Şimdi Ara

Bilgisayarım GTA V Kaldırır Mı? [ANA KONU] (67. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.364
Cevap
7
Favori
50.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

4 GB RAM

NVİDA GEFORCE 420 YENİ NESİL OYUNLARI KALDIRAN MODEL

ALLAH AŞKINA CEVAPLAYIN NOLUR
  • Merhaba arkadaşlar...

Mevcuttaki bilgisayarım oldukça eski olduğundan upgrade etmek istiyorum. Şu anki donanım:

Core 2 Duo E6300 2.8 GHz İşlemci
    nVidia 9500 GT 1 GB Ekran Kartı
    Asus P5QPL-AM anakart
    2 GB RAM
    Asus 300 W Kasa

Almak istediğim donanım:

CPU: Intel 6402P veya AMD FX-8300
    Ekran Kartı: GTX 950 2 GB
    Anakart: Belli değil
    16 GB RAM

Oğlum GTA 5 için kullanacak. Ben ise mimari çizim programı kullanacağım. Şu anki donanım bile benim işimi az çok görüyor. O yüzden önemli olan GTA 5'i rahat çalıştırması.

İşlemci olarak 6402P mi yoksa FX-8300 mı tercih etmeliyim? Arada ciddi fiyat farkı var. 6402P yaklaşık 700 TL iken FX-8300 450 TL civarı.
    FX-8300 tercih edersem kasayı 400 ya da 500 Watt'a çıkarmam gerekir mi? Çünkü yaklaşık olarak 280 Watt'a çıkıyor tüketim.
    Ayrıca FX-8300 ile beraber gelen fan yeterli mi, yoksa ayrıca fan ister mi?

Ya da bunları boşver, şunu da alabilirsin dediğiniz bir sistem var mı?

Tecrübesi olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mulugol

Merhaba arkadaşlar...

Mevcuttaki bilgisayarım oldukça eski olduğundan upgrade etmek istiyorum. Şu anki donanım:

Asus P5QPL-AM anakart
    2 GB RAM
    Asus 300 W Kasa

Almak istediğim donanım:

16 GB RAM

Oğlum GTA 5 için kullanacak. Ben ise mimari çizim programı kullanacağım. Şu anki donanım bile benim işimi az çok görüyor. O yüzden önemli olan GTA 5'i rahat çalıştırması.

İşlemci olarak 6402P mi yoksa FX-8300 mı tercih etmeliyim? Arada ciddi fiyat farkı var. 6402P yaklaşık 700 TL iken FX-8300 450 TL civarı.
    FX-8300 tercih edersem kasayı 400 ya da 500 Watt'a çıkarmam gerekir mi? Çünkü yaklaşık olarak 280 Watt'a çıkıyor tüketim.

hocam
    işlemci i5 6500
    anakart asus b150m pro gaming
    ekran kartı gtx 950
    ssd samsung evo 850 120gb bütçeniz varsa 250 gb

bu sistemle her türlü işinizi görür ama psu yetmeyebilir

• CORE İ5 6200U 2.3 GHz Turbo İle 2.8 GHz
    8 GB RAM DDR4
    GEFORCE 2GB GT940Mx

Bu sistemle bf4 full ayarda akıcı oynuyorum gta5 orta ayarda oynarmı arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cinematr

CORE İ5 6200U 2.3 GHz Turbo İle 2.8 GHz
    8 GB RAM DDR4
    GEFORCE 2GB GT940Mx

Bu sistemle bf4 full ayarda akıcı oynuyorum gta5 orta ayarda oynarmı arkadaşlar.

Arkadaşlar yokmu yardımcı olacak malum yerden boşuna indirmeyeyim 60 gb az değil orta ayarda falan oynabileceksem ekliyim :s low ayarda zar zor oynayacaksa indirmeyeyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheBearGrylls

quote:

Orijinalden alıntı: mulugol

Merhaba arkadaşlar...

Asus P5QPL-AM anakart
    2 GB RAM
    Asus 300 W Kasa

Almak istediğim donanım:

16 GB RAM

hocam
    işlemci i5 6500
    anakart asus b150m pro gaming
    ekran kartı gtx 950
    ssd samsung evo 850 120gb bütçeniz varsa 250 gb

bu sistemle her türlü işinizi görür ama psu yetmeyebilir

Cevabınız için teşekkür ederim. Enteresan bir sorum daha var. İşlemcilerin teknik bilgilerine bakınca bellek tipi yazıyor. Örneğin max DDR3-1600 yazan işlemci aldım. Bunu 2133 Mhz destekli bir anakarta taktım. Bu anakarta 2133 Mhz RAM takamaz mıyız? Takarsak anakart desteklediği için uyar mı yoksa işlemci desteklemediği için uymaz mı?

