Şimdi Ara

Bilimsel Araştırma nereye kadar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    15. evrende puanım 115
    evren birincisinin 141

• gerekenleri yaptıktan sonra da araştırmaya devam etmeli mi? (lazer, iyon,plazma teknikleri gibi)
    • gereklileri nereye kadar arttırmalı (bilgisayar, casusluk gibi)
    • arttırılması iyi olacakları ne kadar arttırmalı (çoğu)

bir de mesela hepsi 10 olduğunda bilimsel araştırmadan kaç puan kazanılmıştır diye bir formül bilen var mı??

• quote:

Orjinalden alıntı: BaLTHaZaRon5

Bilimsel araştırmada
    15. evrende puanım 115
    evren birincisinin 141

• gerekenleri yaptıktan sonra da araştırmaya devam etmeli mi? (lazer, iyon,plazma teknikleri gibi)
    • gereklileri nereye kadar arttırmalı (bilgisayar, casusluk gibi)
    • arttırılması iyi olacakları ne kadar arttırmalı (çoğu)

bir de mesela hepsi 10 olduğunda bilimsel araştırmadan kaç puan kazanılmıştır diye bir formül bilen var mı??

Bu araştırmaları yükseltebildiğiniz kadar yükseltin:

Casusluk Tekniği
    Bilgisayar Tekniği
    Silah Tekniği
    Koruyucu Kalkan Tekniği
    Uzay Gemilerinin Zırhlandırılması
    Yanmalı Motor Takımı
    İmpuls (İçtepi) Motor Takımı
    Hiperuzay İticisi
    Bu araştırmaları da yanlarında yazan kademeye kadar yükseltmeniz yeterlidir. Daha üstünün oyuna bir etkisi olmaz, yalnızca istatistiksel değer taşırlar.

Enerji Tekniği - 12. Kademeye kadar
    Hiperuzay Tekniği - 8. Kademeye kadar
    Lazer Tekniği - 10. Kademeye kadar
    İyon Tekniği - 5. Kademeye kadar
    Plazma Tekniği - 7. Kademeye kadar
    Gravitasyon Araştırması - 1. Kademeye kadar

Alıntıdır ;
    http://www.ogame-tr.com/bilimsel.php

• iyi de bas örneğin iyon tekniğini de 15'e kadar
    ordan toplamda aldığın 10-15.000 puanın sana ne zararı var.
    filo gibi indirilme, savunma gibi GARlanma derdi de yok.

ben bilimsel araştırmalarımla bu evreni sallayacağım
  • quote:

iyi de bas örneğin iyon tekniğini de 15'e kadar

ya arkadaşım söylediğin laf mı şimdi senin? Ben senin sorduklarına direk cevap vermişim sen ne zırvalamışsın? Eğer puan toplamak için basacaksan araştırmayı basarsın tabii ki o zaman senin sorduğun soruların hiçbir anlamı yok!!! Boş boş sorma bari

• quote:

iyi de bas örneğin iyon tekniğini de 15'e kadar

puan almak için araştırma basacağına maden akdemesei basda bi hayra yarasın naapcan iyon tek. 15 yapınca fıss hiç bi işe yaramıcak
  • quote:

ya arkadaşım söylediğin laf mı şimdi senin? Ben senin sorduklarına direk cevap vermişim sen ne zırvalamışsın? Eğer puan toplamak için basacaksan araştırmayı basarsın tabii ki o zaman senin sorduğun soruların hiçbir anlamı yok!!! Boş boş sorma bari

Aramızda bilimsel araştırma düşmanları varmış.
    Bilime karşı olanlara hodri meydan
  • ben plazma tekniğini 42 yaptım (42")
    home theatre tekniğini de 51 yaptım (5.1)

walla ne diim salonda gibiyim

yaw arakadaşlar ne diosunuz siZZ aklınızı mı oynattınız iyonun 15 olmu da noolmuş..

gerekli kademeye getirmen zaten yeterli çok bişey arttırmak istiyorsan vurucu tekniğini arttırırsın...
  • quote:

quote:

resmen saçmalamışsın kardeş araştırmanında bir yeri var arkadaşımızında dediği gibi puan kazanmak istiyorsan bina bas bir işe yarasın.Ama ne kadar çok filo basar ve ne kadar çok güçlü saldırı yaparsan okadar çok mal alır o kadar çok puan kazanırsın.Ogameyi uzun zamandır oynuyorum ve ogameciler tek bir tavsiyem var SADECE FİLO BASIN bilimsel araştırmayıda yerine ve zamanına göre basın , bu oyunda saldırı gucu olan sadece ilerleyebilir kademeciler değil.

• quote:

Orjinalden alıntı: doktor_hack

quote:

quote:

resmen saçmalamışsın kardeş araştırmanında bir yeri var arkadaşımızında dediği gibi puan kazanmak istiyorsan bina bas bir işe yarasın.Ama ne kadar çok filo basar ve ne kadar çok güçlü saldırı yaparsan okadar çok mal alır o kadar çok puan kazanırsın.Ogameyi uzun zamandır oynuyorum ve ogameciler tek bir tavsiyem var SADECE FİLO BASIN bilimsel araştırmayıda yerine ve zamanına göre basın , bu oyunda saldırı gucu olan sadece ilerleyebilir kademeciler değil.

bir gün filonu patlatırlarsa o zaman görürüm ben ne kadar ilerliomuşun

• herseyi dengeli yapacan.filoya yüüklenirsen vuruldugunda kafayı cizersin Allah göstermesin.Savunma yaparsan saldiranın eksik olmaz.hem filo hemde savunma yaparsan fazla sorunun olmas.
  • quote:

Orjinalden alıntı: @WP VOLK@N

herseyi dengeli yapacan.filoya yüüklenirsen vuruldugunda kafayı cizersin Allah göstermesin.Savunma yaparsan saldiranın eksik olmaz.hem filo hemde savunma yaparsan fazla sorunun olmas.

savunma yaparsan saldıranın hiç denecek kadar az olur
  • bende savunma v filo birlikte var.saldiran daha cıkmadı.

