Şimdi Ara

Bilgisayarımdaki Tüm Programlar Lnk Dosyası Oldu...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
27.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yav Arkadaşlar Bir hata dan dolayı bilgisayarımdaki tüm Programlar Lnk Dosyası Oldu .

Yani Klasörler Degil,

ÖRNEK : Metin2.exe Tıklıyom Baska Program Çıkıyor Böyle Oluyor .

Bundan Bıktım Lütfen Çözüm Lütfen .

Bilgisayarımdaki Tüm Programlar Lnk Dosyası Oldu...
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Geri yükleme noktası özelliğini kullanman sorunu çözebilir.Emin olmamakla birlikte eğer varsa bahsettiğin hatadan önceki bir geri yükleme noktasına dönmen sistemini eski haline getirebilir diye düşünüyorum.
  • yav geri yüklemeyi cok yaptım ama olmadı .
  • Windows içersinde çeşitli programları çalıştırmak için kullanılan kısayollar lnk uzantısını alır. bu dosyalar kendi başına işe yaramaz, sadece programın çalışması için hızlı işlem yapmayı sağlar.

Kısayol dosyası sağ alt köşesindeki minik ok işaretinden tanınabilir. normal dosyalarda bu ok işareti olmaz.

Eğer deneyimli bir kullanıcı değilseniz Kopyalama yaparken dikkat etmeniz gerekiyor çünkü programın masaüstündeki küçük resmini taşımakla program kopyalanmış olmaz. kısayola sağ tıklayıp "Hedef Bul" diyerek aslının nerde olduğunu bulabilirsiniz

veya

Bazı kayıt defteri ayarlarını değiştirmeniz gerekiyor. Aşağıdaki yolu izleyin:

Başlat > (Arama çubuğuna) regedit (enter).

HKEY_CURRENT_USER > Software > Microsoft > Windows > CurrentVersion > Explorer > FileExts > .lnk

Buradaki "OpenWithList" içindeki (hangi proğram çıkıyorsa)-> ile ilgili değeri silin, sadece "varsayılan" değer kalsın. Hemen altındaki "UserChoise" seçeneğini de silin ama önce sağ tuşlayıp "İzinler" kısmından "Administrator" seçmeniz lazım. Ardından klasörü silin, düzelecektir.

• arkadaşlar aynı sorunu bende yaşıyorum ve regedit açılmıyor...

spy war dediler spybot falan var ulaşamıyorum sadece norton çalışıyor birde windows :D

mesela regedit yazıp açmaya çalıştığımda önüme direkt

C:\Windows\regedit.exe
    Uygulama bulunamadı
    diye çıkıyor :(

sorunla karşılaşan var mı? birde mümkünse FORMAT atmadan çözmek istiyorum

şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: paganangel

arkadaşlar aynı sorunu bende yaşıyorum ve regedit açılmıyor...

spy war dediler spybot falan var ulaşamıyorum sadece norton çalışıyor birde windows :D

mesela regedit yazıp açmaya çalıştığımda önüme direkt

C:\Windows\regedit.exe
    Uygulama bulunamadı
    diye çıkıyor :(

sorunla karşılaşan var mı? birde mümkünse FORMAT atmadan çözmek istiyorum

şimdiden teşekkürler.

advanced system care kullanın alet çantası bölümünde probleminiz için gereken çözüm var kolay gelsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar biraz geçse bile bende var exe açılmıyo yani programlar önermeyin açmıyo lnk oldu sorun bu
  • KDEELIK ADAMSIN KRDESIM KENDIM HYATTA YPAMAZDM BUNU SENIN SYENDE YPTM VLLA ALLAH RAZI OLSUN
  • arkadaşlar denetim masaından yeni bi kullanıcı açarak bu sorunu kökten çözersiniz
    daha sonra gerekli dosyaları kullanıcı klasörleri içinden kopyalar daha sonra eski kullanıcıyı silersiniz
  • format or gerı yukleme okey?
  • @@KDELİK@N sağolsun derdime derman oldu. Teşekkür amaçlı canlandırdım konuyu
  • beyler uzatmaya gerek yok alın bu vide oyu aynı o şekilde yapın ve bilgisayarı yeniden başlatın tamamdır :)

http://www.youtube.com/watch?v=dOL7158DZ54
  • arkadaşlar bendede bu sorun vardı çözdüm sistem geri yükleyerek ancak bu bir virüsmüdür

yani format gerekiyormu yoksa sadece sistem hatasımı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.