Kısaca RAM ve anakart seçerken işlemcinin desteklediği bellek hızına dikkat etmeli miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mulugol -- 19 Ağustos 2016; 16:16:43 >

• 16 gb ram
    Gt 940 m nvidia ekran karti
    Intel core i7-6500u 2.50ghz
    1366x768 60 hz

Sistemim bu ama laptop masaustu deil gta v de kaç fps alirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Unshaken Darkness

Oyunu Core 2 Duo E8400, 4GB RAM ve AMD HD5570 sistemiyle oynuyorum.Düşük ayarlarda vsync açık sabit 30 FPS alıyorum.Kart 1GB ve 900MB kullanıyor.(Ölçeklendirme kullanıyorum 5/4 oranında.Ölçeksiz 800MB kullanıyor) Kartın açmaz gibi geliyor eğer 512 ise.Ama şöyle birşeyde var. Ben ayarları High seviyesine getirdiğimde 1500MB civarı bellek kullanıyor.Ekran kartıda bunu HDD'den kullanıyor önbellek dosyasını.Yani denemeden net birşey öğrenemezsin.Highde ise 20 FPS alıyorum.

Not:Şaka yapmıyorum ciddiyim bu sistemle şuana kadar 122 saat oynadım sorunsuz şekilde.İsteyenler bakabilir.

http://steamcommunity.com/id/mtnmr6/games/?tab=all

selamlar hocam. aynı işlemci, 4gb ram, gtx650 ti boost ekran kartı ile oyunu oynayamıyorum. high-very high karışık ayarlarda ilk görev olan banka soygununda pek bişey yok fakat oralar geçip normal oyuna döndükten sonra inanılmaz kasma ve donmalar başlıyor, binalar yollar kayboluyor. ve bunları en düsük ayarlardada en yüksek ayarlardada yapıyor. nedir bunun çaresi acaba

• aybars_23 kullanıcısına yanıt
    Sisteminiz W10 mu?
  • Evet hocam W10
  • aybars_23 kullanıcısına yanıt
    İşletim sistemi kaynaklı hocam o.Aynısı bende oldu ve W10 sistemdi.W7 64bit kurduğumda ise hiçbir sorun yoktu.Herşey düzgündü.
  • ekran kartım falan yeterlide, işlemciden şüpheliyim daha yeni denicem.
  • dell marka İ5, 4gb ram, ekran kartı= AMD Radeon R5 M335 model Bi ekran kartım var acaba hangi oyunları oynayabilirim en fazla ve Gta 5 açar mı yardımcı olur musunuz?

• dostum bunlar pek dogru degil.Benim pc min ayarlari karsilamiyor gosteriyor ama gta v i highda kasmadan aciyor.pek guvenmemek lazim buna.
  • Asus N552VW
    i7-6700HQ 4 GB GTX960M 16 GB DDR4 2133MHz Ram ultra ayarda akıcı oynanır mı deneyen var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnurD7 -- 28 Aralık 2016; 11:31:58 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • juddas J kullanıcısına yanıt
    düşük ayarlarda açacaktır.Minimum sistem gereksinimlerinin biraz altında oldugu zamanda oynanabilmektedir

• low da kasmadan mediumda çok hafif ya da kasmadan oynayabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: mtnmr

İşletim sistemi kaynaklı hocam o.Aynısı bende oldu ve W10 sistemdi.W7 64bit kurduğumda ise hiçbir sorun yoktu.Herşey düzgündü.

Hocam e8500

4gb ddr2 ram

Hd6850 sence nasıl oynatır?

• Bitutamumut kullanıcısına yanıt
    En düşükte oynatır. İşlemcin çok düşük biraz daha iyi olsa idi yüksekte açardı. Online'da sorun çıkarabilir işlemcin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtnmr

En düşükte oynatır. İşlemcin çok düşük biraz daha iyi olsa idi yüksekte açardı. Online'da sorun çıkarabilir işlemcin.

Sağolasın hocam. Takılmasın yeterli kaç fps verir sizce?

• 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.