Şimdi Ara

Bilgisayar Programcılığı için üniversite tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
5.629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu yıl ki YGS pek iyi geçtiği söylenemez ama 200 civarı puan alırım diye düşünüyorum. Bu meslek lisesi olduğum içim ek kat sayı dahil 280-300 arasi bir puan elde edebileceğimi düşünüyorum.

Aslında M.T.O.K. ile bilgisayar mühendisliği (Gazi üni.) düşünüyorum ama LYS çalışıp deniyeceğim olmazsa da bu konu hakkında ki fikrim oluşsun istiyorum.

Aklımda İzmir Ege Üni. var puanım hangi yerine yeterse oraya gitmeyi düşünüyorum. Ama belki daha iyi kadrosu olan ders açısından daha farklı daha yararlı gördüğünüz yer olabilir yani önerileriniz bekliyorum.

• Kardeşim programcılık okuma 2 senen boşuna geçecek az daha kas bilgisayar mühendisliğine git yoksa işsizler ordusuna katilirsin sende

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adam programcılıktan sonra DGS yapıp mühendisliğe öyle geçeyim istiyor.
    Yada ben öyle anlamak istedim.
  • Hocam çalışıp şansımı deniyecem ama olmaz ise 2 senelik gitmeyi düşünüyorum 1 sene sonra çünkü kendime güvenmiyorum boşken çalışmam gibi geliyor tekrardan ygs,lys ye.

OzanKrcy doğru anlamış beni konuda yazdım sandım fakat yazmamışım aynen 2. senemde dgs çalışıp dgs ye girerim sonuçta sadece türkçe matematik gayette iyi çalışır 4 senelik iyi biyerlere gelirim diye düşünüyorum ygs,lys çalışmaktansa o daha kolayıma geliyor ve daha iyi bir yere gelirim diye düşünüyorum.

Mantıksız mı sizce?
  • Tabiki DGS sınavı LYS den daha kolay çalışırsan neden olmasın..
  • OzanKrcy O kullanıcısına yanıt
    Ozan Kardeş Sen İşletme Mühendisi Değil miydin

• Evet nereden tanışıyorduk ?
  • OzanKrcy O kullanıcısına yanıt
    Seni Bir Tane Postta Görmüştüm Hatta İşletme Mühendisliği Hakkında Bilgi Almak içim PM atmıştımda görmedin heral

• PM göremedim tekrar gönderir misin ?
  • bilgisayar programcılığından dgs ile mühendisliğe geçmek mümkün mü? ve 2 yıllık o bölüme girince hazırlık okuma şansı var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Kırbaccı

bilgisayar programcılığından dgs ile mühendisliğe geçmek mümkün mü? ve 2 yıllık o bölüme girince hazırlık okuma şansı var mı?

2 yıllık bölümlerde bazı üniversitelerde varmış hazırlık bazılarında ise yokmuş, tam bir detaylı bilgiye ulaşamadım onun hakkında.

http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2013/DGS/kopya-2013-tablo-3-tercih.pdf bu linktende okuduğun 2 senelik bölümden, hangi lisans programlarına yerleşebileceğine bakabilirsin.

Mesela bilgisayar programcılığı okuyup, dgs ile bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği vs. (linke daha detaylı bilgi var) yazabiliyorsun.

Hazırlık büyük ihtimal çoğu üniversitede yoktur ama özelde var diyenler filan olmuş, en doğru bilgiyi üniversitenin öğrenci işlerini arayıp sormak bence.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.