Şimdi Ara

Bilgisayar ve Ofis Koltukları için Sıcak Fırsatlar [ANA KONU] (336. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
11.264
Cevap
527
Favori
1.130.739
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
46 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 334335336337338
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Memnun musunuz ben de almayı düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Honeybeee kullanıcısına yanıt

Çocuğa aldım koltuk rahat diyor ama fazla kilo esneme yapıyor mesela ben rahat edemiyorum (88 kilo)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LEONEL

Adore'den koltuk almayı düşünen önce bir müşteri hizmetlerine ulaşmayı denesin sonra alsın. 5 defa siteden ulaşmaya çalıştım. Şikayetvar a yazdım. Telefonda 30 dk hatta bekleyince vazgeçtim. Koltuk da DxRacer. Türkiyede tek satan adore yanlış yatırlamıyorsam

Şikayet de bu adamlara yazdığım metni aynen paylaşıyorum:

Sitenizden online olarak aşağıdaki ürünü aldım. 

https://www.adoremobilya.com/adore-dxracer-dx-oh-df88-nr-1-profesyonel-calisma-ve-pc-oyun-koltugu-siyah-kirmizi

Ürünün özelliklerine bakarken drifting menüsü altındaki modellere baktım. ilk modelde ürünün detaylı özellikleri yazıyordu. 

https://www.adoremobilya.com/adore-dxracer-profesyonel-pc-oyun-koltugu-dx-oh-dm61-nwv-1-siyah-beyaz-mor

ben bu özellikleri beğendim ve rengini seçip siparişimi verdim. Ancak seçtiğim renkte özellik farklılığı varmış. Kolçaklar özelliklerin yazılı olduğu renkte 3 yönde hareket edebiliyorken benimkinde 2 yönlü hareket ediyor, ileri geri hareket etmiyor. 

Eğer bir özellik değişikliği varsa bunu belirtmeniz gerekirdi. Fotoğraftan bunu anlamam mümkün değil. 

Ben aldığımda bunun farkına varmamıştım. Ürünün özelliklerini karıştırdım herhalde diye düşündüm. Geçenlerde acaba kolçakları ayrı olarak satın alabilir miyim diye sitenize girdiğimde durumu fark ettim. 

Web sitenizde gerekli bilgileri vermediğiniz için yol açtığınız maduriyetimi gidermenizi rica ediyorum. Tüketiciyi yanıltmış oluyorsunuz. 

Bu size 5. yazışım. Telefon numaranızı biraz önce aradım ve 30 dk boyunca hatta bekleyip müşteri temsilcinize ulaşamayınca kapattım. 

Gerekenin yapılmasını rica ederim. 

Bugün geri dönüş yaptılar.

Cevap: Web sitemizdeki bilgi eksikliğini kabul ediyoruz. Düzelteceğiz. İlgili birime ilettik.

Beni yanıltarak sattığınız ürün hakkında ne yapacaksınız?

Cevap: O konuda bir şey yapamıyoruz.

• cihanka kullanıcısına yanıt

Selamlar. Bel desteği iyi mi? Boyunluk/kafalık işlevsel mi? Oturma alanı rahat mı, uzun süreli kullanımlarda rahatsızlık veriyor mu? Malzeme kalitesi ne durumda, oturunca tak tuk sesler geliyor mu veya gıcırtı var mı? Tekerlekler oturma konumunda kendi kendine kayıyor mu, sabitlemeleri iyi mi? Geriye yaslanma, kolçak ayarları gibi mekanizmaları iyi çalışıyor mu? Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emresiss -- 21 Ekim 2020; 16:58:52 >
  • selamlar,

iş haricinde sürekli evdeyim, evdeki vaktim de uyku harici koltukta geçiyor diyebilirim. koltuktan memnun olduğumu söyleyeyim. bel desteği iyi, güzel kavrıyor. kafalık konusunda şöyle bir durum var, aşağı yukarı hareket ediyor edebiliyor. koltuğu geri yaslayıp yada serbest şekilde kullanıyorum o halde de kafamı arkaya yaslamıyorum, dik otursam benim için daha işlevseldi derdim ama şuan için aman aman bi işe yarıyor diyemem. koltuk kısmı rahat, sırt kısmı fileli olduğundan yazın terletmez muhtemelen, şuan zaten serin olduğundan deneyimleyemedim. herhangi bir yerinden ses gelmiyor, mekanizmaların tamamının durumu gayet iyi, herhangi bir kısmından şikayetim yok. oturduğum masanın altının yarısı halı diğer yarısı parke, herhangi bir kayma olmuyor. tüm sorduklarına cevap vermeye çalıştım. dediğim gibi ben memnunum herhangi bir şikayetim yok.

kargoyu da tek kutuda güzel bir şekilde gönderdiler, herhangi bir zedelenme olmadı. perşembe günü sipariş vermiştim 3 iş günü içinde kargonun yola çıkacağı yazıyordu, pazartesi istanbuldan kargoya verildi, çarşamba bana ulaştı.

• arda505 kullanıcısına yanıt

iki koltuktaki kolçaklarda bendekiyle aynı görünüyor. herhangi bir fark olduğunu sanmıyorum, hepsiburadaya eklerlerken bir yanlışlık yapmış olabilirler çünkü star modeli tek olması lazım. mağazaya sorulabilir.

bu arada n11den aldım ben, fiyat orda 521tl

Cevaplarınız ve deneyiminizi aktardığınız için teşekkürler. Çok yardımcı oldunuz.

