Şimdi Ara

BİLİNÇ BİLİNÇ BİLİNÇ !!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ben bir insanım. Lakin insanım diyebiliyorsam beni diger canlılardan ayıran insani değerlere sahip olmam gerekiyor. Akıl yürütmem gerekiyor, vicdanlı olmam gerekiyor , yanlışa ve haksızlıga dur demem gerekiyor. susmamam gerekiyor. Konuşmam gerekiyor. sesimi duyurmam gerekiyor. Hele hele şu zamanda böyle insanlık dışı suçların işlendigi bir dönemde bağırmam gerekiyor. Cocuklar susabilir. Onlar neyin doğru neyin yanlış oldugnu tam anlamıyla ayırt etmeyebilir bunun için kandırılabilir. Ama biz biliyoruz. Bu farkındalığımızı kullanalım arkadaşlar. Görüyoruz kısa bir süreçte korkunç haberlerle uyandık. yaşadıgımız toplumda insanlık dışı suçlar işlendi. Minik ve zararsız hayvanlarımızı, genç kızlarımızı, bakmaya kıyamadıgımız cocuklarımızı kaybettik. Bu bir ayıptır. Korkunç ve affedilmesi olanaksız bir suçtur. Kişisel görüşümde böyle insanların ibretlik bir ceza alması yönündedir. Lakin ben bu sorunsalın biraz temeline inmek istiyorum. Evet ortada bir suç var diyoruz. Ama şu soruyuda soralım lütfen arkadaşlar. Bu suçlar neden var? Bir insan nasıl böyle suçlar işleyebilir ? Bu suçlarla ilgili Net olarak bildigimiz şey bilinç ve irade dışı hareketler olması. Yani ortada bi bilinçsizlik var. Peki nerden geliyor şu bilinç kavramı ? Eğitimle geliyor arkadaşlar. Lakin okuldaki eğitimden öte aile içindeki eğitimden geliyor bu bilinç. Yada bir başka deyişle aile içindeki eğitimsizlikten geliyor bu bilinçsizlik. Çözüm ne? Çözüm ebeveynlerde bitiyor. Annelerde babalarda bitiyor. Cocuklarınıza sahip cıkın. Onlara doğru eğitimi verin. 8 9 tane cocuk yapıp onların yalnızca ana ihtiyaclarını karşılamak analık babalık degil. Sokakta saatlerce vakit geçirmesine müsade etmek analık babalık degil. Sokak kötülüklerle dolu. Sigara uyuşturucu alkol hırsızlık taciz kavga şiddet vs vs gençler arasında kol geziyor. Bu bataklığa bulaşan gençler gün geçtikçe bilincinden taviz veriyor. İradelerini kaybediyorlar. Psikolojilerini kaybediyorlar. Ve böyle korkunc suçlar işleyebilecek seviyeye geliyorlar. Erkek cocuktur deyip müsamaha göstermeyin. Tamamen serbest bırakmayın. Sahip cıkın ve günü nasıl geçti bilin. Gerekirse baskıda yapın ama sokaktaki bataklığa bulaşmadıgından emin olun. Cocuklarınıza doğru bilinci ve iradeyi verin. Onlarda kendi cocuklarına verirse bu bilinci daha az suça meyilli bir toplum olabiliriz. Cocuklarınıza sahip cıkın. Verimli bir şekilde terbiye vereceginize inandıgınız cocuk sayısını aşmayın. Dedigim gibi 9 10 cocuk yapmak marifet degil. Asıl marifet terbiyeli bir şekilde onları büyütmekte. Eğer bunu başarabilirsek önümüzdeki nesilde suç oranını biraz daha düşürebiliriz. Benim fikrim bu yönde. Daha guzel yarınlara uyanabilmemiz dilegiyle :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ney
  • P A R A G R A F K O Y

• 9 10 cocuk a takılmışsın, güzel yorumunu itici yapıyor eskiden mahalle ağabeyleri vardı modern dünya istemedi onları ve geceleri bekçi yoksa adam gibi içen sarhoşlar vardı... neyse modern yaşam dedik ya nesillerini tüketti araştır, son derece iyi eğitim almış tek çocuklu ailede büyümüş, manyakları
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.