Şimdi Ara

Bilgisayardan pek anlamam ama babam bilg. oku diyooor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Format atmayı bilmeyen bilgisayar mühendisleri* gördüm ben. Java , C# felan öğretiyorlar lise çağında ilgili olanlar bile öğrenebiliyor bunları. Sadece diploma önemli olan bilg mühendisliğinde.

edit: bilgisayar mühendisliği öğrencileri*

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AtesHırsızı -- 11 Temmuz 2014; 23:55:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rabbitstayla

Format atmayı bilmeyen bilgisayar mühendisler* gördüm ben. Java , C# felan öğretiyorlar lise çağında ilgili olanlar bile öğrenebiliyor bunları. Sadece diploma önemli olan bilg mühendisliğinde.

bilgisayar mühendisliğini format atmak olarak değerlendiren arkadaşlar var,, bkz: odtü doç. bilgisayar mühendsi
  • quote:

Format atmayı bilmeyen bilgisayar mühendisleri* gördüm ben. Java , C# felan öğretiyorlar lise çağında ilgili olanlar bile öğrenebiliyor bunları. Sadece diploma önemli olan bilg mühendisliğinde.

Evet bolume gelmeden bilgisayar bilmek yararli tabi ama kimse insaat muhendisligine giderken de mukavemeti, akiskanlari bilmiyor.

Bilgisayar muhendisligi okuyan kiz arkadaslarin tamami sifira yakin bilgiyle geliyor ama gayet basarili muhendis olabiliyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gunss001

sizce ne yapmalıyım?

Bilgisayardan anlamıyorsan programlama dilleri falan karşına çıkacağında hoşuna gitmeyeceğine %100 eminim.

Kendini hayatın boyunca nefret edeceğin bir işe mahkum ediyor olabilirsin babanın lafı yüzünden.Neler ilgini çekiyor? Neyi zevkle yapabilirsin?

Bu sorulara cevap vererek tercih yap ve kimsenin ne dediğini umursama.

Araştır tabii derslerini, okuyanların yazdıklarını, hoşuna giderse ve yapabileceğine inanırsan ancak o zaman bilg müh yaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaRKeRs -- 11 Temmuz 2014; 23:57:15 >
  • hastasiempre99 H kullanıcısına yanıt
    Burda bana mı laf çarptın çözemedim ama daha Windows , Linux kuramayan birisine Java , C# öğretiliyor.
  • Babanı takma sevebileceğin bir bolum seç.

• quote:

Burda bana mı laf çarptın çözemedim ama daha Windows , Linux kuramayan birisine Java , C# öğretiliyor.

Yahu windows kurmayi ne buyutuyorsunuz, adam ilgilenmemistir bilmiyordur. sonucta bi andaval bile bios ayarini yapar, sonra kendi kendine yukleniyor zaten.

Musluk tamiri de cok basit bisi ama bahse girerim burda kimse bilmiyordur, cunku ilgilenmemistir kimse bi sekilde hallolur diye.

Format, kodlama tekniker ve programci isi. Code monkey degildir bilgisayar muhendisi.

• tam söylediğin gibi 0a yakın bilgi
  • quote:

tam söylediğin gibi 0a yakın bilgi

Ya tutup da bilisim sektorunde devrim yaratma hayalin olmadigina gore gecmis sikinti degil. emin ol bolume gelenlerin yarisindan cogu oyle.

Ama gelecegin icin kararli olman gerekiyor. babanin zoruyla degil de ben bu isi yaparim dersen ancak olur.

• 0dan mı başlanıyor derse, bende bir kzıım hiç sevmezdim bilgisayarla uğraşmayı son 2 yıl içinde biraz ilgilendim. Babam çok zorlamıyor aslında makine bilgisayar arasından birini seçicem bilgisayarı daha uygun gördü ama bende pek anlamadığım için dert ediyorum derslerde zorlanmaktan korkuyorum tabi makine bilgisayardan daha zor ama orda nerdeyse herkes 0dan başlıyor
  • quote:

Format atmayı bilmeyen bilgisayar mühendisleri* gördüm ben. Java , C# felan öğretiyorlar lise çağında ilgili olanlar bile öğrenebiliyor bunları. Sadece diploma önemli olan bilg mühendisliğinde.

Her mühendis format bilecek yada format bilmeyen mühendis olamaz diye cahilce düşünceler öncedendir diye biliyorum teşekkür ederim hala varmış bu kafalar.[/b

• quote:

0dan mı başlanıyor derse, bende bir kzıım hiç sevmezdim bilgisayarla uğraşmayı son 2 yıl içinde biraz ilgilendim. Babam çok zorlamıyor aslında makine bilgisayar arasından birini seçicem bilgisayarı daha uygun gördü ama bende pek anlamadığım için dert ediyorum derslerde zorlanmaktan korkuyorum tabi makine bilgisayardan daha zor ama orda nerdeyse herkes 0dan başlıyor

Makinede de programlama var. Derse nerden basladiklari onemli degil ki. o dersi ortalama zekaya ve calisinca yapabilecek insanlarin seviyesine gore islerler.

Yani tutup da senden kimse gellir gelmez gecmiste bilgisayar bilmeliydin sartini bekleyemez. calisirsan iyi kotu yaparsin. sabirliysan ve istekliysen basarili olursun.

• Tarih bölümü ile bilgisayar mühendisliğinde okuyan iki kişinin diyaloğu
    -Size bilgisayar hacklemeyi öğretiyorlar mı ?
    +Sen tarihi eser kaçakçılığı yapıyon mu ?
  • MatreV kullanıcısına yanıt
    En basit teknik olayı yapamayan biri veya kamerası gözetlenebilir diye laptopun kamerasının bağlantısını donanımsal olarak kesmeyip üstüne yara bandı yapıştırıp gezen insanların mühendis sıfatı almasını savunan süper bilmiş cahiller varmış , teşekkürler.
  • çok teşekkür ederim sağol:)
  • bence istediğin yerleri yaz sonuçta bu mesleği yıllarca sen yapacaksın . bir söz vardır eşini boşarsın işini boşayamazsın diye
  • Hiçbir şey bilmeden üniye gelip çok iyi mühendis olabilenler var.
  • Social Network ü izle

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.