• Bugün IKEA Markus ve Jarvfjallet'i denedim. Markus maşallah gemi gibi, daha konforlu, daha yumuşak. Lakin boyun ve bel desteği, kolçakları ayarlanabilir değil. Bu fiyata bu özelliklerin olmaması üzücü.

Jarvfjallet ise ergonomik açıdan daha olumlu hissettirdi. Boyun ve bel desteği ayarlanabilir, kolçaklar bunda da sabit.

Her ikisinde de 30'ar dakika oturdum. Jarvfjallet minderi daha fazla oturmama izin vermedi, benim için fazla sert ve ince.

Markus minderini alıp Jarvfjallet'e koysalar benim için mükemmel koltuk olurdu. Bu şekilde ikisi de fiyatını haketmiyor. Marka ücreti ve kur farkı sebebiyle bu fiyatlarda olduğunu düşünüyorum. Yurtdışında herkes bunları öneriyor çünkü 200-300 birim para onlar için bütçe koltuğu oluyor.

1500 lira bütçeyle arayışıma devam ediyorum. Önerilere açığım.

Arvo-S'e gözü diktim, 1500 bandında düşerse hemen alacağım. Özellikleri tam istediğim gibi.

Hocam 28 kg/m3 dansite sünger yoğunluğu var 5 cm kalınlığında uzun vadede sorun çıkarır mı şüpheliyim açıkcası kısa süreli kullanımda çökme göçme yapmasa da ilerleyen zamanlarda sıkıntı olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda505 -- 26 Ekim 2020; 2:54:7 >
  • Bürotime’ın ürünleri hakkında bilgisi olan var mı?
    Çok hoş koltuklar var ama fiyat bilgisi yok.

https://www.burotime.com/tr/calisma-koltuklari

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mellebymelle kullanıcısına yanıt

Gidip yerine bak kardeş biz nereden bilelim.

• hasibystp kullanıcısına yanıt

Hocam tam olarak aynı şeyden şikayetçiyiz Ikea'nın koltuklarında. Markus'un fiyatı düşerse ona da kayabilirim gerçi  

• Arkadaşımın bi tanıdığı 1 sene kullandığı markusu 600 e bırakacak bana alınır mi ne diyorsunuz 2 metre 98 kilo adamım

• https://m.trendyol.com/burodesign/goldsit-casanova-p-52383148?boutiqueId=316713&merchantId=187556

Goldsitin casanova modelinde ise dökme sünger kullanılmış 45 kg/m3 dansite sünger yoğunluğu varmış,dezavantajı deri olması ve standart tilt mekanizma kullanıyor yani oturak sırttan bağımsız hareket etmiyor edemiyor sırt kısmı arkaya doğru yatırıldığında koltukta öne kalkıyor ön taraftan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda505 -- 27 Ekim 2020; 19:35:6 >
  • arda505 kullanıcısına yanıt

nedense şu plastik bel desteklerinin hiçbiri bana güven vermiyor.Bulamadık bir koltuk..

Merhabalar,

İyi günler dilerim. Ben de her iki koltuğu araştırdım (İKELARI). Almayı düşünüyorum ama gel gelelim 172 boy ve 78kg sahibi bir insan olarak, acaba bel ve kafa desteklerinden faydalanabilir miyim, bu konuda şüphelerim var. Maalesef, deneme fırsatım da olmadığından, sipariş etmeye cesaret edemedim.

Akademik şeylerle uğraşıyorum. Kitap, makale ve tez yazıyorum; bilgisayar ile vakit geçiriyorum. Ne yapacağımı şaşırdım, maksimum 1500TL'ye kadar da benim bütçem var. Sizden ricam, buradan bizleri de bilgilendirir, araştırmalarınızı paylaşır mısınız? Ben de araştırma yapıyorum. Bu iki marka dışında herhangi bir alternatif bulursam ben de yazacağım.

Selam ve sevgilerimle,

Mehmet Emrecan

• quote:

Orijinalden alıntı: mey37

Merhabalar,

İyi günler dilerim. Ben de her iki koltuğu araştırdım (İKELARI). Almayı düşünüyorum ama gel gelelim 172 boy ve 78kg sahibi bir insan olarak, acaba bel ve kafa desteklerinden faydalanabilir miyim, bu konuda şüphelerim var. Maalesef, deneme fırsatım da olmadığından, sipariş etmeye cesaret edemedim.

Akademik şeylerle uğraşıyorum. Kitap, makale ve tez yazıyorum; bilgisayar ile vakit geçiriyorum. Ne yapacağımı şaşırdım, maksimum 1500TL'ye kadar da benim bütçem var. Sizden ricam, buradan bizleri de bilgilendirir, araştırmalarınızı paylaşır mısınız? Ben de araştırma yapıyorum. Bu iki marka dışında herhangi bir alternatif bulursam ben de yazacağım.

Selam ve sevgilerimle,

Mehmet Emrecan

markus sana büyük gelebilir.

• mey37 M kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Bel desteği markusta yüksek gelebilir. Jarvfjallette en alta çekilirse kullanışlı olabilir diye düşünüyorum.
    Boyun desteği açıkçası iki üründe de çok efektif değil.
    Benim boyum 185, ikisinde de boyundan ziyade kafa yastığı gibi hissettim. Dik otururken herhangi bir destek hissetmedim.

Yerel markalara bakmayı düşünüyorum ama hem çalışıp hem semt semt gezmek araç olmayınca çok zor.
    O yüzden öneri bekliyorum ki nokta atışı yapabileyim.

• 
Sayfa: önceki 334335336337338
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.