Şimdi Ara

Bilgisayarımdan aralıksız dıııtt sesi geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
128
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayarı ilk aldığımda böyle birsey yoktu bilgisayar ilk açtığımda bip diye bir ses çıkıyor Bu ses normal ama sonra hemen arkasından durmadan dııt diye bir ses geliyo sesin nereden geldiğine baktığımda ise güç kaynağından geldiğini farkettim sizce bu ses nedir?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Bilgisayar açıldığında tek beep sesi her şeyin doğru olduğunu gösterir ve normaldir. Sürekli uyarı sesi geliyorsa psuda arıza olabilir.

Anlıyorsanız bu işlerden psu bağlantı noktalarını ( işlemci güç girişi 4/8 pin , 24 pin güç girişi ve ekran kartı bağlantı noktalarını ve psu modülerse psu ya bağlanan noktaları da kontrol edip sök tak yapın.

Kasayı açtınızda direk ram arızası gibi gözükmese de ramleri bir çıkarın onlarında yerini 2 tane ise bir biri ile yer değiştirip tekrar takın.

Uyarı sesine göre güç kaynağı arızası gibi gözüküyor ama ilk önce kabloları kontrol edin dedim gibi.

• Erhan1982DZC kullanıcısına yanıt
    Dediklerinizin hepsini denedim fakat hala aynı ses var

• Frkn4355 F kullanıcısına yanıt

Peki bu uzun gelen uyarı seslerinden sonra sistem açılıyormu ? ve ya sistemi kullanabiliyormusunuz. Kendi kendine reset atıyormu pc?

İmkan varsa başka bir psu ile deneyin veya bir bilgisayarcıya götürün kasayı, eninde sonunda durum arıza anlaşılr. Psuda sıkntı varsa

garantisi varsa alınma tarihine göre psuyu servise gönderirsiniz. Yada komple hazır sistem olarak aldıysanız kasa gider servise.

Veya yeni bir psu alırsınız.

• Erhan1982DZC kullanıcısına yanıt
    Sistemi 2 el olarak aldım,2 3 kere kendim resetleyince ses gidiyor fakat ekran gelmiyor sadece bios girebiliyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.