DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Bilgisayarım HARİCİ Hard Diski Görmüyor
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
44
Cevap
3
Favori
141.099
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> USB bellek/Harici Depolama >> Bilgisayarım HARİCİ Hard Diski Görmüyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      788 Mesaj
      16 Temmuz 2006 14:20:21 Konu Sahibi
      80 gb samsung marka harici hard diskim var.disketin adaptörünü takıyorum,usb ile bilgisayarada baglıyorum ama bilgisayarıma girdigimde hard diskim gözükmüyor.ama baglı oldugundan eminim.cünkü usb girişini cıkardıgımda uyarı veriyor,tekrar taktıgımda yine uyarı veriyor.
      yani baglıyorum ama pc görmüyor.sizce neden olabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halitkin -- 12 Ekim 2013; 23:11:39 >

|
      |

in the mouth of madness
    • Çavuş
      46 Mesaj
      17 Temmuz 2006 08:42:32
      bilgisayarım->sağtuş->yönet->disk yönetimi ne gir. oradan usb diskinin sürücü ismini değiştir. kolay gelsin

• Yüzbaşı
      788 Mesaj
      18 Temmuz 2006 00:25:51 Konu Sahibi
      usb diski diye birsey gözükmüyor.sadece c ve d gözüküyor.
      |
      |

in the mouth of madness
    • Çavuş
      46 Mesaj
      18 Temmuz 2006 08:16:56
      d: nın ismini değiştir.
      |
      |

• Yarbay
      2127 Mesaj
      18 Temmuz 2006 10:30:37
      harici disk yeni ise formatsız olabilir, partition oluşmamış ta olabilir, yönetimsel araçlar/disk yönetimi menüsünden kontrol edin
      |
      |

* AMD phenom II X6 1090T * MSI 970A-G46 * PNY Quadro 600 * Corsair Vengeance 2x4GB DDR3 1600MHz * 1.5TB SeaGate Sata3 * Corsair Carbide 300R *
      * PackardBell TS11HR 2630qm 2,00 Ghz*8gb DDR3*2GB Nvidia GT540M *
    • Yüzbaşı
      788 Mesaj
      18 Temmuz 2006 13:04:59 Konu Sahibi
      kontrol ettim ve sadece c ile d gözüküyor.şimdi ne yapmam gerek.
      birde outsorce d'nin ismini degiştirince olurmu.ben düşününce bi mantık bulamadım.
      |
      |

in the mouth of madness
    • Binbaşı
      1435 Mesaj

Android Beta Tester
      21 Temmuz 2006 12:46:23
      benimde harici diski görmüyodu outsource82in dediğini yaptım oldu f idi sürücü g yi seçtim oldu sendede olmalı
      |
      |

• Er
      1 Mesaj
      21 Temmuz 2006 13:24:10
      FAT32 İLE BİÇİMLENMİŞ USB HDD'İ XP SP2 DE GÖREMİYORUM
      FAAT 32 FORMATINDA BİR USB HDD İ GÖREMEME SEBEBİM VE BU SEBEPTEN ÖTÜRÜDE NORTON GHOST 2003 Ü CALIŞTIRAMAM
      BİLGİLERİNİ BENİMLE PAYLAŞIRSAN SEVİNİRİM TEŞEKKÜRLER
      |
      |

ilginize teşekkürler
      (bilgi paylaştıkca çoğalır,sakladıkca körelir..)
    • Yüzbaşı
      300 Mesaj
      22 Temmuz 2006 17:48:43
      anakartinin sürücülerini güncelleştir.
      |
      |

• Yüzbaşı
      788 Mesaj
      26 Temmuz 2006 01:19:26 Konu Sahibi
      evet outsorce senin dedigini yaptım ve oldu.
      cok tesekkür ederim.
      |
      |

in the mouth of madness
    • Onbaşı
      23 Mesaj
      29 Temmuz 2006 17:07:03
      merhaba bende de benzer bir problem var... 160gb ide hdd için bir kutu aldım (3,5") notebook uma bağladığımda yeni donanım diyip -ide to usb- bulundu diyor.... sürücü yüklemesinde hata oluştu donanım çalışmayabilir diyor.. aygıt yöneticisinden izlediğimde kutuyu "on" "off" yaptığımda bulup yığın depolama aygıtı olarak gösteriyor ancak yaklaşık 10 saniye sonra listeden kaldırıyor... o sırada da sürücü yüklenmemiş diyor... zaten bilgisayarım a girdiğimde de görünmüyor disk... ne yapmalıyım... outsource un dediğini ben de yaptım ama birşey değişmedi....
      |
      |

• Er
      1 Mesaj
      21 Ağustos 2010 23:06:55
      outsource82 gercekten cok sağolun söylediğinizi yaptım işe yaradı.
      |
      |

• Teğmen
      201 Mesaj
      13 Eylül 2010 18:43:20
      quote:

Orijinalden alıntı: outsource82

d: nın ismini değiştir.

