Şimdi Ara

Bilgisayarıma Linux kurulmuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bilgisayarıma Linux'un bir çok dağıtımını kuramaya çalıştım fakat kurulmuyor bilgisayar kabul etmiyor Linux'u. Bu problemim ile 3-4 gündür abartısız uğraşıyorum. Ulaştığım birtakım sonuçları, gelişmeleri yazacağım. Lütfen yardımcı olunuz.
    Yapılan işlemler, ulaşılan sonuçlar ve gelişmeler;
    * Sistemimde win7 64bit yüklüydü.
    * İlgili iso dosyalarını Rufus vb programlar aracılığıyla (çoğunu denedim) usb flash belleğe boot ediyorum.
    * Ubuntu kurulumunda gelen menüde ubuntu kur veya dene seçeneğini seçtiğimde, siyah ekran geliyor ve imleç yanıp sönüyor. Nomodeset seçeneği ve diğer tüm çözüm önerilerinde geçen seçenekleri de denememe rağmen sorun aynı.
    * iso dosyalarının md5 kontrolü yapılmış olup herhangi bir sorun yoktur.
    * Ubuntu 16.04 LTS 32 ve 64bit sürümlerini denedim sonuç yine aynı siyah ekran imleç yanıp sönüyor.
    * Mint ve Arc dağıtımlarını denedim sonuç yine aynı siyah ekran imleç yanıp sönüyor.
    * Sistemim Uefi desteklemiyor. O yüzden uefi ile ilgili çözüm yollarını es geçiyorum. Çünkü bios da uefi kısımları yok.
    * Kendi bilgisayarımda denediğim iso dosyaları ile başka bir bilgisayarda deniyorum, sorunsuz bir şekilde kurulum menülerine geçebiliyorum.
    * Anladığım kadarıyla donanımsal bir problem var.
    * Son çare olarak sistemde yüklü olan win7 sistemi silerek, yani harddiski formatlayarak denedim, sonuç yine aynı siyah ekran imleç yanıp sönüyor.

#Sistemim#
    Asus F50Sf
    Intel Core 2 Duo 2.80Ghz
    Ram 4gb
    Nvidia Geforce Gt220M 1gb
    120gb Sandisk ssd

Tecrübeli arkadaşlardan ricam, lütfen yardımcı olunuz. Gerçekten çok bunaldım. Şimdiden teşekkürler.

• Biousunuza girin.

Security-I / O Interface Security kısmındaki New Card Interface seçeneğini disable edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ***Leopard*** -- 18 Şubat 2017; 17:44:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Security yi disable yapin

Sisteminiz uefi degil ise rufusa yazarken MBR secenegini secmeniz gerekiyor

Kurulum yaparken bilgisayariniz ethernet kablosu ile bagli olsun

Not: usb taktiktan sonra direk install demeyin, live ubuntu deyin, bakin wifi ayarlariniz ve diger ayarlar calisiyor mu diye

• New Card Interface seçeneğini Locked yapınca sorun çözüldü. Allah razı olsun sizlerden @***Leopard*** ve @monarch25 hocam. Çok teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cezzar1799

New Card Interface seçeneğini Locked yapınca sorun çözüldü. Allah razı olsun sizlerden @***Leopard*** ve @monarch25 hocam. Çok teşekkür ederim.

Rica ederiz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.