Şimdi Ara

Bilgisayarın özelliklerine göre fiyatı nasıl?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar masaüstü pc almayı düşüyorum ve incelemeler sonucu günlük kullanım için buldum. Özelliklerine göre fiyati nasıl acaba?

- İntel Core i3
    - 4GB RAM
    - 1GB Ekran Kartı
    - 250GB HDD

Bahsettiğim bu pc'yi sadece kasa olarak alacağım ve fiyat 500 TL yorumlarınızı bekliyorum uygun mu acaba fiyat, nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi incredibIe -- 25 Mart 2017; 22:59:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yani fazla demek de doğru olmaz, uygun demek de..

Günlük işler için yeter. Dolar kuru ve sıfır pc fiyatlarını düşünürsek, alınabilir gibi. Adamlar 400-500 e core 2 duo satıyorlar. Ancak i3 kaçıncı nesil, ekran kartı ne? Eğer 1156 i3 5xx ise Anakartı muhtemelen ; Asboard, turbox, foxconn, quadro veya esonic? Ekran kartı da eskidir büyük ihtimalle?

Yani sonuç olarak biraz fazla sanki. Az pazarlık yapıp fiyatı indirirsen iyi olur..

• fiyat uygun. oyunluk işiniz yoksa alın bence. oyun oynayacaksan da 2010 öncesi oyunları oynatır!

• Hocam teşekkür ediyorum öncelikle, şimdi bu bilgisayarı günlük kullanım için alacağım oyun da olursa ara sıra. Bu bilgisayar eğer dediğiniz gibi intel i3 1156 5xx ise ne kadar vereyim ya da dediginiz dışında orta halli birsey ise ne kadar vereyim? Teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: incredibIe

Hocam teşekkür ediyorum öncelikle, şimdi bu bilgisayarı günlük kullanım için alacağım oyun da olursa ara sıra. Bu bilgisayar eğer dediğiniz gibi intel i3 1156 5xx ise ne kadar vereyim ya da dediginiz dışında orta halli birsey ise ne kadar vereyim? Teşekkürler...

Şimdi oyun derken yeni oyunlarda bi performans bekleme. 2010 ve öncesi oyunları iyi oynatır. Ama oyun için ekran kartı birinci plandadır. Onu da bilmiyoruz..?

Ancak bu pc o kadar da kötü değil. Yani hepten de öldürmeyelim. Yani pazarlıkla 400,olmadı 450 yaparsan olur. Ha hiç mi inmedi, 500 de çok acımasızca değil. Sadece az fazla. Öğrenebiliyorsan bileşenleri tam olarak öğren. Ondan sonra bakalım. Ancak dediğim gibi, oyun için ekran kartı daha önemli

• Hocam son olarak bu pc nin 500 etmesi için minimum ne olmalı ekran kartı, işlemci vs? Teşekkürler tekrardan

• Konu sahibi, işlemci kodunu ve ekran kartı GPU'sunu (serisi, modeli) yazarsa iyi olur. Ona göre daha sağlıklı bir değerlendirme yapılır.
  • incredibIe kullanıcısına yanıt
    benim PC

4gb ram

i5 3.00 ghz işlemci

1gb 520m e.k

800e almıştım

• Neutumn, hocam bilgisayarcıya gittim getirecek bilgisayarı tam olarak özellik alamadım kusura bakmayın :)

Bizzo, benim alacağım uygun o zaman heralde?

Arkadaşlar şimdi bu pc minimum özellikleri ne olmalı ki 500 tl etsin ona göre yarın gidip alacağım acil cevap verirseniz sevinirim. Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi incredibIe -- 26 Mart 2017; 15:42:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: incredibIe

Neutumn, hocam bilgisayarcıya gittim getirecek bilgisayarı tam olarak özellik alamadım kusura bakmayın :)

Bizzo, benim alacağım uygun o zaman heralde?

Arkadaşlar şimdi bu pc minimum özellikleri ne olmalı ki 500 tl etsin ona göre yarın gidip alacağım acil cevap verirseniz sevinirim. Teşekkürler

RAM'ler 1333 MHZ'den, anakartın maksimum MHZ değeri 1666 MHZ'den yüksekse; işlemci kodu en az "2" ile başlayan ikinci nesil bir işlemci olup Q, K ve HQ işlemci tipindeyse fiyatına göre iyi sayılır. Ayrıca anakartın, USB 3.0 ve SATA III destekli olması tercih sebebidir. Ekran kartının genelde 256 bit olunmasına dikkat edilse de en önemlisi GPU yani model kodunun son iki rakamının 60-70'nin üzerinde olması (HD 4890, HD 7870 vb, GTX 960, gtx 770 vb.) tercih edilir. Yani kabaca bir şeyler yazdım, ne işlemci kodu ne ekran kartı modeli ne de anakart ve RAM değerleri mevcut, ortaya karışık çalıştım.

• incredibIe kullanıcısına yanıt
    -Ram hızları en az 1333MHz'lık olmalı.
    -İşlemcin en az 2 çekirdekli ve 4 işlemli olmalı ve işlemci hızın en az @ 2.30GHz olmalı.
    -Ekran kartın en az 1GB, 64 bit ve DDR3 olmalı.
    -HardDisk alanında en az 320GB olmalı.
    -SSD'ye gerek yok.
  • Bende bilgisayarı satmayı düşünüyorum özellikler şunlar

-İntel Core i2 DUO
    -4GB RAM
    -1GB ATI Radeon HD 4600 SERİES
    -200GB HDD

Kaç TL eder sizce

14 inç samsung monitör var bide
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.