Outsource,
      Benim sorunum görmemesi değildi, 1 yıldır kullandığım 3.5 inch hard diskim bu sefer açma düğmesine bastığımda, mealen; eklenen USB device, malfunctioned (yani bozuk arızalı) diye bir hata verdi.

dediğiniz yöntemi uyguladım ve oldu, enteresan, mantığı nedir acaba?

herşekilde teşekkürler...
      |
      |

• Er
      5 Mesaj
      15 Aralık 2010 23:38:46
      Bendede aynı sorun vardı ben de ise dakıyorum gözükmüyor ama var olduğunu biliordum sonra birşey dikkatimi çekti aygıt yönetcisinde disk olarak gözüküyordu...

Seninkide Buna benziyor olabilir...

Not: benim ki biçimlendirilmediği için veri kurtara biliyormusun emin değilim.
      Not2: 5.Resimde doldura tıkladığında hata verirse ya USByi çıkar tak bide öyle dene

Resimler
      1.

2.

3.SAĞA TIKLA

4.

5.Resimde doldura tıkladığında hata verirse ya USByi çıkar tak bide öyle dene

6.

7.

ALINTI DEĞİLDİR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hahaha1234 -- 15 Aralık 2010; 23:40:53 >

• Yüzbaşı
      342 Mesaj
      16 Aralık 2010 01:32:52
      daha önceden takılmış bir diskin bilgisini almış olabilir ama bozuk diye uyarı vermeside normal değil gibi içindekileri kurtarıp format işe yarayabilir.
      |
      |

My World...
    • Er
      6 Mesaj
      27 Mayıs 2011 09:14:20
      bende philips 150 gb harici hdd var takıyorum pc ye ama görmüyor yeni donanım bulundu falan da demiyor arkadaşlar outsource82 değiştirdik oldu diye yazmışlar acaba nerden değiştirebilirim tşkler
      |
      |

• Er
      10 Mesaj
      25 Ağustos 2011 22:36:40
      arkadaşlar benimde harkdisk ile bi sıkıntım var ama arkadaşınkinden farklı ben samsung'un 250 gbyte harici diskini kullanıyorum içinde projelerim resimlerim herşeyim vay kısacası ve hardiski pcye taktığımda harddisk sürekli olarak dıt dıt diye ses çıkartıyor çıldırmak üzereyim lütfan yardım edin
      |
      |

• Er
      6 Mesaj
      02 Ekim 2011 01:07:25
      arkadaşlar aynı sorun bendede nüksetti 1tb usb 2.0 wd harici disk bilgisayara takıyorum taktıgıma ilişkin sağ alt köşede bağlantı ikonu var bilgisayarıma giriyorum f die bi sürücü şeklinde görünüyor tıkladıgımda ise bilgisayar donuyor yönet-->disk yönetimine giriyorum hard disk takılı iken orada donuyor çıkardıgımda C ve D görünüyor sizce sorun ne ? ne yapmalıyım ?
      |
      |

• Er
      3 Mesaj
      08 Ekim 2011 13:02:07
      WD 500gb 3.5" mybook harici harddiskimi ne masaüstü ne notebook bilgisayarım tanımıyor. FArklı usb portlarda denememe ve diğer forum sayfalarında söylenen sürücü harfi değiştime vs denememe rağmen tanımıyor.Kabloları kendi orijinal ve sağlam kablolar. Elektirik var ve ışık sabit yanıyor. Yani Hdd fiziksel zarar görmüş değil.

USB yi taktığımda sağ alt köşede çıkan ibare şu: "USB Aygıtı tanınmadı, Bu bilgisayara takılı USB aygıtlarından birisi çalışmadığından windows aygıtı tanımıyor."

Usb'yi anakartın usb girişine takıp denedim yine sonuç yok.
      Disk yöneticisinde de görmüyor bu yüzden formatlayamıyorum.

Aygıtlar ve yazıcılar sekmesinde "Sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu. (Kod 43)" diyor.

Ne yapmamı önerirsiniz. Acil yardımlarınızı bekliyorum....
      Şimdiden çok teşekkür ederim.

• Teğmen
      200 Mesaj
      28 Ekim 2011 11:55:23
      quote:

Orijinalden alıntı: rayban46

WD 500gb 3.5" mybook harici harddiskimi ne masaüstü ne notebook bilgisayarım tanımıyor. FArklı usb portlarda denememe ve diğer forum sayfalarında söylenen sürücü harfi değiştime vs denememe rağmen tanımıyor.Kabloları kendi orijinal ve sağlam kablolar. Elektirik var ve ışık sabit yanıyor. Yani Hdd fiziksel zarar görmüş değil.

USB yi taktığımda sağ alt köşede çıkan ibare şu: "USB Aygıtı tanınmadı, Bu bilgisayara takılı USB aygıtlarından birisi çalışmadığından windows aygıtı tanımıyor."

Usb'yi anakartın usb girişine takıp denedim yine sonuç yok.
      Disk yöneticisinde de görmüyor bu yüzden formatlayamıyorum.

Aygıtlar ve yazıcılar sekmesinde "Sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu. (Kod 43)" diyor.

Ne yapmamı önerirsiniz. Acil yardımlarınızı bekliyorum....
      Şimdiden çok teşekkür ederim.

aynı durum bende de var arkadaşlar yardım

Reklamlar
SEO
SEO
izmir havalimanı transfer
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,656
1.2.122

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.