Şimdi Ara

Bilgisayara Yüklenen programlara ait dosyalar nerede

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
15.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar benim şöyle bir sorum olacaktı..::..

Şimdi bilgisayarımıza bir program yüklüyoruz. Bu program genelde Program Files a yüklenir. Pek çok programın bütün dosyaları "Program Files/ProgramAdı" adlı klasörde bulunur..

Ama bazı programlara ait bazı yardımcı dosyalar Windows yada Windows/System32 veya Program Files/Common Files gibi klasörlere yüklenir. Hatta bazı programlarında Windows Kayıt Defterinde (Registry) anahtarları bulunur....

Şimdi benim öğrenmek istediğim : Bilgisayara yüklemiş olduğum bir programın bütün ;dosyalarını , yardımcı dosyalarını , kısayollarını , ve kayıt defteri anahtarlarını tam olarak gösteren bir program varmı . yada bunu bir program olmadan halledebilirmiyim..

Daha önce bu iş için Advanced Unİnstaller , Ashampoo Unİnstaller ve System Mechanic programlarını kullandım.. Ama dediğim işi bunlarla halledemedim...

Bu konuda bilgisi olanlardan destek bekliyorum ...

Bu konuda bana yardımcı olacak tüm arkadaşlara şimdiden Teşekkür Ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BenCesur -- 11 Eylül 2005, 21:03:56 >

• yokkkmu
  • TAM SORUNU ANLAMADIM DEMEK İSTEDİĞİN YÜKLEDİĞİN PROGRAMIN BÜTÜN KLASÖRLERİNİ VEYA ZARTINI ZURTUNU MU BİR ARADA BULMAK İSTİYORSUN EĞER BUNU İSTİYORSAN SANA AVAFİND ADLI PROGRAMI ÖNERİRİM ÇOK HIZLI BİR ŞEKİLDE ARAMAK İSTEDİĞİN HERŞEYİ BİLGİSAYARDA BULUYOR
  • sorun şu : Bir örnek vererek sorunu açıklayayım..Şimdi ben bilgisayarıma Eraser diye bir programı yükledim..Bu programa ait pek çok dosya "C:\Program Files\Eraser\" isimli klasörde bulunuyor .ama bu programın bazı yardımcı dosyaları C:\WINDOWS yada C:\WINDOWS\System32 klasöründe bulunuyor.. şimdi ben bu programı yüklediğim zaman Sağ tık menüsüne > Erase , Erase Unused Space , Erase Recycle Bin < gibi sekmeler ekleniyor.. şimdi ben bu programı türkçeye çevirmek istiyorum hatta Program Files klasöründeki kısımlarınıda çeviriyorum ama Program Files dışındaki dosyalarını bulamıyorum.. ben Program Files dışındaki dosyaları ve kayıt defteri ayarlarını bulmak istiyorum..

İşte sorun bu bu şekilde yüklediğim bir programın bütün ayrıntılarını bulabileceğim bir program varmı ...
    Hani bilgisayara eklediğimiz bir donanımın sürücülerini bulmak için aygıt yöneticisinden aygıt üzerinden "Sürücü Ayrıntıları" dediğimiz zaman o aygıtın bütün sürücü dosyalarını görebiliyoruz yaa . İşte bende bunun gibi bişey arıyorum...

• tamam sana avafind adlı programı öneriyorum daha önce forumda verilmişti ararsan bulursun windows ile gelen arama programına benziyor ama daha hızlı ve daha faydalı aradığın terimi bütün bilgisayarda nerde varsa buluyor
  • Arkadaşım bir başka arkadaşımız da tavsiye etmiş zaten.
    Senin için en uygun program Ava Find dir.
    Aradığın programın tam ismini yazarsan sana her şeyini gösterir.
    İnanılmayacak kadar hızlıdırda.
    Fakat kayıt defterini arayamaz bu program.
    Belki indirmek istersin. Buyur Ava Find 1.5http://www.download.com/3000-2248-10201202.html?part=117075&subj=dlpage&tag=button
  • Arkadaşlar ilginize teşekkür ederim
    Ama bu dediğiniz program Windows Arama nın biraz gelişmişi..Bu sadece arama kısmına yazılan isimdeki dosyaları buluyor..
    Benim amacım Adını yazdığım daha doğrusu istediğim bir programa ait bütün dosyaları bulabilmektir..

Meselaaa Bende Download Accelerator Plus yüklü. avafinde dap yazdığım zaman sadece isminin herhangi bir yerinde ..dap.. yazan dosyaları buluyor..Oysa Dap programına ait ve isminin herhangi bir yerinde "dap" kelimesi geçmeyen aşağıdaki dosyaları Ava Find bulamıyor...

• cool find adlı program var denemedim ama imzamda bulabilirsin bi kullan belki istediğin işe yarar
  • bu işin tam çözümü yok maalesef çünkü sitem dizinine yüklenen bilşenler dll ve ocx ler sistem tarafından ve diğer progamlar tarafındanda kullanılan programlar oluyor. bu nedenle bunları silmek hemiletim siteminin hemde bunlara ihtiyaç duyan diğer progmaların çalışmamasınada neden olabilir.

ama filemon ve regmoın isimli yazılımlar ile progam çalışırken kulanılan dosyaları ve ulaşılan ve değiştirilen registry key ve dosyaları görebilirsin..
  • drony i katılmakla birlikte
    görebileceğin dosyaları jv16 ile görebilirsin
  • buradayım
  • Arkadaşlar ilgilenen tüm arkadaşlara candan teşekkürlerimi sunarım
    Konu hala Güncel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BenCesur -- 21 Eylül 2005, 20:40:34 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.