de yayınlanmış olan bir anime film arıyorum. filmden hatırladığım bir sahne; ejderha festivali sahnesi, film fantastik bir filmdi ve bu sahnede o festivaldeki ejderha canlanıyor gibi bir durum vardı.
    yıl aralığının fazla olması sebebi ise; cnbc-e'de yayınlanan animeler şeklinde google'da arama yaptığımda zamanında yayınlanan filmlerin 2006'da howl's moving castle yayınlanmış (onu izlediğimi biliyorum ve ismini de o günden beri biliyorum) ve 2011'de de steamboy yayınlanmıştı ki aradığım film bu da değil.
    aradığım film bunlardan biri değil özetle:
    -howl's moving castle
    -spirited way
    -steamboy
    -metropolis
    -Tekkonkinkreet

ayrıca filmin son sahnesinde, insanlar birer birer sevimli küçük hayvanlara dönüşüyordu. tavşan, sincap, kunduz vs gibi.

ejderha festivallerinde kullanılan ejderha maketlerinden bir örnek:  Bilinemeyen yada Unutulan Animeler için Yardım Hattı

• quote:

Orijinalden alıntı: VeziriAzam53

2010 yada 2011 yılında planet çocukta sihirbaz the magician diye bir çizgi filmden sonra çıkıyordu.Konusu şöyleydi herkes oyuncak arabalarını birbirine çarptırıp kırmaya çalışıyordu bu arada oyuncak arabaların özel güçleri bir nevi ultimate gibi yetenekleri vardı.Başroldeki çocuk bir gün çöplükte kırmızı bir oyuncak araba buluyor ve bunun özelliği eskiden yarışmalarda kullanılıyor olmasıydı yeteneği de 8 işareti çizip bişeyler yapmasıydı
    Bakuretsu Kyodai Lets and Go olması lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mirafe

90'lı yılların sonundaydı yanlış hatırlamıyorsam BRT diye bir kanal vardı orda bir okul animesi vardı. Biri düz biri kıvırcık ikiz kızkardeşler vardı başrolde hikayesi çok güzeldi. Hatırlayan var mı acaba?
    Belki benim gibi merak eden olur diye yazayım dedim.
    Bahsettiğim animenin adı "İkizler" miş.
    Diğer adı "Mischievous Twins: The Tales of St. Clare's"..

...

• quote:

Orijinalden alıntı: VeziriAzam53

2010 yada 2011 yılında planet çocukta sihirbaz the magician diye bir çizgi filmden sonra çıkıyordu.Konusu şöyleydi herkes oyuncak arabalarını birbirine çarptırıp kırmaya çalışıyordu bu arada oyuncak arabaların özel güçleri bir nevi ultimate gibi yetenekleri vardı.Başroldeki çocuk bir gün çöplükte kırmızı bir oyuncak araba buluyor ve bunun özelliği eskiden yarışmalarda kullanılıyor olmasıydı yeteneği de 8 işareti çizip bişeyler yapmasıydı
    bunu bulabilen varmı lütfen söylesin çıldıracam
  • VeziriAzam53 V kullanıcısına yanıt
    İnternetten geniş çaplı bir araştırma yaptım ama shirbaz dizisini smart çocukta gösteriyor.
    Bende senin gibi o diziyi arıyorum son savaş sahnesinde mor siyah karışımı bir arabayla kapışıyodu. Arenanın dışında itincede kazanabiliyodun savaşı. Bizim ana araba kırmızıydı çok iyiydi be abi

• İnsanların kontrol ettiği küçük arabaların savaştığı anime ya da manga pek hatırlanıyorum özel hamleleri vardı bunların.
    Sırf birbirlerini yok etmeye ya da arena dışına itmeye çalışıyorlardı. Bizim ana raba kırmızı bir jip kırması bir şeydi.
    Çocuk arabayı ilk bir çöplükte bulmuştu.

• Akuma abi acil yardım lazım küçükken izlediğim bir animeyi bulamıyorum. Yazı da yazmıştım şü küçük arabaların savaştığı . Bir arkadaş daha sormuş sen cevaplamışsında o değil bizim dediğimiz. Bu arabalrın özel yetenekleri felan vardı. 8 çiziyodu bizim khraman kırmızı araba. Bu arabayı bir çocuk çöpte buluyodu.

• Mirafe kullanıcısına yanıt
    Ben sormuştum derinde biryerlerde var

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.