Şimdi Ara

bilgisayar reset atması incelerseniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bigisayarda bir olay var nedir çözemedim bilgisayarım 2 gün açık bıraksam da kapanmıyor fakat oyun açınca kapanıyor komple kapanma değil reset atar tarzda olay yöneticisine baktığımda 41(63) hatası yazıyor ve bunun ne zaman olucağı belli değil bazen 1 saat bazen 5 saat sonra bazen kapanmıyor o gün ısınma yok fanları yeni temizledim sorunu çözemedim sizce neden olur bu sorun zaten sistem iyi olduğundan dolayı hiç oc yapmadım ve gerek duymadım sorun 1 2 aydır mevcut daha öncesine kadar yoktu
    birde sistemde voltaj 3.3 beklemede yazıyor ondan olma ihtimali nedir
    en son bios güncelemesini kurdum biosa reset attım ayrıca

• Sistemsel bir sorun olduğu belli

OC yapmadığına eminsin değil mi ?

Ayrıca ekleme çıkarmada yapmadın RAM değişimi vs gibi ?

Kesinlikle topraklı priz ile kullanıyorsun değil mi ?

BİOS güncelleme yapıp deneyin frekans MHZ ayarları değişmiş olabilir.
  • yapmadığıma eminim zaten gerek duymadım 3 yıl oldu alalı 1 tüm oyunları ultra açıyor gerek duymadım ama bir resettir gidiyor ben stabil giden şeyleri hiç kurcalamam hiç bir değişiklik yapmadım garantisi bittiğinden dolayı parçaları veremiyorum yani neyde bilgisayarcıya götürsem yaptım diyip verecek belli olmuyor ne zaman reset atacağı bu gün 5 saat oyun oynadım aralıksız atmadı mesela bazen atası geliyor bazen çok seri atıyor ekran kartı 70 dereceden yukarı çıkmıyor işlemcide aynı şekilde acaba power da sıkıntı olabilir mi düşünüyorum ama onda sıkıntı olsa her zaman yapması gerekmez mi çözüm bulamadım kafayı yiyecem :D
  • Lastbarzo L kullanıcısına yanıt
    Yazdıklarımı tekrar gözden geçirip deneyin son olarak RAM'leri tek tek takıp bu işlemi yapın
  • S-LINK SWAPP SP10AF akım korumalı priz kullanıyorum
    xigmatek vector s 750w 80+ silver marka power
    ramleri tek tek denedim biosa 3 kere güncelleme yaptım eu dan amerikaya aldım belki düzelir diye biosı sıfırladım jumperdan yanlız reset atarken mavi ekran falan vermiyor direk kapatıyor ve açılıyor 2 seneden fazla problem çekmeden kullandım ve ekstra bir malzeme koymadım 4 kere windows kurdum en son w10 pro kurdum belki windows bozuktur diyerek ama fayda etmedi daha önce w8.1 bir vardı powerı başka powerla test edemiyorum evimde başka bilgisayar var ama düşük yeni alsam aynı sorun olma ihtimali var neyin problemli olduğunu bilemedim yanlız ben voltajlara takıldım mesela 12v olması gereken voltaj bazen 11.3 lere kadar düşüyor acaba voltaj kaybından mı yapıyor yapıyorsa çözümü nedir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.