1500 roketatar
    500 h.lazer
    Agir Lazer Topu (20 adet var)
    Gaus Topu (20 adet var)
    Iyon Topu (10 adet var)
    Plazma Aticilar (5 adet var)
    Küçük Kalkan Kubbesi (1 adet var)
    Yakaliyici Roketler (10 adet var)
    Gezegenlerarasi Roketler (5 adet var)

filo
    75 kruvazor
    75 komuta
    10 bombardıman
    12 agır avcı
    30 b.nakliye
    10 gd

yetio bana..
  • quote:

bende savunma v filo birlikte var.saldiran daha cıkmadı.

1500 roketatar
    500 h.lazer
    Agir Lazer Topu (20 adet var)
    Gaus Topu (20 adet var)
    Iyon Topu (10 adet var)
    Plazma Aticilar (5 adet var)
    Küçük Kalkan Kubbesi (1 adet var)
    Yakaliyici Roketler (10 adet var)
    Gezegenlerarasi Roketler (5 adet var)

filo
    75 kruvazor
    75 komuta
    10 bombardıman
    12 agır avcı
    30 b.nakliye
    10 gd

yetio bana..

e bu kadar savunman var ve saldıranın yok ama sen savunma az olursa saldıran eksik olmaz yazıon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Malâyani -- 11 Mart 2006; 6:44:02 >

• savunma v filo dengeli üretiom.savunma v filo dengeli gitmeli.benim soylediim bu..

yaww bombardıman mı daha ii komuta mı?
  • quote:

savunma v filo dengeli üretiom.savunma v filo dengeli gitmeli.benim soylediim bu..

yaww bombardıman mı daha ii komuta mı?

bom bardıman saldırı bakımından daha güçlü ama çok deut yer ve daha yavas komutadan sen en iisi komutadan şaşma

• ok..
  • soru sorduk ama anlayan çıkmayınca biraz araştırdım:

http://tr.o-calc.com/ sitesinde her türlü hesaplayıcı gibi bilimsel araştırmadan gelen puanları da hesaplayan bir makina buldum.
    Buna göre tüm araştırmaları 10 yapınca 66.188 puan alıyorsunuz. bilimsel araştırma puanı da 130 ve tabi kimse bu puanınızı vuramıyor, kıramıyor.

Hepsini 11 yapınca alınacak puan: 132.440
    Hepsini 12 yapınca alınacak puan: 264.946
    Hepsini 13 yapınca alınacak puan: 529.957

gravitasyon araştırması enerji istediği için puana doğrudan etkisi yok. Galaksiler arası ağı ise hesaplamadım zira üst sınırı var ve 10-11-12-13 yapılamıyor!!

Hedefim gaa 6, diğerleri 13: 580.357

biraz da bina puanım olsa (9 gezegende yaklaşık 100.000 puan olabilir) ufak bir filo ile 1.000.000 puan yapmayı düşünüyorum.

• quote:

soru sorduk ama anlayan çıkmayınca biraz araştırdım:

http://tr.o-calc.com/ sitesinde her türlü hesaplayıcı gibi bilimsel araştırmadan gelen puanları da hesaplayan bir makina buldum.
    Buna göre tüm araştırmaları 10 yapınca 66.188 puan alıyorsunuz. bilimsel araştırma puanı da 130 ve tabi kimse bu puanınızı vuramıyor, kıramıyor.

Hepsini 11 yapınca alınacak puan: 132.440
    Hepsini 12 yapınca alınacak puan: 264.946
    Hepsini 13 yapınca alınacak puan: 529.957

gravitasyon araştırması enerji istediği için puana doğrudan etkisi yok. Galaksiler arası ağı ise hesaplamadım zira üst sınırı var ve 10-11-12-13 yapılamıyor!!

Hedefim gaa 6, diğerleri 13: 580.357

biraz da bina puanım olsa (9 gezegende yaklaşık 100.000 puan olabilir) ufak bir filo ile 1.000.000 puan yapmayı düşünüyorum.

Ya benim anlamadığım sen herşeyi puan içinmi yapıyosun. Bir araştırma artık işine yaramıycaksa niye yapasınki. anlamış değilim seni ama sen bilirsin tabi. takıl istediğin gibi

• Oyun bir bütün içinde yürütmek gerekir diye düşünüyorum. Bundan dolayı hem kademe, hem araştırma hemde filo orantılı olursa oyunda dengeli ilerlersiniz. Ama ben ilerde rahat etmek için oyuna başladığımdan bu yana hep araştırma kastım ve şu anda 88.'yim. İlk yüzdeki çoğu kişi bana sondaladığında sondaları bile patlıyor.
    Ayrıca 3 temel araştırma çok önemli. Savaş tekniği,kalkan ve zırh. Bunlar ne kadar ii olursa gücünüz o kadar artar bunu unutmayın. Silah tekniğinin 12 olması demek 5 komuta gücünde 4 komuta silah gücüne sahip olmak anlamına geliyor. Ayrıca gemilerin hızlandırılmasıda oldukça önemli bilhassa komutaların. Hiper uzay iticiyi 8 yapın aynı sayfadaki bir oyuncuya 25 dk. merhaba diyorsunuz. Online olsa bilse bu zamanda Genel duruma bakmasa oyuncuyu öpersiniz. Aklınızda bulunsun
    Saygılar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.